Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Kapela Zza Winkla laureatem nagrody im. Stanisława Strugarka za popularyzację gwary poznańskiej - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
Kapela Zza Winkla laureatem nagrody im. Stanisława Strugarka za popularyzację gwary poznańskiej
28-05-2013 01:07   Janusz Ludwiczak
Od dziesięciu lat pod koniec Dni Łazarza przyznawane są Nagrody im. Stanisława Strugarka. W tym roku nagrodę za popularyzację gwary poznańskiej otrzymała Kapela Zza Winkla.

W poniedziałkowy wieczór w Klubie Osiedlowym "Krąg" z programem "Od przedszkola do korbola" wystąpiła Kapela Zza Winkla. W trakcie uroczystości przyznano Nagrodę im. Stanisława Strugarka za popularyzację gwary poznańskiej, którą otrzymała właśnie Kapela Zza Winkla. Nagrodę wręczyli Jacek Hałasik, Juliusz Kubel i Waldemar Kurowski. Gościem specjalnym wieczoru był Lech Konopiński.

Nagroda im. Stanisława Strugarka przyznawana jest do 2003 roku. Do tej pory miano to otrzymali: Juliusz Kubel (2003), Adam Lewandowski (pośmiertelnie) i Jacek Hałasik (2004), Waldemar Kurowski (2005), Lech Konopiński (2006), Jerzy Drabent, dyrektor Osiedlowego Domu Kultury Osiedla Tysiąclecia "Jubilat" (2007), Zofia Dragan, dyrektor szkoły w Bukówcu Górnym k./Włoszakowic (2008), Elżbieta Jakubowska-Klonek, nauczyciela matematyki w II Liceum Ogólnokształcącym, organizator odbywającego się od 1994 konkursu gwary poznańskiej w II LO (2009), Lidia Wachońska, kierownik Zespołu Folklorystycznego "Wiaruchna" z Urbanowa, gmina Opalenica (2010), Zbigniew Majchrzak, nauczyciel gwary poznańskiej Szkoła Podstawowa w Kościanie (2011) oraz Sylwia Prętka-Galas, wielokrotna laureatka konkursu "Godejcie po naszymu" (2012).

Kapella Zza Winkla powstała w 1980 roku. Pomysłodawcą i założycielem zespoły był Bogdan Górny. To on wraz z braćmi wpadł na pomysł śpiewania folkloru miejskiego. Obecnie zespół liczy osiem osób. Kapella Zza Winkla otrzymała m.in. Nagrodę Specjalną od Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego a także wyróżnienie "Zasłużony działacz kultury" i certyfikat "Najlepsze w Polsce".


Komentarze (0)

Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
25

lut

do 28-02-2020
Międzynarodowe Targi Poznańskie
Targi mebli
"Home Decor" - Targi Wnętrz
"Specjal Days" - Targi Produktów Świątecznych i Okazjonalnych
"Arena Design"

17:00
Klub Osiedlowy "Krąg" ul. Dmowskiego 37
Wernisaż wystawy "Fotografie i nie tylko..."

26

lut

17:00
Klub Osiedlowy "Krąg" ul. Dmowskiego 37
"Przez żołądek do kultury - Armenia". Spotkanie międzykulturowe, realizowane przez wolontariuszy, obcokrajowców mieszkających w Poznaniu

06

mar

do 08-03-2020
Międzynarodowe Targi Poznańskie
Targi edukacyjne
Poznańskie targi książki
"Rybomania" - targi wędkarskie

14

mar

do 15-03-2020
Międzynarodowe Targi Poznańskie
Targi mieszkań i domów

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: