Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Łazarz pokonał "Drużynę Prezydenta" {WIDEO, GALERIA ZDJĘĆ} - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
Łazarz pokonał "Drużynę Prezydenta" {WIDEO, GALERIA ZDJĘĆ}
26-05-2013 01:53   Janusz Ludwiczak
Mecz piłki siatkowej "Drużyna Prezydenta" kontra "Łazarz" odbył się w sobotę w sali gimnastycznej Zespołu Szkół Gimnazjalno-Licealnych. Jednym z zawodników miał być sam prezydent Ryszard Grobelny, jednak ze względu na kontuzję kolana zasiadł na ławce jako kibic. Mecz wygrała drużyna "Łazarz", w skład której weszli uczniowie 33 LO. Prezydent Ryszard Grobelny spotkał się również z Radą Osiedla Św. Łazarz i oglądał jedną z najnowszych inwestycji sportowo-rekreacyjnych - siłownię na wolnym powietrzu, która powstała przy Orliku.

W ramach wydarzeń sportowych, które odbywają się z okazji 24 Dni Łazarza zaproponowaliśmy rozegranie meczu piłki plażowej pomiędzy przedstawicielami Urzędu Miasta z panem prezydentem na czele a reprezentacją Łazarza. Niestety warunki atmosferyczne uniemożliwiły rozegranie tego meczu na boisku do piłki siatkowej. Myślę, że będzie to element, który na stałe wpisze się w kalendarz wydarzeń - mówi Wojciech Wośkowiak, pomysłodawca meczu, przewodniczący Rady Osiedla Św. Łazarz.

Po pierwszym secie "Drużyna Prezydenta" przegrywała 23:25. Drugi set zakończył się wygraną 25:18 dla gospodarzy. Teoretycznie mecz mógł się już zakończyć, jednak wszyscy zawodnicy postanowili zagrać jeszcze jeden set. Sprawdziło się przysłowie do trzech razy sztuka. Gospodarze wygrali również w trzecim secie pokonując "Drużynę Prezydenta" 3:0 (w setach: 25:23, 25:18, 25:24).

Ale zaraz tam przegraliśmy. Nasza drużyna była gościnna i nie chciała sprawiać przykrości gospodarzom. Ten mecz był bardzo sympatyczny. Siatkówka to mój ulubiony sport. Dziś nie chciałem zaryzykować bo mam kontuzję mięśnia łydki i wolę nie ryzykować, zwłaszcza, że ostatnio dużo biegam. Jeżeli ktoś mnie zaprosi na mecz siatkówki to ja bardzo chętnie wezmę w nim udział - powiedział zaraz po meczu Ryszard Grobelny, prezydent Poznania

Po zakończeniu meczu prezydent spotkał się również z Radą Osiedla Św. Łazarz i oglądał jedną z najnowszych inwestycji sportowo-rekreacyjnych - siłownie na wolnym powietrzu, która powstała przy Orliku.

Przypomnijmy, że prawie rok temu prezydent Ryszard Grobelny zamienił garnitur i krawat na krótkie spodenki i sportową koszulkę. Gospodarz miasta wraz z urzędnikami i radnymi zagrał w siatkówkę plażową z irlandzkimi kibicami. Więcej w artykule: Prezydent Grobelny zagrał w siatkówkę z irlandzkimi kibicami w FanCampie przy Arenie.