Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Prezydent Ryszard Grobelny wypuścił gołębia w Parku Wilsona rozpoczynając Festyn Łazarski {WIDEO} - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
Prezydent Ryszard Grobelny wypuścił gołębia w Parku Wilsona rozpoczynając Festyn Łazarski {WIDEO}
25-05-2013 23:16   Janusz Ludwiczak
Festyn Łazarski i VIII Festiwal Aktywności Społeczności Lokalnych odbył się w sobotę w Parku Wilsona. Mimo złych warunków atmosferycznych w Parku Wilsona pojawiło się trochę mieszkańców. Niestety deszczowa pogoda pokrzyżowała plany organizatorów i trzeba było zmienić program. Część imprez i wydarzeń została przesunięta na niedzielę.

Festyn Łazarski i VIII Festiwal Aktywności Społeczności Lokalnych otworzył w samo południe prezydent Ryszard Grobelny, wypuszczając w niebo gołębia pocztowego.

Poznań składa się z wielkich rzeczy ogólnomiejskich, którymi trzeba się zajmować i z małych rzeczy codziennych, które dzieją się na każdej ulicy, w konkretnym miejscu, które dotyczą konkretnych ludzi. Najważniejsze jest to, żeby ci ludzie się integrowali, chcieli dbać o swoje miasto i swoje otoczenie. Cieszę się, że na Łazarzu jest dużo aktywnych osób, które działają i robią coś dobrego - powiedział Ryszard Grobelny, prezydent Poznania.

W ramach VIII Festiwalu Aktywności Społeczności Lokalnych na scenie w muszli koncertowej prezentowały się różne organizacje i stowarzyszenia. Natomiast na straganach zlokalizowanych przy fontannie można było nauczyć się pierwszej pomocy przedmedycznej czy wziąć udział w konkursach zorganizowanych przez Radę Osiedla Św. Łazarz. Swoje stoisko miało również Centrum Inicjatyw Młodzieżowych Horyzonty.

Niestety deszczowa pogoda pokrzyżowała plany organizatorom i większość wydarzeń nie udało się zrealizować. Mimo złych warunków atmosferycznych w Parku Wilsona pojawiło się trochę mieszkańców.

Na niedziele został przesunięty m.in. koncert zespołu JoeKer Band, pokazy tai-chi, aerobiku sportowego, judo, samoobrony. Przez cały dzień dzieci będą mogły skorzystać z dmuchanego zamku i zjeżdżalni. Będzie również wycieczka śladem secesji.

Dodatkowo w parku Wilsona: od 12:00-19:00 powietrzny zamek i zjeżdżalnia- bezpłatnie, wycieczka po ul.Matejki o godz.15:00 zbiórka przy Restauracji Monidło, o 18:00 koncert zespołu Joeker Band, Bieg Kazimierza Nowaka, gry i zabawy dla dzieci. Dziękujemy tym , którzy mimo kiepskiej pogody dzisiaj się z nami bawili. Zapraszamy na jutrzejsze imprezy. Na pewno będzie gorąco:) - informuje Komitet Organizacyjny Dni Łazarza.

W niedzielę o godz. 16:00 w Muszli Koncertowej w Parku Wilsona wystąpi Reprezentacyjna Orkiestra Dęta Miasta Poznania przy MPK oraz zespół Cepelia-Poznań. Natomiast wcześniej, bo już od samego rana w Parku Kasprowicza rozgrywany będzie V Bieg Łazarski, w kategoriach: bieg dla dzieci, bieg nordic walking, bieg na dystans 2,5 oraz 4,8 km. Więcej o tym w artykule: Pobiegaj wokół Areny - "Serce Matki", V Bieg Łazarski

ZOBACZ WIDEO w niższej jakości (dla wolniejszego łącza)


Komentarze (2)

26-05-2013 12:25:06
poznaniak
Ej a gdzie są ludziska?? Na pewno ich deszcz nie przestraszy. Może już pana Ryszarda G. nikt nie chce oglądać. Ludziska mają jego kłamstwa i ściemniania serdecznie o s y ć.
25-05-2013 23:45:55
Paweł
tak tam gdzie jest Grobelny nie ma ludzi heheheh
Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
15

cze

16:30
Ogród Łazarz, ul. Potockiej 39/41 (między blokami)
"Z Przyrodą Za Pan Brat"- miedzypokoleniowe warsztaty przyrodnicze.Mile widziane ekipy złozone z dzieci i rodziców lub dziadków. Obowiązują zapisy mailowe:(wysockiwoj@gmail.com). Liczba „rodzinnych z

16

cze

17:00
Klub Osiedlowy "Krąg" ul. Dmowskiego 37
"Przez żołądek do kultury: Portugalia" - spotkanie międzykulturowe, realizowane przez wolontariuszy, obcokrajowców mieszkających w Poznaniu
- zapisy w sekretariacie Klubu Krąg lub mailowe: zapisy

18

cze

17:00
Ogród Łazarz, ul. Potockiej 39/41 (między blokami)
Koncert dla dzieci Wujka Ogórka w Ogrodzie Łazarz
- obowiązują zapisy mailowe: zapisy.klubkrag@gmail.com. Wstęp wolny pod warunkiem zachowania przez uczestników zasad przewidzianych w obowiązując

19

cze

do 20-06-2021
Międzynarodowe Targi Poznańskie
Poznań Moto Fest

Park Wilsona
Łazarskie śniadania przy wspólnym stole

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: