Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Głogowską przejdzie parada, prezydent zagra w siatkę, a na "Arenie" pobiegną w mini maratonie - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
Głogowską przejdzie parada, prezydent zagra w siatkę, a na "Arenie" pobiegną w mini maratonie
23-05-2013 02:07   Janusz Ludwiczak
Przez sześć dni Łazarz będzie świętował. Tradycyjny barwny korowód, w którym wezmą udział uczniowie szkół, harcerze, mieszkańcy, a także zabytkowe samochody i orkiestra dęta rozpocznie 24. Dni Łazarza. W sobotę na Orliku przy Arenie prezydent Ryszard Grobelny zagra w siatkówkę przeciwko drużynie reprezentującej Łazarz, a popołudniu w Parku Wilsona odbędzie się Festyn Łazarski połączony z VIII Festiwalem Aktywności Społeczności Lokalnych. W niedzielę w Parku Kasprowicza już po raz piąty odbędzie się Bieg Łazarski o Puchar Wolności. To tylko kilka z prawie 40 zaplanowanych wydarzeń.

24 Dni Łazarza otworzy tradycyjnie Parada Łazarska, która przejdzie ulicami Wyspiańskiego i Głogowską pod gmach VIII LO. W barwnym korowodzie wezmą udział uczniowie szkół, harcerze, mieszkańcy, a także zabytkowe samochody i orkiestra dęta. Nie zabraknie również przejazdu słynnego "ogórka" i zabytkowej bimby. Początek o godz. 17:30. Zbiórka na boisku Zespołu Szkół Gimnazjalno-Licealnych przy zbiegu ulic Jarochowskiego i Wyspiańskiego.

W piątek, w samo południe w Klubie "Krąg" uczniowie szkół podstawowych i gimnazjów zmierzą się w kolejnym Łazarskim Omnibusie, czyli turnieju wiedzy o dzielnicy.

Zapraszamy na najstarsze i najdłuższe święto dzielnicowe miasta. Szykujemy tradycyjnie wypróbowane imprezy jak Festyn Łazarski w Parku Wilsona, Paradę Łazarską, która przejdzie ulicami dzielnicy czy koncert galowy. Nie zabraknie również Biegu Łazarskiego w Parku Kasprowicza czy konkursu wiedzy o Łazarzu dla uczniów szkół podstawowych i gimnazjalnych "Omnibus Łazarski" - zaprasza Janusz Heller, przewodniczący Komitetu Organizacyjnego Dni Łazarza.

Weekend rozpocznie się od Gry Miejskiej. Najpierw o godz. 9:00 na Rynku Łazarskim zaplanowano "Łazarskie sprawunki ze Szczepem Łazarz", a pięć godzin później w Parku Wilsona rozegrana zostanie Gra Miejska - "Zagadki Łazarza".

O godz. 10:00 na Orliku przy Arenie rozegrany zostanie mecz "Drużyna Prezydenta" kontra "Łazarz". Jednym z zawodników ma być sam prezydent Ryszard Grobelny.

W samo południe w Parku Wilsona rozpocznie się Festyn Łazarski, połączony z VIII Festiwalem Aktywności Społeczności Lokalnych. W programie między innym koncert zespołu JoeKer Band", pokazy tai-chi, aerobiku sportowego, judo, samoobrony, bezpłatny dmuchany zamek i zjeżdżalnia dla dzieci, kącik gier planszowych, pokaz psów policyjnych, zwiedzanie Palmiarni i schronu pod Parkiem Wilsona.

Natomiast w niedzielę od samego rana w Parku Kasprowicza rozgrywany będzie mini maraton - "Serce Matki" - V Otwarty Bieg Łazarski "ARENA 2013" w kategoriach: bieg dla dzieci, bieg nordic walking, bieg na dystans 2,5 oraz 4,8 km. O godz. 16:00 w Muszli Koncertowej w Parku Wilsona wystąpi Reprezentacyjna Orkiestra Dęta Miasta Poznania przy MPK oraz zespół Cepelia-Poznań.

Na zakończenie 24 Dni Łazarza przyznana zostanie statuetka Człowieka Roku Łazarza 2013, nagrody im. Stanisława Strugarka za popularyzację gwary poznańskiej oraz wyłonieni zostaną "Przyjaciele Łazarza".


R E K L A M A

Fot: Janusz Ludwiczak/archiwum lazarz.pl


[serwis informacyjny]     [program 24.Dni Łazarza]     [krzyżówka łazarska]

Komentarze (0)

Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
15

lip

18:00
Park Kasprowicza (boisko do street workoutu)
Bezpłatne zajęcia sportowe z trenerami

18:30
Park Kasprowicza (przy wejściu na pływalnię)
15. sesja (zwyczajna) Rady Osiedla Św. Łazarz
► porządek obrad

16

lip

17:00
Ogród Łazarz, ul. Potockiej 39/41 (między blokami)
"Podwieczorek w Ogrodzie Łazarz"-impreza integracyjna przy muzyce z Piotrem Jurkiewiczem. Impreza realizowana przez Klub Krąg we współpracy z Poznańskim Stowarzyszeniem Animatorów Kultury w ramach pro

17

lip

18:30
Ogród Łazarz, ul. Potockiej 39/41 (między blokami)
"W stronę słońca" - koncert w wykonaniu zespołu "Projekt Kobieta"

do 18-07-2020
Palmiarnia Park Wilsona
Noc w Palmiarni
w godz. 20:00-2:00

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: