Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Most Uniwersytecki miał zostać wysadzony w powietrze, ale zostanie pocięty. Początek prac w lipcu - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
Most Uniwersytecki miał zostać wysadzony w powietrze, ale zostanie pocięty. Początek prac w lipcu
18-05-2013 00:12   Janusz Ludwiczak
To już pewne. Most Uniwersytecki zostanie wyburzony. Pierwotnie planowane było wysadzenie starej konstrukcji, jednak to zagrażałoby pobliskim budynkom. Pierwsze prace rozbiórkowe ruszą w przyszłą tygodniu, jednak gruntowne prace rozpoczną się w lipcu. Kierowcy nie muszą obawiać się kolejnych utrudnień, Most Uniwersytecki będzie udostępniony dla ruchu kołowego. Najpierw wyburzony zostanie jeden wiadukt, nad budowaną trasą PST do Dworca Zachodniego.

Jak informuje "Biuletyn Miejski" w przyszłym tygodniu ruszą pierwsze prace związane z rozbiórką Mostu Uniwersyteckiego, która będzie prowadzona równolegle z przebudową Ronda Kaponiery.

W tym stanie technicznym tego mostu nie można pozostawić. Eksperci nie dopuszczają go do dalszej eksploatacji. Musimy go rozebrać - mówił w sierpniu Mirosław Kruszyński, zastępca prezydenta Poznania.

Pierwotnie ZDM planował wysadzenie konstrukcji, jednak eksplozja mogłaby zagrozić pobliskim budynkom.

To byłaby najszybsza metoda, bo PKP zgadza się tylko na 70 godzin zamknięcia trasy, ale dla nas wiąże się to ze zbyt wielkim ryzykiem płacenia kosztów objazdów. Eksplozja mogłaby zagrozić sąsiadującym budynkom UAM. Dlatego most zostanie pocięty wielkimi nożycami oraz rozebrany innymi typowymi metodami - mówił podczas piątkowego posiedzenia Komisji Gospodarki Komunalnej i Polityki Mieszkaniowej Kazimierz Skałecki, zastępca dyrektora ZDM ds. inwestycji.

Gruntowna rozbiórka Mostu Uniwersyteckiego rozpocznie się na początku lipca. Prace mają zakończyć się jeszcze przed uruchomieniem z początkiem września PeSTki do Dworca Zachodniego.

Kierowcy nie muszą obawiać się kolejnych utrudnień, Most Uniwersytecki będzie udostępniony dla ruchu kołowego. Najpierw wyburzony zostanie jeden wiadukt, nad budowaną trasą PST do Dworca Zachodniego. Dojazd do ulicy Dworcowej i dalej do Dworca Głównego będzie więc cały czas możliwy.


Komentarze (0)

Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
26

lip

18:00
Kościół Św. Anny ul. Matejki/Limanowskiego 13
Odpust parafialny

28

lip

do 31-07-2021
17:00
Park Kasprowicza - ogród społeczny Kolektyw Kąpielisko (przy boisku do streetballu i wybiegu dla psów)
IV Hawajskie spotkania na Łazarzu

07

sie

09:00
Park Kasprowicza (przed halą Arena)
Joga na Arenie - ćwiczenia na świeżym powietrzu
(polana przy hali Arena)
wstęp wolny

14

sie

09:00
Park Kasprowicza (przed halą Arena)
Joga na Arenie - ćwiczenia na świeżym powietrzu
(polana przy hali Arena)
wstęp wolny

15

sie

18:00
Park Wilsona Muszla Koncertowa
Koncert z cyklu "Poznańskie Muzykalia" - z utworami Elvisa Presleya

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: