Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Środowiskowy Dom Samopomocy "Kamyk" prosi o pomoc - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
Środowiskowy Dom Samopomocy "Kamyk" prosi o pomoc
17-05-2013 17:22   Janusz Ludwiczak
Opiekunowie Środowiskowego Domu Samopomocy "Kamyk", ośrodka dla osób głęboko niepełnosprawnych prowadzonego przez poznańskie Stowarzyszenie Na Tak, który znajduje się przy ul. Zakątek proszą o pomoc w zorganizowaniu wakacji dla jednego z podopiecznych.

Jestem pracownikiem Kamyka, ośrodka dla osób głęboko niepełnosprawnych prowadzonego przez poznańskie Stowarzyszenie Na Tak. Już 29 czerwca chciałbym zabrać Krzysztofa, mojego niepełnosprawnego podopiecznego na wakacje nad polskie morze. Byliśmy już na takim wyjeździe rok i dwa lata temu. I za każdym razem pojawia się ten sam problem - brak kasy. Mógłbym sobie dać spokój i odpuścić ten wyjazd ale mając w pamięci to ile Krzychowi taki wyjazd (na co dzień opiekuje się nim tylko mama) i po prostu przebywanie z facetami w męskim towarzystwie sprawia frajdy - pisze do nas Krystian Włodarczak ze Środowiskowego Domu Samopomocy "Kamyk".

Takich osób jak Krzychu, które chcemy zabrać na wakacje mamy w Kamyku 15 (!!!). A dla każdego podopiecznego musi być 24h na dobę jeden opiekun. To się wiąże z potężnymi kosztami. Często widzę po Krzychu jak bardzo niewiele potrzeba, żeby na ustach tych którzy mają w życiu najbardziej przechlapane pojawił się uśmiech - dodaje Krystian Włodarczak, Środowiskowy Dom Samopomocy "Kamyk".

Aby pomóc podopiecznym "Kamyka" można wpłacać nawet drobne kwoty na konto "Kamyka":
97 1090 1346 0000 0001 0660 7569
Środowiskowy Dom Samopomocy "Kamyk" w Poznaniu
ul. Zakątek 8 60-801 Poznań
Placówka Stowarzyszenia Na Tak

Środowiskowy Dom Samopomocy "Kamyk" powstał w kwietniu 2007 roku z inicjatywy Stowarzyszenia "Na Tak". Jest to dzienna placówka terapeutyczna, która opiekuje się 20 dorosłymi osobami z wieloraką niepełnosprawnością.

Podopieczni "Kamyka" uczestniczą w zajęciach terapeutycznych w kilku pracowniach, m.in. kulinarnej, plastycznej, muzykoterapii i rehabilitacyjnej, a także w zajęciach z terapii ręki, hipoterapii i hydroterapii.

Głównym celem działania ośrodka jest pomoc dorosłym osobom z wieloraką niepełnosprawnością w korzystaniu z podstawowych praw człowieka takich jak prawo do komunikacji, samostanowienia, szacunku i godnego życia.

"Kamyk" otacza wparciem również rodziny osób niepełnosprawnych, które mogą skorzystać z porad prawnych i wsparcia medycznego lub socjalnego.


R E K L A M A

Komentarze (1)

25-05-2013 07:42:20
maria
ok pomogę
Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
15

lip

18:00
Park Kasprowicza (boisko do street workoutu)
Bezpłatne zajęcia sportowe z trenerami

18:30
Park Kasprowicza (przy wejściu na pływalnię)
15. sesja (zwyczajna) Rady Osiedla Św. Łazarz
► porządek obrad

16

lip

17:00
Ogród Łazarz, ul. Potockiej 39/41 (między blokami)
"Podwieczorek w Ogrodzie Łazarz"-impreza integracyjna przy muzyce z Piotrem Jurkiewiczem. Impreza realizowana przez Klub Krąg we współpracy z Poznańskim Stowarzyszeniem Animatorów Kultury w ramach pro

17

lip

18:30
Ogród Łazarz, ul. Potockiej 39/41 (między blokami)
"W stronę słońca" - koncert w wykonaniu zespołu "Projekt Kobieta"

do 18-07-2020
Palmiarnia Park Wilsona
Noc w Palmiarni
w godz. 20:00-2:00

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: