Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Śmierć na schodach i pożar mieszkania w jeden weekend - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
Śmierć na schodach i pożar mieszkania w jeden weekend
26-08-2008 01:07   Janusz Ludwiczak
Na początku sierpnia w kamienicy przy Rynku Łazarskim w wyniku upadku ze schodów zginął 49-letni mężczyzna. Dzień później w tej samej kamienicy nad ranem wybuchł pożar. Kolejny pożar zdarzył się w zeszłym tygodniu w piwnicy kamienicy przy ul.Sczanieckiej.

Popołudniu, w pierwszą sobotę sierpnia w wyniku upadku ze schodów w kamienicy przy Rynku Łazarskim zmarł 49-letni mężczyzna. Jakby tego było mało, dzień później przed czwartą nad ranem w tej samej kamienicy w jednym z mieszkań wybuchł pożar. Dzięki pomocy sąsiadów udało się uratować dwie osoby. Strażacy gasili ogień przez kilkadziesiąt minut. Doszczętnie spłonęło mieszkanie, w których wybuchł pożar, a zniszczenia dotknęły także dwa sąsiednie.

Do kolejnego pożaru doszło pod koniec zeszłego tygodnia w kamienicy przy ul.Sczanieckiej. Tutaj na szczęście pożar był niegroźny, ucierpiała tylko piwnica. Jednak problem mieli strażacy, którzy nie mogli podłączyć się do żadnego z czterech hydrantów. Tymczasem Aquanet zapewnia, że hydranty powinny działać. Przedstawiciele Komisji Bezpieczeństwa Rady Miasta Poznania już podjęli decyzje o podpisaniu stosownej umowy ze spółką, dzięki której to miasto będzie płaciło wynagrodzenie Aqaunetowi za utrzymanie hydrantów w pełnej gotowości.

Warto także nie zastawiać samochodami dróg przeciwpożarowych i miejsc w pobliżu hydrantów.


Fot: Janusz Ludwiczak

Komentarze (0)

Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
12

sie

do 14-08-2022
Inkubator Kultury Pireus ul. Głogowska 35
Slavic fondness - wystawa | Luntrus
w godz. 14:00-20:00

17

sie

18:30
Łazarz
44. sesja (budżetowa-zdalna) Rady Osiedla Św. Łazarz
► porządek obrad

20

sie

09:00
Park Kasprowicza (przed halą Arena)
Joga na Arenie
- bezpłatne zajęcia jogi dla wszystkich chętnych

Międzynarodowe Targi Poznańskie
V Ogólnopolski Zlot Czerwonych Samochodów

27

sie

09:00
Park Kasprowicza (przed halą Arena)
Joga na Arenie
- bezpłatne zajęcia jogi dla wszystkich chętnych

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: