Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Śmierć na schodach i pożar mieszkania w jeden weekend - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
Śmierć na schodach i pożar mieszkania w jeden weekend
26-08-2008 01:07   Janusz Ludwiczak
Na początku sierpnia w kamienicy przy Rynku Łazarskim w wyniku upadku ze schodów zginął 49-letni mężczyzna. Dzień później w tej samej kamienicy nad ranem wybuchł pożar. Kolejny pożar zdarzył się w zeszłym tygodniu w piwnicy kamienicy przy ul.Sczanieckiej.

Popołudniu, w pierwszą sobotę sierpnia w wyniku upadku ze schodów w kamienicy przy Rynku Łazarskim zmarł 49-letni mężczyzna. Jakby tego było mało, dzień później przed czwartą nad ranem w tej samej kamienicy w jednym z mieszkań wybuchł pożar. Dzięki pomocy sąsiadów udało się uratować dwie osoby. Strażacy gasili ogień przez kilkadziesiąt minut. Doszczętnie spłonęło mieszkanie, w których wybuchł pożar, a zniszczenia dotknęły także dwa sąsiednie.

Do kolejnego pożaru doszło pod koniec zeszłego tygodnia w kamienicy przy ul.Sczanieckiej. Tutaj na szczęście pożar był niegroźny, ucierpiała tylko piwnica. Jednak problem mieli strażacy, którzy nie mogli podłączyć się do żadnego z czterech hydrantów. Tymczasem Aquanet zapewnia, że hydranty powinny działać. Przedstawiciele Komisji Bezpieczeństwa Rady Miasta Poznania już podjęli decyzje o podpisaniu stosownej umowy ze spółką, dzięki której to miasto będzie płaciło wynagrodzenie Aqaunetowi za utrzymanie hydrantów w pełnej gotowości.

Warto także nie zastawiać samochodami dróg przeciwpożarowych i miejsc w pobliżu hydrantów.


Fot: Janusz Ludwiczak

Komentarze (0)

Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
10

gru

19:00
Klub Osiedlowy "Krąg" ul. Dmowskiego 37
„Całą noc padał śnieg” - widowisko muzyczne z cyklu "Śpiewamy polskie piosenki"z udziałem: Kabaretu "Klub Szyderców Bis".
- w programie pojawią się w szczególności piosenki nawiązujące do świąt Bo

11

gru

17:30
Klub Osiedlowy "Krąg" ul. Dmowskiego 37
Spektakl pt."Ściana" w wykonaniu grupy teatralnej Klubu Krąg na zakończenie projektu

13

gru

19:00
Klub Osiedlowy "Krąg" ul. Dmowskiego 37
"W zasadzie tak" - spotkanie z satyrykiem Jackiem Fedorowiczem, który opowie m.in. o wielu komicznych sytuacjach z życia w PRL-u

14

gru

do 15-12-2019
Hala widowiskowo-sportowa Arena ul. Wyspiańskiego 33 Park Kasprowicza
Giełda Minerałów, Muszli i Wyrobów Jubilerskich

20

gru

do 21-12-2019
Zajezdnia tramwajowa MPK ul. Głogowska 131/133
Akcja honorowego poboru krwi
w godz. 8:00-13:00

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: