Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

W Parku Wilsona walczyli z autyzmem - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
W Parku Wilsona walczyli z autyzmem
13-05-2013 02:18   Janusz Ludwiczak
W sobotę w Parku Wilsona odbył się piknik "Rozkrzycz autyzm razem z nami". W programie przewidziano spotkania z fachowcami, atrakcje i animacje dla najmłodszych, pokazy z cyklu bezpieczny pies – przyjaciel. W ten sposób poznańskie organizacje i stowarzyszenia połączyły siły na rzecz dzieci dotkniętych autyzmem i ich rodzin. Od września przy ul. Berwińskiego ruszy również przedszkole integracyjno-terapeutyczne.

Autyzm został uznany przez ONZ za jeden z najpoważniejszych problemów zdrowotnych obok chorób takich jak nowotwory, AIDS i cukrzyca. Organizacja zwraca uwagę, że w ciągu ostatnich 20 lat liczba osób zmagających się z tym schorzeniem wzrosła aż dziesięciokrotnie. Szacuje się, że w Polsce na autyzm, zespół Aspergera lub zaburzenia pokrewne cierpi około 30 tys. ludzi.

2 kwietnia obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Świadomości Autyzmu. Z tej okazji przygotowaliśmy piknik "Rozkrzycz autyzm razem z nami", którego celem jest zintegrowanie środowisk działających na rzecz osób z autyzmem. Chcieliśmy również zintegrować mieszkańców, a także zwiększyć świadomość na temat tego problemu. Wiele osób nie wie co to jest autyzm - powiedziała Irena Duszyńska z Fundacji "Mały Piesek Zuzi", organizatora pikniku.

Podczas pikniku można było zapoznać się z działalnością ponad 15 organizacji działających na rzecz osób z autyzmem, niepełnosprawnych oraz ich rodzin. Organizatorzy przygotowali również animacje dla najmłodszych, a także pokazy z cyklu bezpieczny pies – przyjaciel.

Z początkiem września w budynku Szkoły Podstawowej nr 26 przy ul. Berwińskiego ruszy Przedszkole Integracyjno-Terapeutyczne "Miś", skierowane dla dzieci w wieku 2,5-6 lat zarówno pełnosprawnych jak i z niepełnosprawnością. W placówce prowadzona będzie m.in. nauka czytania metodą sylabową, terapia logopedyczna, nauka języka angielskiego, zajęcia ruchowe, w tym rytmika z elementami tańca, gimnastyka korekcyjna, zajęcia kulinarne, a także dogoterapia.

Prowadzimy nabór do grup integracyjnych, gdzie będą dzieci pełnosprawne, dzieci z niepełnosprawności, z autyzmem i zaburzeniami w rozwoju oraz do grup socjalizacyjnych, gdzie będą tylko dzieci autystyczne. Dodatkowo prowadzimy terapię indywidualną i grupy dla dzieci, które będą chciały przyjść tylko na parę godzin się pobawić i uzyskać odpowiednią terapię - wyjaśnia Marcelina Brejerek z Przedszkola Integracyjno-Terapeutyczne "Miś".


Komentarze (0)

Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
29

paź

17:00
Klub Osiedlowy "Krąg" ul. Dmowskiego 37
In memoriam Sat- Poz- Łazarski Wieczór Zaduszkowy poświęcony pamięci Zygmunta Dreżewskiego i innym zacnym mieszkańcomODWOŁANE

03

lis

do 06-11-2020
Międzynarodowe Targi Poznańskie
ITM - Innowacje Technologie Maszyny
"3D Solutions" - Targi Druku i Skanu Trójwymiarowego
Targi Logistyki Magazynowania i Transportu
ODWOŁANE

08

lis

11:00
Kościół Ewangelicko-Augsburski Łaski Bożej ul. Obozowa 5 (przy Rondzie Jeziorańskiego)
XX Festiwal Muzyki Pasyjnej i Paschalnej - koncert festiwalowy: motyw Stabat Mater w kompozycjach Bacha, Pergolesiego i Koszewskiego
Ze względu na ograniczenia związane z „czerwoną strefą” w konc

17

lis

do 20-11-2020
Międzynarodowe Targi Poznańskie
"Stone" - targi kamieniarskie
"Glass" - targi szkła
ODWOŁANE

18

lis

do 20-11-2020
Międzynarodowe Targi Poznańskie
Międzynarodowe Targi Instalacyjne
Międzynarodowe Targi Ochrony Pracy, Pożarnictwa i Ratownictwa
"Poznań Drone Expo"
ODWOŁANE

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: