Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

W Parku Wilsona można kupić kwiaty, krzewy, doniczki, nasiona, a nawet krówki i potrawy z grilla - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
W Parku Wilsona można kupić kwiaty, krzewy, doniczki, nasiona, a nawet krówki i potrawy z grilla
13-05-2013 00:35   Janusz Ludwiczak
Petunie, surfinie, maciejki i również pelargonie, a także doniczki, nasiona i akcesoria ogrodnicze można było kupić podczas kiermaszu "Zielony Poznań", który w weekend odbył się w Parku Wilsona.

Kiermasz organizowany jest od kilku lat i odbywa się w ramach konkursu "Zielony Poznań". W Parku Wilsona wystawcy oferowali w cenach promocyjnych bogaty wybór materiału roślinnego z przeznaczeniem do obsadzeń balkonów, tarasów i ogrodów. Na kiermaszu można było również zaopatrzyć się w akcesoria balkonowe i ogrodnicze, podłoża i nawozy.

Nie zabrakło też stoisk, na których można było kupić kapelusze, krówki a nawet potrawy z grila.

Swoje stoisko mieli również organizatorzy konkursu "Zielony Poznań". Pracownicy Wyfdziału Rolnictwa i Gospodarki Żywnościowej Urzędu Miasta Poznania udzielali zainteresowanym informacji. Poznaniacy mogli również na miejscu zgłosić się do 20. edycji konkursu.

W konkursie ""Zielony Poznań" mogą wziąć udział właściciele zielonych i ukwieconych balkonów, tarasów, okien, ogrodów przydomowych, zieleńców, podwórek i działek na terenach Rodzinnych Ogrodów Działkowych.

Obiekty będą oceniane w pięciu kategoriach:

  1. zieleńce, kwietniki osiedlowe, zakładowe i szkolne, zielone podwórka
  2. balkony, loggie, tarasy i okna
  3. ogrody przydomowe
  4. działki na terenach Rodzinnych Ogrodów Działkowych
  5. pasy zieleni utworzone po raz pierwszy jesienią ubiegłego roku i wiosną br. na terenach wcześniej nie zagospodarowanych, ze szczególnym uwzględnieniem terenów publicznie dostępnych.

Konkurs odbędzie się w dwóch etapach: osiedlowym i miejskim. W pierwszym etapie przedstawiciele rad osiedli i Okręgowego Zarządu Polskiego Związku Działkowców lub Zarządu Rodzinnych Ogrodów dokonują dwóch lustracji zgłoszonych obiektów. Najwyżej ocenione z nich przejdą do etapu drugiego - miejskiego. Miejska Komisja Konkursowa złożona z przedstawicieli Ogrodu Botanicznego, Katedry Terenów Zieleni i Katedry Roślin Ozdobnych Uniwersytetu Przyrodniczego, Okręgowego Zarządu Polskiego Związku Działkowców, Towarzystwa Miłośników Miasta Poznania i Urzędu Miasta wybierze najciekawsze tereny zieleni w pięciu kategoriach konkursowych.

Oficjalne wyniki 20. jubileuszowej edycji konkursu "Zielony Poznań" prezydent Poznania ogłosi jesienią. Wtedy też zdobywcy pierwszego miejsca w każdej kategorii otrzymują nagrodę pieniężną od prezydenta miasta, a laureaci dwóch kolejnych miejsc dostaną nagrody rzeczowe.

Zgłoszenia przyjmowane będą do 20 czerwca w siedzibach rad osiedli (na Łazarzu w biurze Rady Osiedla Święty Łazarz, Zespół Szkół Gimnazjalno-Licealnych, ul. Wyspiańskiego 27, bud. B, tel. 61 866 42 26, 61 866 47 34 wew. 45) oraz w Wydziale Rolnictwa i Gospodarki Żywnościowej Urzędu Miasta (ul. Libelta 16/20) oraz w siedzibach Zarządów Rodzinnych Ogrodów Działkowych.

W sumie w dotychczasowych, dziewiętnastu edycjach konkursu, od 1994 do 2012 r. udział wzięło 49 502 uczestników, a w 2011 roku ocenie poddano 4779 obiektów. Natomiast do ubiegłorocznej, 19. edycji konkursu "Zielony Poznań" zgłosiło się 114 mieszkańców z terenu Osiedla Święty Łazarz.

Karta zgłoszeniowa i regulamin konkursu dostępne są na stronie internetowej Urzędu Miasta - www.poznan.pl


Komentarze (0)

Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
26

lip

13:00
Ogród Łazarz, ul. Potockiej 39/41 (między blokami)
"Zdrowy kręgosłup" - gimnastyka dla grupy 60+
"Zumba gold" - gimnastyka dla grupy 60+

18:00
Kościół Św. Anny ul. Matejki/Limanowskiego 13
Odpust parafialny

28

lip

do 31-07-2021
17:00
Park Kasprowicza - ogród społeczny Kolektyw Kąpielisko (przy boisku do streetballu i wybiegu dla psów)
IV Hawajskie spotkania na Łazarzu

07

sie

09:00
Park Kasprowicza (przed halą Arena)
Joga na Arenie - ćwiczenia na świeżym powietrzu
(polana przy hali Arena)
wstęp wolny

14

sie

09:00
Park Kasprowicza (przed halą Arena)
Joga na Arenie - ćwiczenia na świeżym powietrzu
(polana przy hali Arena)
wstęp wolny

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: