Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Nauczyciele Gimnazjum 50 w Smoleńsku - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
Nauczyciele Gimnazjum 50 w Smoleńsku
13-05-2013 00:29   Janusz Ludwiczak
Na początku maja nauczyciele Gimnazjum nr 50 gościli w zaprzyjaźnionym Smoleńskim Korpusie Kadetów biorąc udział w 2. Międzynarodowej Konferencji Metodycznej z rosyjskimi nauczycielami. Podczas wizyty pedagodzy złożyli wieńce i zapalili znicze pod Memoriałem Katyń oraz w miejscu katastrofy prezydenckiego samolotu z 10 kwietnia 2010 r.

W ubiegłym roku Gimnazjum nr 50 na Górczynie gościło nauczycieli ze Smoleńska, którzy wygłosili m.in. referaty pod wspólnym tematem "Na pograniczu dwóch kultur: Polska i Rosja oczami współczesnych" oraz wymienili się spostrzeżeniami i doświadczeniami.

W dniach 1-3 maja nauczyciele Gimnazjum 50 gościli w zaprzyjaźnionym Smoleńskim Korpusie Kadetów biorąc udział w 2. Międzynarodowej Konferencji Metodycznej z rosyjskimi nauczycielami.

Poznańscy nauczyciele spotkali się w Smoleńsku z ciepłym, serdecznym przyjęciem, co stworzyło atmosferę sprzyjającą nawiązaniu współpracy. Po konferencji nauczyciele zwiedzili także Memoriał Katyń, gdzie uroczyście złożyli wieńce i zapalili znicze. Spotkali się także z konsulem RP w Smoleńsku i razem złożyli kwiaty w miejscu katastrofy prezydenckiego samolotu. Wyjazd nauczycieli Gimnazjum nr 50 zorganizowany był w ramach wymiany między szkołą poznańską a Smoleńskim Korpusem Kadetów. Obie placówki współpracują od kilku lat, organizują wymiany uczniowskie, wspólne projekty i wyjazdy - wyjaśnia Karolina Bielerzewska nauczyciel języka polskiego w Gimnazjum nr 50.

Uczniowie Gimnazjum nr 50 potrafią się porozumieć z kolegami z zagranicy dzięki lekcjom języka rosyjskiego, a Rosjanie uczący się języka polskiego mogą sprawdzić swoje umiejętności rozmawiając z Polakami. Takie spotkania pokazują, że mimo wielu różnic, Polacy i Rosjanie potrafią mówić wspólnym językiem, znajdują płaszczyznę porozumienia i na niej budują wzajemne relacje - dodaje Karolina Bielerzewska.


R E K L A M A

Komentarze (0)

Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
31

sty

Polska * Poznań * Łazarz
29. finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy

11

lut

do 14-02-2020
Międzynarodowe Targi Poznańskie
Cavaliada Winter Tour

18

lut

do 21-02-2021
Międzynarodowe Targi Poznańskie
Cavaliada Winter Tour

12

mar

do 13-03-2021
Zajezdnia tramwajowa MPK ul. Głogowska 131/133
Akcja honorowego poboru krwi
w godz. 8:00-13:00

18

kwi

Poznań * Łazarz
13. Poznań Półmaraton

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: