Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Jan Paweł II, Maria Kaczyńska, Irena Sendler w Palmiarni - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
Jan Paweł II, Maria Kaczyńska, Irena Sendler w Palmiarni
11-05-2013 12:27   Janusz Ludwiczak
Ponad 100 odmian tulipanów, 5 tysięcy sztuk kwiatów we wszystkich kolorach można oglądać na XVII Wystawie Tulipanów, którą od czwartku można oglądać w pawilonach Palmiarni.

W Palmiarni po raz pierwszy prezentowana jest "Anna Komorowska" i "Aleksander Kwiaśniewski". Odmiany te otrzymały takie imiona 1 maja w Chrzypsku Wielkim w Gospodarstwie Ogrodniczym Grażyny i Bogdana Królik.

Na XVII Wystawie Tulipanów możemy zobaczyć również nowe odmiany holenderskich hodowców, poświęcone wielkim Polakom i Polakom jak "Jan Paweł II, "Irena Sendler", "Maria Kaczyńska", "Jolanta Kwaśniewska" i odmianę polskiej hodowli "Stefan Stuligrosz", jak i również biało-czerwoną odmianę "Polonia", której nazwa została uroczyście nadana 3 maja 2010 r. w Zgromadzeniu Chrystusowców w Poznaniu, którzy działają na rzecz Polonii w świecie.

Kompozycje z tulipanów przygotowali floryści ze Stowarzyszenia Naukowo-Technicznego Inżynierów i Techników Ogrodnictwa Oddział Poznański oraz ze Stowarzyszenia Sekcja Florystyczna Koła Naukowego Wydziału Ogrodnictwa i Architektury Krajobrazu Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu.

Obecnie na świecie znanych jest 15 tysięcy odmian tulipanów. Ogromna różnorodność odmian sprawiła, że konieczne stało się wprowadzenie podziału na grupy, oparte przede wszystkim na budowie morfologicznej roślin. Obecnie obowiązująca klasyfikacja obejmuje 15 grup, z których 11 stanowią tulipany zwane ogrodowymi, a 4 pozostałe to tulipany botaniczne, a więc wywodzące się wprost od dziko rosnących gatunków - wyjaśnia dr Joanny Krause ze Stowarzyszenia Inżynierów i Techników Ogrodnictwa w Poznaniu.

Miłośników kwiatów powinna zaciekawić jedyna zarejestrowana na świecie "czarna" odmiana tulipana, z grupy Crispa o nazwie "Fringed Black", która charakteryzuje się dorodnymi kwiatami o niespotykanej dotychczas barwie w tej grupie tulipanów, wyhodowanej przez Romana Szymańskiego z poznańskich Krzesin.

W Palmiarni możemy zobaczyć również tulipana o nazwie "Krakow". Organizatorem XVII Wystawy Tulipanów jest Stowarzyszenie Inżynierów i Techników Ogrodnictwa w Poznaniu oraz Palmiarnia Poznańska. Tulipany będzie można oglądać do czasu aż nie zwiędną, czyli przez ok. 10 dni. Wstęp na wystawę jest bilet do Palmiarni (normalny 7 zł, ulgowy 5 zł).


Komentarze (0)

Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
19

maj

18:30
Łazarz
25. sesja (zdalna) Rady Osiedla Św. Łazarz
► porządek obrad

02

lip

do 03-07-2021
Zajezdnia tramwajowa MPK ul. Głogowska 131/133
Akcja honorowego poboru krwi
w godz. 8:00-13:00

27

sie

do 28-08-2021
Zajezdnia tramwajowa MPK ul. Głogowska 131/133
Akcja honorowego poboru krwi
w godz. 8:00-13:00

22

paź

do 23-10-2021
Zajezdnia tramwajowa MPK ul. Głogowska 131/133
Akcja honorowego poboru krwi
w godz. 8:00-13:00

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: