Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Przy Arenie powstała siłownia na wolnym powietrzu, kolejna będzie na Placu Nowakowskiego - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
Przy Arenie powstała siłownia na wolnym powietrzu, kolejna będzie na Placu Nowakowskiego
11-05-2013 01:19   Janusz Ludwiczak
Od pół roku mieszkańcy mogą korzystać z kolejnej siłowni na wolnym powietrzu, która działa przy Orliku, na terenie Zespołu Szkół Gimnazjalno-Licealnych. Inwestycja ta została sfinansowana m.in. przez organizatora miasteczka dla kibiców, które w czerwcu 2012 roku funkcjonowało przez trzy tygodnie na terenie Parku Kasprowicza. Jeszcze w tym roku ma powstać kolejna siłownia na wolnym powietrzu, tym razem na placu Nowakowskiego, skwerze w pobliżu ronda Jeziorańskiego.

W pobliżu Areny, tuż obok Orlika, znajdującego się na terenie Zespołu Szkół Gimnazjalno-Licealnych pod koniec zeszłego roku powstała siłownia na wolnym powietrzu, jednak mieszkańcy licznie korzystają z niej dopiero z nadejściem wiosny.

Podobna siłownia powstała w 2011 roku w Parku Kasprowicza, w rejonie letniej pływalni. Obserwowaliśmy, że z obiektu tego korzysta spora liczba mieszkańców, dlatego zrodził się pomysł, by powstała kolejna. Wybraliśmy teren Zespołu Szkół Gimnazjalno-Licealnych, między innymi biorąc pod uwagę funkcjonowanie Orlika i duże zainteresowanie mieszkańców jeśli chodzi o rekreację na tym terenie - wskazuje Wojciech Wośkowiak, przewodniczący Rady Osiedla Św. Łazarz.

20 tysięcy złotych na tą inwestycje przekazał producent piwa, który był organizatorem miasteczka dla kibiców Euro 2012, jakie w czerwcu zeszłego roku funkcjonowało na terenie Parku Kasprowicza.

Rada Osiedla Św. Łazarz zabezpieczyła ze swoich środków 10 tys. zł. Kolejne 10 tys. zł dołożył Wydział Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego Urzędu Miasta Poznania. Ponadto 20 tys. zł pozyskaliśmy od organizatora Fan Campu. Dzięki temu mogliśmy zaoferować mieszkańcom 6 urządzeń po 2 stanowiska, czyli łącznie 12 elementów siłowni - dodaje radny Wojciech Wośkowiak.

Rada Osiedla Św. Łazarz miała przekazać 9 tys. zł na dofinansowanie zakupu radiowozu dla grunwaldzkiego komisariatu, jednak inne grunwaldzkie rady osiedli przekazały zbyt małą kwotę. W sumie nie udało się zebrać potrzebnej kwoty na zakup radiowozu, dlatego policja zwróciła się do Rady Osiedla o zakup urządzenia wielofunkcyjnego biurowego na potrzeby komisariatu. Podczas marcowej sesji łazarscy radni uznali, że już w ubiegłych latach przekazali środki na zakup urządzeń komputerowo-biurowych, dlatego postanowili przekazać 9 tys. zł na zakup urządzeń do mini siłowni, która ma powstać na Placu Nowakowskiego.

Łącznie na zagospodarowanie skweru przy rondzie Jeziorańskiego Rada Osiedla Św. Łazarz przekazała 10 400 zł. Zadanie to zrealizuje Zarząd Zieleni Miejskiej. Siłownia na Placu Nowakowskiego powstanie jeszcze w tym roku.


Komentarze (0)

Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
08

sie

11:00
Park Kasprowicza (boisko do street workoutu)
Bezpłatne zajęcia sportowe z trenerami

12

sie

18:00
Park Kasprowicza (boisko do street workoutu)
Bezpłatne zajęcia sportowe z trenerami

19

sie

18:00
Park Kasprowicza (boisko do street workoutu)
Bezpłatne zajęcia sportowe z trenerami

22

sie

tymczasowe targowisko Rynek Łazarski (boisko Zespołu Szkół Muzycznych)
Ekotargowisko - warsztaty tworzenia doniczek z materiałów recyklingowych. Uczestnicy spotkania będą mogli zabrać do domu wykonaną doniczkę wraz z nasionami, by stworzyć swój własny zielnik

do 23-08-2020
Międzynarodowe Targi Poznańskie
"Instal Moto Expo" - Zjazd pojazdów branżowych

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: