Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Na Moście Dworcowym zniknęła "mijanka". Kierowcy jadą tylko jednym pasem - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
Na Moście Dworcowym zniknęła "mijanka". Kierowcy jadą tylko jednym pasem
10-05-2013 22:28   Janusz Ludwiczak
Kolejne zmiany w organizacji ruchu wprowadzono w rejonie budowy Zintegrowanego Centrum Komunikacyjnego. Tramwaje Mostem Dworcowym i ul. Matyi kursują znów po dwóch torach. Na korki muszą przygotować się kierowcy, gdyż w stronę Rataj mają do dyspozycji tylko jedną nitkę.

Tramwaje linii nr 6, 10, 14 i 15 przez Most Dworcowy i ul. Matyi poruszają się znów po dwóch torach. Od 29 grudnia bimby pomiędzy ulicą Roosevelta i Głogowską a dworcem PKS jeździły wahadłowo po jednym torze, korzystając z tzw. "mijanki". Zmiany wynikały z przebudowy torowiska i podniesienia poziomu ul. Matyi o 1,5 metra. Za kilka dni rozpocznie się jednak remont toru południowego, tramwaje będą znów poruszać się wahadłowo, tym razem po torze północnym.

Na zmiany muszą od piątku przygotować się również kierowcy. Wyłączona z ruchu została południowa jezdnia ul. Matyi. Od Mostu Dworcowego, w kierunku Rataj ruch został poprowadzony nowo wybudowanym pasem prawoskrętu (ruch jednym pasem ruchu), a dalej drogą tymczasową przez dworzec PKS. Włączenie w ul. Matyi odbywa się na wysokości południowego peronu przystanku tramwajowego "Dworzec PKS". Zmiany w organizacji ruchu mają obowiązywać do końca sierpnia.


Komentarze (0)

Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
27

sty

18:30
Łazarz
21. sesja (zdalna) Rady Osiedla Św. Łazarz
► porządek obrad

31

sty

Polska * Poznań * Łazarz
29. finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy

11

lut

do 14-02-2020
Międzynarodowe Targi Poznańskie
Cavaliada Winter Tour

18

lut

do 21-02-2021
Międzynarodowe Targi Poznańskie
Cavaliada Winter Tour

12

mar

do 13-03-2021
Zajezdnia tramwajowa MPK ul. Głogowska 131/133
Akcja honorowego poboru krwi
w godz. 8:00-13:00

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: