Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

PiS i SLD wycofały się z referendum o odwołanie Grobelnego. Jest pierwszy kandydat na prezydenta - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
PiS i SLD wycofały się z referendum o odwołanie Grobelnego. Jest pierwszy kandydat na prezydenta
09-05-2013 01:18   Janusz Ludwiczak
Radni PiS i SLD zrezygnowali z przeprowadzenia referendum w sprawie odwołania Ryszarda Grobelnego ze stanowiska prezydenta Poznania. SLD przedstawiło również swojego i zarazem pierwszego kandydata na prezydenta Poznania - będzie nim radny Tomasz Lewandowski.

Urząd miasta i powiązane z nim jednostki są jednak jednym z największych pracodawców w Poznaniu. Mieszkańcom mogłoby być trudno dokonać wyboru, bo boją się o pracę. Nie chcieliśmy ich narażać na stres - powiedział Tomasz Lewandowski, Radny Miasta Poznania z SLD.

Głównym powodem odwołania referendum jest jednak obawia, że nie udałoby się zebrać wymaganych 40 tys. podpisów. W lutym projekt uchwały o przeprowadzeniu referendum w sprawie odwołania Prezydenta Poznania Ryszarda Grobelnego większością głosów odrzuciła Rada Miasta. Za przeprowadzeniem referendum było 12 radnych (z PiS i SLD), przeciw byli radni z prezydenckiego klubu Poznański Ruch Obywatelski (PRO). Radni PO byli obecni, ale nie wzięli udziału w głosowaniu.

Sojusz Lewicy Demokratycznej przedstawił również swojego kandydata na prezydenta Poznania w przyszłorocznych wyborach samorządowych. Będzie nim Tomasz Lewandowski, który od 2006 roku jest Radnym Miasta Poznania. Obecnie jest przewodniczącym poznańskiego klubu SLD, pełni funkcję Przewodniczącego Komisji Gospodarki Komunalnej i Polityki Mieszkaniowej. Tomasz Lewandowski jest z wykształcenia prawnikiem.


Komentarze (0)

Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
31

sty

do 03-02-2023
Międzynarodowe Targi Poznańskie
"Budma" - Międzynarodowe Targi Budownictwa i Architektury "Windoor-Tech" - Międzynarodowe Targi Maszyn, Narzędzi i Komponentów do Produkcji Okien, Drzwi, Bram i Fasad

02

lut

19:00
Klub Osiedlowy "Krąg" ul. Dmowskiego 37
"4 Oblicza Miłości" - Spotkanie 1: Miłość rodzicielska - bezwarunkowa, akceptująca, nieoceniająca, również wobec siebie

03

lut

19:00
Klub Osiedlowy "Krąg" ul. Dmowskiego 37
Wernisaż Wystawy "Prac Malarskich Mieczysława Hofa"
Wstęp wolny

07

lut

18:00
Klub Osiedlowy "Krąg" ul. Dmowskiego 37
"Rok Wodnego Królika - nowy rok chiński" - spotkanie z astrologiem Jackiem Krygiem
Zaprasza Stowarzyszenie Radiestetów im. Czesława Spychalskiego

09

lut

19:00
Klub Osiedlowy "Krąg" ul. Dmowskiego 37
"4 Oblicza Miłości" - Spotkanie 2: Miłość erotyczna - o silnym podłożu zmysłowym, przeżywana w ciele

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: