Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

W "Dziewięćdziesiątce" zorganizowano taneczne mistrzostwa - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
W "Dziewięćdziesiątce" zorganizowano taneczne mistrzostwa
09-05-2013 00:39   Janusz Ludwiczak
M.in. cha-cha, mambo i balet musieli zaprezentować uczestnicy XII Szkolnego Konkursu Tańca, który odbył się w Szkole Podstawowej nr 90 przy ul. Chociszewskiego. Taneczne mistrzostwa w "Dziewięćdziesiątce" odbywają się od 2001 roku.

Co roku od 2001 w kwietniu w naszej szkole dzieci z klas IV – VI uczestniczą w Szkolnym Konkursie Tańca. W tym roku była to już XII edycja, w której udział wzięły wszystkie klasy IV, V i VI. Początkowo w konkursie rywalizowały tylko dziewczynki, obecnie do wspólnej zabawy włączają się również chłopcy. Zgodnie z regulaminem każda grupa taneczna powinna liczyć przynajmniej 6 tancerzy ( tancerek) - wyjaśnia Lucyna Urbańczyk, koordynator XII Szkolnego Konkursu Tańca.

Dzieci prezentują układy taneczne w oparciu o bazowe kroki tańca towarzyskiego, np. cha-cha, mambo, aerobiku oraz własną inwencję twórczą. Dobierając muzykę, opracowują choreografię i wybierają stroje. Poziom przedstawianych układów jest bardzo wysoki i różnorodny. W tym roku poza typowymi układami tanecznymi przy jednym utworze muzycznym lub mixie piosenek, zaprezentowano również bardzo ciekawe połączenie i interpretację muzyki filmowej i baletu - dodaje Lucyna Urbańczyk, nauczycielka wychowania fizycznego w Szkole Podstawowej nr 90.

Najlepszą Tancerką została Jagoda Kiełczewska z klasy 6a, a Najlepszym Tancerzem - Alex Staniszewski z 6c. Zwycięzcy otrzymali puchary.


Komentarze (0)

Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
29

paź

17:00
Klub Osiedlowy "Krąg" ul. Dmowskiego 37
In memoriam Sat- Poz- Łazarski Wieczór Zaduszkowy poświęcony pamięci Zygmunta Dreżewskiego i innym zacnym mieszkańcomODWOŁANE

03

lis

do 06-11-2020
Międzynarodowe Targi Poznańskie
ITM - Innowacje Technologie Maszyny
"3D Solutions" - Targi Druku i Skanu Trójwymiarowego
Targi Logistyki Magazynowania i Transportu
ODWOŁANE

08

lis

11:00
Kościół Ewangelicko-Augsburski Łaski Bożej ul. Obozowa 5 (przy Rondzie Jeziorańskiego)
XX Festiwal Muzyki Pasyjnej i Paschalnej - koncert festiwalowy: motyw Stabat Mater w kompozycjach Bacha, Pergolesiego i Koszewskiego
Ze względu na ograniczenia związane z „czerwoną strefą” w konc

17

lis

do 20-11-2020
Międzynarodowe Targi Poznańskie
"Stone" - targi kamieniarskie
"Glass" - targi szkła
ODWOŁANE

18

lis

do 20-11-2020
Międzynarodowe Targi Poznańskie
Międzynarodowe Targi Instalacyjne
Międzynarodowe Targi Ochrony Pracy, Pożarnictwa i Ratownictwa
"Poznań Drone Expo"
ODWOŁANE

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: