Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Nowa organizacja ruchu przy dworcu: buspas, przejście dla pieszych przez plac i postój na minutę - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
Nowa organizacja ruchu przy dworcu: buspas, przejście dla pieszych przez plac i postój na minutę
04-05-2013 21:18   Janusz Ludwiczak
Kierowcy mogą znów podjeżdżać pod budynek Dworca Głównego. Na placu przy ul. Dworcowej powstało również nowe przejście dla pieszych i buspas. Postój taksówek został przeniesiony pod Most Dworcowy.

Wprowadzono nową organizację ruchu na ul. Dworcowej i przed budynkiem dworca kolejowego. Kierowcy mogą podjeżdżać bezpośrednio pod budynek starego dworca i wysadzać podróżnych z bagażami. Postój możliwy jest jednak tylko na jedną minutę. Po protestach zmotoryzowanych ZDM zmienił organizację ruchu, gdyż wcześniej podróżni dojeżdżający na Dworzec Główny samochodami lub taksówkami nie mogli wysiadać wprost przy wejściu do budynku dworca.

Kolejna zmiana to wydzielenie buspasa dla autobusów komunikacji miejskiej w celu usprawnienia ich przejazdu z przystanku dla wysiadających do przystanku dla wsiadających pasażerów. Wcześniej kierowcy MPK mieli problem z zawracaniem przy dworcu. Postój taksówek znajduje się teraz pod Mostem Dworcowym, z czego nie do końca zadowoleni są taksówkarze.

Wprowadzono również ułatwienia dla pieszych. Środkiem placu dworcowego, na wysokości Mostu Dworcowego utworzono nowe przejście dla pieszych, które ma umożliwić poruszanie się od przystanku dla wysiadających do budynku nowego dworca.


R E K L A M A

Komentarze (1)

04-05-2013 22:00:25
Szczur
Pomysł dobry z nową organizacją ruchu, tylko po co było jeść tę żabę akurat teraz? Wszak wiadomo, że za miesiąc, może dwa Stary Dworzec przestanie pełnić swoją funkcję?
Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
21

cze

do 22-06-2019
Zajezdnia tramwajowa MPK ul. Głogowska 131/133
Akcja honorowego poboru krwi
w godz. 8:00-13:00

25

cze

17:00
Klub Osiedlowy "Krąg" ul. Dmowskiego 37
Spektakl pt."Nuda przy śmietniku" w wykonaniu grupy teatralnej dziecięcej w ramach projektu "Fabryka kultury". Wstęp wolny!

26

cze

17:00
Ogród Łazarz, ul. Potockiej 39/41 (między blokami)
Warsztaty kulinarne dla dzieci" w ramach projektu "Łazarskie Lato 2019"

28

cze

17:00
Ogród Łazarz, ul. Potockiej 39/41 (między blokami)
Koncert dla dzieci w wykonaniu Wujka Ogórka- pt."Zwierzęta" - które zwierze jest największe, które najmniejsze, a które najbardziej potrzebuje naszego wsparcia bo jest zagrożone. Piosenki Wujka Ogórka

30

cze

11:00
Łazarz
Kolejarski Łazarz - wycieczka
zbiórka przy Dworcu Zachodnim

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: