Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Nowa organizacja ruchu przy dworcu: buspas, przejście dla pieszych przez plac i postój na minutę - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
Nowa organizacja ruchu przy dworcu: buspas, przejście dla pieszych przez plac i postój na minutę
04-05-2013 21:18   Janusz Ludwiczak
Kierowcy mogą znów podjeżdżać pod budynek Dworca Głównego. Na placu przy ul. Dworcowej powstało również nowe przejście dla pieszych i buspas. Postój taksówek został przeniesiony pod Most Dworcowy.

Wprowadzono nową organizację ruchu na ul. Dworcowej i przed budynkiem dworca kolejowego. Kierowcy mogą podjeżdżać bezpośrednio pod budynek starego dworca i wysadzać podróżnych z bagażami. Postój możliwy jest jednak tylko na jedną minutę. Po protestach zmotoryzowanych ZDM zmienił organizację ruchu, gdyż wcześniej podróżni dojeżdżający na Dworzec Główny samochodami lub taksówkami nie mogli wysiadać wprost przy wejściu do budynku dworca.

Kolejna zmiana to wydzielenie buspasa dla autobusów komunikacji miejskiej w celu usprawnienia ich przejazdu z przystanku dla wysiadających do przystanku dla wsiadających pasażerów. Wcześniej kierowcy MPK mieli problem z zawracaniem przy dworcu. Postój taksówek znajduje się teraz pod Mostem Dworcowym, z czego nie do końca zadowoleni są taksówkarze.

Wprowadzono również ułatwienia dla pieszych. Środkiem placu dworcowego, na wysokości Mostu Dworcowego utworzono nowe przejście dla pieszych, które ma umożliwić poruszanie się od przystanku dla wysiadających do budynku nowego dworca.


R E K L A M A

Komentarze (1)

04-05-2013 22:00:25
Szczur
Pomysł dobry z nową organizacją ruchu, tylko po co było jeść tę żabę akurat teraz? Wszak wiadomo, że za miesiąc, może dwa Stary Dworzec przestanie pełnić swoją funkcję?
Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
16

lip

17:00
Ogród Łazarz, ul. Potockiej 39/41 (między blokami)
"Podwieczorek w Ogrodzie Łazarz"-impreza integracyjna przy muzyce z Piotrem Jurkiewiczem. Impreza realizowana przez Klub Krąg we współpracy z Poznańskim Stowarzyszeniem Animatorów Kultury w ramach pro

17

lip

18:30
Ogród Łazarz, ul. Potockiej 39/41 (między blokami)
"W stronę słońca" - koncert w wykonaniu zespołu "Projekt Kobieta"

do 18-07-2020
Palmiarnia Park Wilsona
Noc w Palmiarni
w godz. 20:00-2:00

18

lip

11:00
Park Kasprowicza (boisko do street workoutu)
Bezpłatne zajęcia sportowe z trenerami

19

lip

Międzynarodowe Targi Poznańskie
Babi Targ
w godz. 12:00-16:00

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: