Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

5-lecie proboszcza MBB - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
5-lecie proboszcza MBB
25-08-2008 00:17   Janusz Ludwiczak
Parafia Matki Boskiej Bolesnej ma już od 5 lat nowego proboszcza. W tym czasie wiele się zmieniło na terenie łazarskiej świątyni. Wprowadzono nie tylko coroczne odwiedziny duszpasterskie, ale przeprowadzono wiele remontów w kościele.

Decyzją ks. Arcybiskupa Metropolity Poznańskiego Stanisława Gądeckiego z końcem czerwca 2003 roku posługę proboszcza parafii Matki Boskiej Bolesnej pełnić będzie ks.Eugeniusz Antkowiak, ówczesny proboszcz parafii Św.Rocha. Ks.Eugeniusz zastąpił Ks.Prałata Bolesława Exlera, który przeszedł na emeryturę.

Co przez te 5 lat zmieniło się w łazarskiej parafii? Wprowadzone zostały coroczne odwiedziny duszpasterskie. Do tej pory na przemian, co 2 lata księża przychodzili z kolędą raz na "górny", a raz na "dolny" Łazarz.

Od 2003 roku przeprowadzono za czasów nowego proboszcza wiele inwestycji, począwszy od wymiany skorodowanego hełmu i remontu wieży, która groziła zawaleniem, po wymianę posadzki, odnowienie elewacji i ogrodzenia, odnowienie ołtarzy, ambon, ławek i konfesjonałów czy montaż nowego oświetlenia wewnętrznego i iluminacji.

Za czasów ks.Eugeniusza pomniejszeniu uległ teren parafii Matki Boskiej Bolesnej do 16 214 mieszkańców (wcześniej ponad 21 tysięcy zameldowanych parafian). W listopadzie 2003 roku dawne już dziś tereny w obrębie ulic Hetmańska, Arciszewskiego, Palacza, Głogowska oraz Krauthofera i Dwa Tory zostały przyłączone do nowej parafii pw.Chrystusa Sługi.

Ks.Eugeniusz Antkowiak decyzją Ojca Świętego Benedykta XVI z dniem 31 maja, czyli w dniu poświęcenia odrestaurowanej świątyni został zaliczony w poczet Kapelanów Jego Świątobliwości, czyli otrzymał godność prałata.


Komentarze (1)

26-08-2008 18:00:51
lazarus
I co z tego, skoro wejdzie teraz kadencyjność proboszczów. Ks.Eugeniusz pewnie będzie musiał się przenieść.
Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
04

gru

do 06-12-2020
Międzynarodowe Targi Poznańskie
"Cavaliada" - Targi Sprzętu i Akcesoriów Jeździeckich
Festiwal Sztuki i Przedmiotów Artystycznych
ODWOŁANE

02

lut

do 05-02-2021
Międzynarodowe Targi Poznańskie
Targi Budma

11

lut

do 14-02-2021
Międzynarodowe Targi Poznańskie
"Gardenia" - Międzynarodowe Targi Ogrodnictwa i Architektury Krajobrazu

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: