Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Na Marcelińskiej pojawił się 50-metrowy stół, a nim wypieki mieszkańców - majówka na Grunwaldzie - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
Na Marcelińskiej pojawił się 50-metrowy stół, a nim wypieki mieszkańców - majówka na Grunwaldzie
03-05-2013 01:18   Janusz Ludwiczak
Gospodarze Winiarni "Pod czarnym kotem" zaprosili w czwartek mieszkańców Grunwaldu na wspólną majówkę. Mimo niesprzyjającej pogody frekwencja dopisała. Mieszkańcy nie tylko wspólnie się integrowali, ale przynieśli nawet własne wypieki.

Przy skrzyżowaniu ulic Marcelińskiej i Wolsztyńskiej w czwartek ustawiony został 50-metrowy stół. Im bliżej było godz. 17 tym coraz więcej pojawiało się na nim ciast, słodkich wypieków czy także sałatek. Gospodarze Winiarni "Pod czarnym kotem" zaprosili mieszkańców Grunwaldu na wspólną majówkę, której celem była przede wszystkim integracja lokalnej społeczności.

Sama idea spotkania, obchodzenia święta narodowego bierze się z chęci małej odmiany. Chcieliśmy miło spędzić wspólnie czas. Pomysł 50-metrowego stołu wziął się z Berlina. Tam taka idea jest bardzo popularna. Cieszę się, że mieszkańcy przynieśli własne wypieki. Przyjadą do nas także zabytkowe samochody, będzie muzyka i może wspólne tańce - powiedział Marcin Kubiak, współwłaściciel Winiarni "Pod czarnym kotem", pomysłodawca sąsiedzkiej majówki.

Winiarnia "Pod czarnym kotem" doskonale znana jest z ubiegłorocznego plenerowego Kina Grunwald. Organizatorzy - historyk sztuki Piotr Libicki, student architektury Franciszek Sterczewski, montażysta Sławek Adrian oraz właściciele winiarni - Dorota i Marcin Kubiakowie postanowili przypomnieć o kultowym Kinie Grunwald, które do 2005 roku mieściło się przy zbiegu ulic Marcelińskiej i Polnej, czyli w odległości 600 metrów od winiarni. W zeszłym roku obiekt ten za 2 mln 323 tys. złotych sprzedała Agencja Mienia Wojskowego, a w miejscu dawnego Kina Grunwald powstał... dyskont spożywczy sieci Biedronka. Więcej w artykule: Reaktywowane Kino Grunwald pokazało jak wyglądał Poznań pół wieku temu.

Bardzo podoba mi się ta akcja. Życie towarzyskie skupia się nie tylko wokół Starego Rynku. Jest tutaj sympatycznie, po sąsiedzku, lokalnie, z przesłaniem patriotycznym, w luźnej formule. Miło można spędzić tutaj czas. Jestem dość młodym mieszkańcem Grunwaldu, mieszkam tu dopiero 3,5 roku. Mimo nie specjalnej pogody frekwencja dopisała - wskazuje Szymon Szynkowski vel Sęk, Radny Miasta Poznania, mieszkaniec Grunwaldu.

Winiarnia powstała 13 lat temu. Na samym początku funkcjonował tylko sklep, potem pojawiło się miejsce spotkań. Niczego nie robimy na siłę, wynika to samo z siebie. W tym roku również będzie działało Kino Grunwald. Planujemy w lipcu i sierpniu wyświetlać długometrażowe filmy z Poznaniem w tle. Natomiast 8 maja rozpoczniemy cykl spotkań "Mitteleuropabar" - objaśnia Marcin Kubiak z Winiarni "Pod czarnym kotem".

Celem cyklu spotkań "Mitteleuropabar" będzie prezentacja życia w innych dzielnicach miast. Na początek odbędzie się spotkanie z mieszkańcami dzielnicy Ottakring w Wiedniu.


Komentarze (1)

03-05-2013 20:37:56
Szczur
Świetny pomysł, niech żyje Czarny Kot. Order za działania na rzecz integracji mieszkańców. A Łazarzowi.pl gratulacje za ekspansję poza granicę dzielnicy. Szanowni Państwo, tak trzymać!
Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
29

paź

17:00
Klub Osiedlowy "Krąg" ul. Dmowskiego 37
In memoriam Sat- Poz- Łazarski Wieczór Zaduszkowy poświęcony pamięci Zygmunta Dreżewskiego i innym zacnym mieszkańcomODWOŁANE

03

lis

do 06-11-2020
Międzynarodowe Targi Poznańskie
ITM - Innowacje Technologie Maszyny
"3D Solutions" - Targi Druku i Skanu Trójwymiarowego
Targi Logistyki Magazynowania i Transportu
ODWOŁANE

08

lis

11:00
Kościół Ewangelicko-Augsburski Łaski Bożej ul. Obozowa 5 (przy Rondzie Jeziorańskiego)
XX Festiwal Muzyki Pasyjnej i Paschalnej - koncert festiwalowy: motyw Stabat Mater w kompozycjach Bacha, Pergolesiego i Koszewskiego
Ze względu na ograniczenia związane z „czerwoną strefą” w konc

17

lis

do 20-11-2020
Międzynarodowe Targi Poznańskie
"Stone" - targi kamieniarskie
"Glass" - targi szkła
ODWOŁANE

18

lis

do 20-11-2020
Międzynarodowe Targi Poznańskie
Międzynarodowe Targi Instalacyjne
Międzynarodowe Targi Ochrony Pracy, Pożarnictwa i Ratownictwa
"Poznań Drone Expo"
ODWOŁANE

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: