Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Kółka olimpijskie przed Areną jak nowe - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
Kółka olimpijskie przed Areną jak nowe
25-08-2008 00:28   Janusz Ludwiczak
Zakończyły się XXIX Letnie Igrzyska Olimpijskie w Pekinie. Tymczasem po naszej publikacji kółka olimpijskie, przed halą Arena zostały odnowione.

Olimpiada w Pekinie dobiegła końca. Polakom udało zdobyć się 10 medali, w tym 3 złote. Jedną ze srebrnych medalistek jest poznańska kajakarka Aneta Konieczna. W sumie Polska znalazła się na 20 miejscu w tabeli medalowej. A przez 16 dni 11 128 sportowców zmierzyło się 35 konkurencjach.

Tymczasem po naszej publikacji symbol sportowych igrzysk – pięć kółek olimpijskich oznaczających pięć kontynentów zostało odnowionych. Drugiego dnia olimpiady – 9 sierpnia pisaliśmy, że przydałoby się pomalowanie na nowo kółek olimpijskich, gdyż koło symbolizujące Europę, czyli koloru niebieskiego można pomylić z kołem symbolizującym Amerykę, gdyż zeszła z niego farba.

W zeszłym tygodniu koła zostały pomalowane, dzięki czemu nie tylko wyglądają jak nowe, ale całkowicie wyglądają jak symbol igrzysk olimpijskich.

"Olimpijskie kółka" to pięć kolejno splecionych ze sobą kółek w kolorze niebieskim, żółtym, czarnym, zielonym i czerwonym. Każde z kół symbolizuje inny kontynent. I tak pierwsze Europę, kolejne: Azję, Afrykę, Australię i Amerykę. Symbol zaprojektował P. de Coubertina. Po raz pierwszy kółka olimpijskie pojawiły się w 1914 roku, w Paryżu z okazji rocznicy wznowienia igrzysk, zaś na samych igrzyskach w 1920 roku w Antwerpii.


Fot: Janusz Ludwiczak
Fot. 01-04.jpg – stan z 08.08.2008
Fot. 10-16.jpg – stan z 14.08.2008

Komentarze (1)

25-08-2008 12:07:09
lazarus
Brawo redakcja. Szkoda, tylko, że Posir wcześniej nie pomyślał, aby odnowić tak ważny symbol olimpiady.
Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
04

gru

do 06-12-2020
Międzynarodowe Targi Poznańskie
"Cavaliada" - Targi Sprzętu i Akcesoriów Jeździeckich
Festiwal Sztuki i Przedmiotów Artystycznych
ODWOŁANE

02

lut

do 05-02-2021
Międzynarodowe Targi Poznańskie
Targi Budma

11

lut

do 14-02-2021
Międzynarodowe Targi Poznańskie
"Gardenia" - Międzynarodowe Targi Ogrodnictwa i Architektury Krajobrazu

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: