Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Ustawią 50-metrowy stół i będą chcieli integrować mieszkańców - wielka majówka na Marcelińskiej - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
Ustawią 50-metrowy stół i będą chcieli integrować mieszkańców - wielka majówka na Marcelińskiej
01-05-2013 18:24   Janusz Ludwiczak
W czwartkowe popołudnie na ulicy Marcelińskiej pojawi się 50-metrowy stół przygotowany dla mieszkańców Grunwaldu. Gospodarze Winiarni "Pod czarnym kotem" zapraszają na wspólną majówkę, której celem jest przede wszystkim integracja lokalnej społeczności.

Przy zbiegu ulic Marcelińskiej i Wolsztyńskiej na Starym Grunwaldzie (w bezpośrednim sąsiedztwie Łazarza) od kilku lat działa Winiarnia "Pod czarnym kotem", znana doskonale z ubiegłorocznego plenerowego Kina Grunwald. Organizatorzy - historyk sztuki Piotr Libicki, student architektury Franciszek Sterczewski, montażysta Sławek Adrian oraz właściciele winiarni - Dorota i Marcin Kubiakowie postanowili przypomnieć o kultowym Kinie Grunwald, które do 2005 roku mieściło się przy zbiegu ulic Marcelińskiej i Polnej, czyli w odległości 600 metrów od winiarni. W zeszłym roku obiekt ten za 2 mln 323 tys. złotych sprzedała Agencja Mienia Wojskowego, a w miejscu dawnego Kina Grunwald powstał... dyskont spożywczy sieci Biedronka. Więcej w artykule: Reaktywowane Kino Grunwald pokazało jak wyglądał Poznań pół wieku temu.

W czwartek, 2 maja o godz. 17:00 gospodarze Winiarni "Pod czarnym kotem" (ul. Marcelińska przy skrzyżowaniu z Wolsztyńską) zapraszają mieszkańców Grunwaldu na wspólną majówkę.

Ustawimy 50-metrowy stół i będziemy zachęcać mieszkańców do stawiania na nim przygotowanego przez siebie jedzenia, by podzielić się z innymi. W zamian oferujemy kawę. Chcemy integrować mieszkańców i promować patriotyzm przez małe "p", czyli na poziomie tożsamości dzielnicowej. A przede wszystkim chcemy miło spędzić 2 maja - tłumaczy Franek Sterczewski z Winiarni "Pod czarnym kotem".

Natomiast 8 maja w Winiarni "Pod czarnym kotem" rozpocznie się cykl spotkań "Mitteleuropabar", którego celem jest prezentacja życia w innych dzielnicach miast. Na początek odbędzie się spotkanie z Ottakring z Wiednia.

W lipcu ruszy również druga edycja letniego Kina Grunwald.

Kino Grunwald odbędzie się w również w tym roku. Od 11 lipca do 15 sierpnia obejrzymy filmy z Poznaniem w tle - niemy "Bartek zwycięzca" z 1923 r., film dokumentalny o chórze Poznańskie Słowiki, czy "Czas surferów" - dodaje Franek Starczewski.


Komentarze (0)

Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
21

paź

do 23-10-2020
Międzynarodowe Targi Poznańskie
"GreenPower" - Międzynarodowe Targi Energii Odnawialnej
"Poleco" - Międzynarodowe Targi Ochrony Środowiska Targi
"Eco-Trends" - targi ekologiczne
ODWOŁANE

23

paź

do 25-10-2020
Międzynarodowe Targi Poznańskie
"Retro Motor Show" - Targi Pojazdów ZabytkowychODWOŁANE

17:00
Klub Osiedlowy "Krąg" ul. Dmowskiego 37
Zobacz, posłuchaj, zaśpiewaj, jak ciekawa jest… Wielkopolska!
- spektakl muzyczny dla dzieci w wykonaniu "Teatru Mozaika"

24

paź

11:00
Klub Osiedlowy "Krąg" ul. Dmowskiego 37
Warsztaty literacko-plastyczne dla dzieci w wieku 3-6 lat.Akcja twórcza z książką "Ćmony i Smeśki" w ramach 23. Biennale Sztuki dla Dziecka „Spotkanie jako sztuka”
(zapisy na dom.bajek.poznan@gmai

27

paź

18:30
Klub Osiedlowy "Krąg" ul. Dmowskiego 37
"Edward Stachura klasycznie i elektronicznie" - recital piosenek E.Stachury w wykonaniu Dominiki Dobrosielskiej i Michała Rukszy w Klubie Krąg
Bezpłatne wejściówki do odbioru w Klubie Krąg od dnia

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: