Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Przy Potockiej posadzą dereń i forsycję - wkrótce wyrośnie "Ogród Łazarz" - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
Przy Potockiej posadzą dereń i forsycję - wkrótce wyrośnie "Ogród Łazarz"
29-04-2013 01:41   Janusz Ludwiczak
Skwer przy ul. Potockiej pomiędzy blokami pod numerem 39 i 41 za kilka dni zmieni się nie do poznania. We wtorkowe południe w ramach projektu "Ogród Łazarz" posadzone zostaną krzewy m.in. dereń, pęcherznice i forsycje. Jeszcze przed majówką teren ma zostać uporządkowany.

O "Ogrodzie Łazarz" pisaliśmy już kilkakrotnie. W ramach projektu "Generator Malta", realizowanego przy okazji tegorocznego festiwalu teatralnego Malta na Łazarzu ma powstać miejsce spotkań dla mieszkańców, w którym będzie można wypocząć, spotkać się przy wspólnej kawie a także wziąć udział w warsztatach, podczas których będzie można nauczyć się np. szydełkowania. Więcej na ten temat w artykule: Powstanie ogród, w którym usiądziemy przy stole z drzwi i zjemy własnoręcznie posiane warzywa.

We wtorek na skwerze przy ul. Potockiej, pomiędzy blokami pod numerem 39 i 41 posadzone zostaną m.in. krzewy.

Jeszcze przed majówką posadzimy kilkanaście krzewów. Chcielibyśmy posadzić dereń, pęcherznicę i forsycję. Zapraszamy serdecznie wszystkich mieszkańców do pomocy, w końcu ma to być miejsce wspólnych spotkań - mówi Karolina Dziełak, koordynator projektów Generator Malta i "Ogród Łazarz".

Zebraliśmy bardzo dużo sugestii, opinii, pomysłów mieszkańców Łazarza dotyczących funkcji ogrodu, roślin, które będziemy sadzić, recyklingowych rozwiązań, które w tej przestrzeni moglibyśmy wykorzystać. Nastawienie rozmówców było bardzo pozytywne. Wiemy też, że potrzebne jest miejsce, gdzie mogliby usiąść osoby starsze i przestrzeń, która będzie przyjazna dzieciom. Nie bez znaczenia pozostaje kwestia estetyki - dodaje Karolina Dziełak.

Sadzenie roślin w "Ogrodzie Łazarz" rozpocznie się we wtorek o godz. 16:00.

Dzięki uprzejmości Szkółki Roślin Ozdobnych Jana i Zbigniewa Byczkowskich posadzimy w ogrodzie pierwsze krzewy: dereń, forsycję i pęcherznicę. Zabierzcie ze sobą coś do jedzenia, do picia, weźcie też łopaty, grabie! Wkopiemy w ziemię kilkanaście krzewów, a także porozmawiamy i odpoczniemy w miłej atmosferze - zaprasza Karolina Dziełak.


R E K L A M A

Komentarze (0)

Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
21

wrz

do 22-09-2023
Międzynarodowe Targi Poznańskie
Common Future - Kongres Odbudowy Ukrainy

23

wrz

do 24-09-2023
Międzynarodowe Targi Poznańskie
Targi mieszkań i domów

27

wrz

do 29-09-2023
Międzynarodowe Targi Poznańskie
Targi Polagra
Master Baker - konkurs wypieku chleba i bułek
"Taropak" - Miedzynarodowe Targi Techniki Pakowania i Etykietowania

16:30
Klub Osiedlowy "Krąg" ul. Dmowskiego 37
"Z Przyrodą Za Pan Brat"- międzypokoleniowe warsztaty przyrodnicze dla dzieci i rodziców/dziadków
Obowiązują zapisy mailowe: wysockiwoj@gmail.com - liczba miejsc ograniczona

29

wrz

do 30-09-2023
Międzynarodowe Targi Poznańskie
"Viva Seniorzy!" - targi senioralne

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: