Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Zwiedzali Targi w ramach akcji "Poznań za pół ceny". Kolejna okazja w niedzielne południe - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
Zwiedzali Targi w ramach akcji "Poznań za pół ceny". Kolejna okazja w niedzielne południe
28-04-2013 01:12   Janusz Ludwiczak
Ponad sto osób postanowiło w sobotnie południe wybrać się na wycieczkę po Międzynarodowych Targach Poznańskich i zobaczyć Salę Ziemi.

Historia Międzynarodowych Targów Poznańskich rozpoczyna się tak naprawdę w 1921 roku, kiedy to z inicjatywy poznańskiego kupiectwa odbył się I Targ Poznański, wystawa o charakterze krajowym. W trakcie wojny ucierpiało blisko 90 procent obiektów i terenów wystawowych. Ale już w 1946 roku odbyła się pierwsza wystawa "Odzież i dom", rok później odbyły się pierwsze targi - mówił w trakcie wycieczki Tomasz Mikszo, przewodnik MTP.

Podczas spaceru można było poznać również legendy o słynnych balach w nieistniejącej już Adrii i potańcówkach w Belwederze. Uczestnicy wycieczki dowiedzieli się również, że w zabytkowym pawilonie 101, znajdującym się od strony ulicy Głogowskiej znajdowało się studio telewizyjne. To właśnie stąd, 55 lat temu - dokładnie 1 maja 1957 roku Telewizja Poznań nadała pierwszą audycję, którą obejrzano na stu zarejestrowanych odbiornikach, głównie w świetlicach i zakładach pracy.

Na zakończenie uczestnicy wycieczki mogli zobaczyć najnowszą inwestycje MTP - zmodernizowane centrum kongresowe oraz Salę Ziemi - największą salę widowiskową w Polsce, która może pomieścić 2 tysiące osób.

Chcieliśmy zobaczyć Salę Ziemi. W ciągu roku zdarza nam się bywać na MTP. Znam poniekąd Targi od kuchni, gdyż pracowałam w studiu ADS i projektowałam kilka pawilonów - powiedzieli Katarzyna Jęczkowiak i Marcin Nowicki.

Nie byłam jeszcze w Sali Ziemi, jest więc okazja by ją zobaczyć. W ciągu roku zdarza mi się bywać na Międzynarodowych Targach Poznańskich. Zazwyczaj bywam na targach mody - wskazuje Monika Gadzińska.

Zwiedzanie Targów będzie możliwe jeszcze w niedzielę. Zbiórka o godz. 12:00 w Holu Wschodnim MTP (wejście od strony Mostu Dworcowego). Wstęp wolny.


Komentarze (0)

Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
19

sie

18:00
Park Kasprowicza (boisko do street workoutu)
Bezpłatne zajęcia sportowe z trenerami

22

sie

tymczasowe targowisko Rynek Łazarski (boisko Zespołu Szkół Muzycznych)
Ekotargowisko - warsztaty tworzenia doniczek z materiałów recyklingowych. Uczestnicy spotkania będą mogli zabrać do domu wykonaną doniczkę wraz z nasionami, by stworzyć swój własny zielnik

do 23-08-2020
Międzynarodowe Targi Poznańskie
"Instal Moto Expo" - Zjazd pojazdów branżowych

11:00
Park Kasprowicza (boisko do street workoutu)
Bezpłatne zajęcia sportowe z trenerami

26

sie

do 27-08-2020
Międzynarodowe Targi Poznańskie
Targi mody

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: