Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Tramwaje wrócą na Głogowską 30 sierpnia? - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
Tramwaje wrócą na Głogowską 30 sierpnia?
21-08-2008 01:03   Janusz Ludwiczak
30 sierpnia MPK planuje wprowadzić zimowy rozkład jazdy. Równocześnie tramwaje linii 6 i 8 powrócą na Miłostowo, a po wakacyjnej przerwie kursy wznowi "osiemnastka". Prawdopodobnie tego dnia na Głogowską wrócą tramwaje. Prawdopodobnie, bo wszystko zależy od Aquanetu.

Obecnie ekipy Aquanetu przeprowadzają remont kanalizacji w ulicy Głogowskiej. Spółka ma czas do końca sierpnia na wykonanie prac, czyli teoretycznie do 31 sierpnia włącznie. A już 30 sierpnia MPK planuje wprowadzić tzw."zimowy rozkład jazdy". Oznacza to, że tramwaje i autobusy linii głównych w dni robocze jeździć będą częściej niż latem. I tak bimby zamiast co 12 minut pojawiać będą się na przystankach co 10 minut.

Równocześnie po wakacyjnej przerwie swoje kursy wznowić ma "osiemnastka". A już w najbliższą sobotę, 23 sierpnia zakończy się remont torowiska na ulicy Warszawskiej, jednak do Miłostowa nie wrócą tramwaje linii nr 6 i 8. Nadal kursować będą tylko do Ronda Śródka. Dlaczego? Aby nie wprowadzać nowego rozkładu jazdy i sporego zamieszania MPK uruchomi "dwudziestkę", która kursować będzie z os.Lecha przez Trasę Kórnicką, Jana Pawła II, Rondo Śródka i Warszawską na Miłostowo. Tramwaje linii nr 20 mają przyspieszyć dojazd na os.Warszawskie i Miłostowo, gdyż autobusy "za tramwaj" stoją w długich korkach.

Czy tramwaje linii nr 5, 8, 14 i 18 powrócą i kiedy na ulicę Głogowską przekonamy się. Z pewnością o tym Państa poinformujemy. Tymczasem pozostają jedynie kursujące średnio co 7-8 minut autobusy "za tramwaj".


Fot: Janusz Ludwiczak

Komentarze (3)

28-08-2008 12:04:30
qqq
Aquanet ma ponoć termin do 31.08, a więc 30 sierpnia nierealny.
25-08-2008 12:03:12
lazarus
Wątpliwe. Pożyjemy, zobaczymy
21-08-2008 11:01:02
max
pożyjemy, zobaczymy. czemu 6 i 8 nie wydłużą od razu do Miłostowa, cha rozkładów nie chcę się układać
Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
04

gru

do 06-12-2020
Międzynarodowe Targi Poznańskie
"Cavaliada" - Targi Sprzętu i Akcesoriów Jeździeckich
Festiwal Sztuki i Przedmiotów Artystycznych
ODWOŁANE

02

lut

do 05-02-2021
Międzynarodowe Targi Poznańskie
Targi Budma

11

lut

do 14-02-2021
Międzynarodowe Targi Poznańskie
"Gardenia" - Międzynarodowe Targi Ogrodnictwa i Architektury Krajobrazu

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: