Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Poseł Antoni Macierewicz otrzymał na Targach medal za "wytrwałą pracę w dążeniu do prawdy" - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
Poseł Antoni Macierewicz otrzymał na Targach medal za "wytrwałą pracę w dążeniu do prawdy"
28-04-2013 00:17   Janusz Ludwiczak
Akademicki Klub Obywatelski wręczył Medal Przemysła II posłowi Antoniemu Macierewiczowi w sobotnie południe w jednej z sal konferencyjnych na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich. Macierewicz wygłosił także wykład o najnowszych ustaleniach kierowanego przez siebie Zespołu Parlamentarnego ds. Badania Przyczyn Katastrofy TU-154M z 10 kwietnia 2010 r.

Początkowo uroczystość miała odbyć się w siedzibie Polskiej Akademii Nauk, jednak na to nie zgodziły się władze instytucji. Później spotkanie planowano zorganizować pod Pomnikiem Państwa Podziemnego. Na to nie zgodzili się miejscy urzędnicy, o czym szerzej pisaliśmy w piątek.

Akademicki Klub Obywatelski wręczył Medal Przemysła II posłowi Antoniemu Macierewiczowi w sobotnie południe w jednej z sal konferencyjnych na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich. W spotkaniu uczestniczyło około 500 osób, głównie sympatycy PiS i Klubu Gazety Polskiej. W uroczystości udział wzięli również poseł Tadeusz Dziuba i Lidia Dudziak, Radna Miasta Poznania.

Klub przyznaje swoje wyróżnienie raz do roku, za działalność całego życia, która służy upowszechnianiu nowoczesnego polskiego patriotyzmu, walkę o odzyskanie przez Polskę niepodległości i walkę z komunizmem - mówił prof. Stanisław Mikołajczak, przewodniczący Akademickiego Klubu Obywatelskiego (AKO) im. Lecha Kaczyńskiego.

Gdyby na uczelni nie pisał listów protestacyjnych, pewnie byłby dziś naszym kolegą profesorem. Miał wielki potencjał intelektualny. To założyciel Komitetu Obrony Robotników, działacz ''Solidarności'', kilkukrotnie internowany. Rozpoczął lustrację, proces czyszczenia życia publicznego z agentów, zlikwidował Wojskowe Służby Informacyjne, teraz zajmuje się wyjaśnieniem okoliczności wielkiej tragedii narodowej. Chcemy uhonorować wytrwałą pracę w dążeniu do prawdy i obrony narodu oraz państwa polskiego - wyjaśniał prof. Stanisław Mikołajczak.

Po wręczeniu medalu odbyła się część artystyczna - koncert muzyki i poezji patriotycznej w wykonaniu aktorów: Haliny Łabonarskiej i Jerzego Zelnika.

Poseł Antoni Macierewicz wygłosił także wykład o najnowszych ustaleniach kierowanego przez siebie Zespołu Parlamentarnego ds. Badania Przyczyn Katastrofy TU-154M z 10 kwietnia 2010 r.

Premier poświęca sporo czasu, żeby tej prawdy nigdy nie wykryto. Nigdy nie doszło do takiej tragedii w dziejach świata. Pamięć o poległych w Smoleńsku, którzy wciąż czekają, aż wyjaśnimy, co tam się stało i zrealizujemy ich misję, sprawia, że nie ma takich słów, ataków, które by nas dosięgły ze strony przeciwników. Naszym obowiązkiem jest zrealizowanie testamentu poległych, czyli walka o godną przyszłość i tożsamość narodową, którą realizował zarówno Lech Kaczyński, Anna Walentynowicz, jak i Jerzy Szmajdziński. Bo tam, gdzie jest wola i determinacja poświęcenia życia dla Polski, nie ma podziału na lewicę i prawicę. Chcemy wyjaśnić każdą śmierć - zaznaczył Antoni Macierewicz.

W trakcie spotkania Macierewicz powiedział, że pierwsza próba zamachu na prezydenta Lecha Kaczyńskiego miała miejsce już w Gruzji.

Oczywiste jest, że uczciwe zmaganie tej tragedii wymaga cofnięcia się do 2008 roku, kiedy doszło do zamachu grudzińskiego, który był pierwszą próbą nie doprowadzenia do śmierci pana prezydenta, ale sprawdzenia jak reagują i działają polskie polskie instytucje państwowe, media, elity i służby specjalne. Okazało się, że polskie państwo jest otwarte na oścież na agresję - stwierdził Macierewicz.

Na zakończenie poseł PiS przedstawił symulacje lotu wojskowego samolotu TU-154M z 10 kwietnia 2010 r.

To dowód na eksplozję w samolocie nad lasem smoleńskim. Symulacja powstała dla filmu wyprodukowanego w trzech wersjach językowych przez największą agencję informacyjną Federacji Rosyjskiej. Wskazuje na to, co myśleli Rosjanie o tym wydarzeniu i co chcieli przekazać międzynarodowej opinii publicznej.
Ta tragedia rozpoczęła się na wiele metrów przed tzw. pancerną brzozą. Z trajektorii lotu wynika, że samolot leciał wysoko nad brzozą i w ogóle jej nie dotknął. Potwierdzają to ustalenia Rosjan. Brzoza nie została w dniu katastrofy złamana. Z zapisów czarnej skrzynki wynika również, że za brzozą w samolocie pojawiły się dźwięki przesuwanych przedmiotów
- zaznaczył Macierewicz.


Komentarze (5)

28-04-2013 18:10:58
Piter
Zdumiewające, ilu jest ludzi żyjących kompletnie w innym świecie. Pęknięcie w polskim społeczeństwie zaszło już za daleko, tego się nie uda zasypać i chyba nawet nie warto próbować. Jak mamy z nimi rozmawiać i o czym? Medal za "dążenie do prawdy" to po prostu kpina. Jakiej prawdy, pisowskiej? Nawiedzeni mesjasze, oszołomy, fanatycy, poszukiwacze spisków i zamachów. Można być przeciwnikiem obecnie rządzących, ale to, co prezentuje Macierewicz i jego zwolennicy bardziej przypomina sektę niż partię polityczną. Tym bardziej wstyd, że brali w tym udział lokalni działacze.
28-04-2013 12:40:56
31 węzłowy Burke
Przyłączam się do Darexa. Bardzo dobre sprawozdanko, dużo lepsze niż w Głosie na przykład.
28-04-2013 12:31:38
poznaniak
Ten pan potrzebuje lekarza a nie odznaczeń.
28-04-2013 11:55:58
tonny
Kiedy Macierewicz przedstawi nazwiska 3 osob,ktore wedlug niego przezyly katastrofe?
28-04-2013 07:21:49
Darex
odkładając na bok swoje sympatie polityczne muszę stwierdzić, że jest to jedyny artykuł w poznańskich mediach tak szeroko i dokładnie mówiący o tym wydarzeniu. Do tego duża kolekcja fotek - brawo Panie Januszu - widać, że jest Pan zawsze na miejscu.
Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
12

sie

do 14-08-2022
Inkubator Kultury Pireus ul. Głogowska 35
Slavic fondness - wystawa | Luntrus
w godz. 14:00-20:00

13

sie

09:00
Park Kasprowicza (przed halą Arena)
Joga na Arenie
- bezpłatne zajęcia jogi dla wszystkich chętnych

20

sie

09:00
Park Kasprowicza (przed halą Arena)
Joga na Arenie
- bezpłatne zajęcia jogi dla wszystkich chętnych

Międzynarodowe Targi Poznańskie
V Ogólnopolski Zlot Czerwonych Samochodów

27

sie

09:00
Park Kasprowicza (przed halą Arena)
Joga na Arenie
- bezpłatne zajęcia jogi dla wszystkich chętnych

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: