Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Akademicki Klub Obywatelski wręczy na MTP medal Antoniemu Macierewiczowi - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
Akademicki Klub Obywatelski wręczy na MTP medal Antoniemu Macierewiczowi
26-04-2013 23:26   Janusz Ludwiczak
Kapituła Medalu Akademickiego Klubu Obywatelskiego (AKO) wręczy w sobotę w centrum kongresowym MTP Medal Przemysła II posłowi Antoniemu Macierewiczowi. W trakcie uroczystości wystąpią aktorzy Halina Łabonarska i Jerzy Zelnik. Na Targach Macierewicz wygłosi wykład o najnowszych ustaleniach kierowanego przez siebie Zespołu Parlamentarnego ds. Badania Przyczyn Katastrofy TU-154M z 10 kwietnia 2010 r.

Pierwotnie Akademicki Klub Obywatelski im. Lecha Kaczyńskiego chciał wręczyć Medal Przemysła II posłowi Antoniemu Macierewiczowi w siedzibie Polskiej Akademii Nauk, jednak na to nie zgodziły się władze instytucji.

Później uroczystość miała odbyć się pod Pomnikiem Państwa Podziemnego. Na to nie zgodzili się miejscy urzędnicy.

25 kwietnia 2013 Wydział Spraw Obywatelskich Urzędu Miasta Poznania wydał decyzję zakazującą zgromadzenia w dniu 27 kwietnia br. zgłoszonego przez Pana Stanisława Mikołajczaka reprezentującego Akademicki Klub Obywatelski im. Prezydenta Lecha Kaczyńskiego w Poznaniu. Jedynym powodem decyzji jest naruszenie art. 7 ust. 1 ustawy z dnia 05 lipca 1990r. Prawo o zgromadzeniach, ponieważ organizator złożył zawiadomienie o planowanym zgromadzeniu 2 dni kalendarzowe przed datą zgromadzenia. Urząd Miasta nie mógł podjąć inne decyzji, ponieważ ustawa ściśle określa konieczność zachowania ustawowego terminu zawiadomienia organu gminy na 3 dni robocze przed datą zgromadzenia. Wydział Spraw Obywatelskich zaproponował zmianę terminu na zgodny z ustawą. Sugestia została odrzucona przez organizatora - informuje Paweł Marciniak, rzecznik Urzędu Miasta.

Wręczenie medalu Macierewiczowi odbędzie się jednak w centrum kongresowym MTP.

Akademicki Klub Obywatelski zwrócił się do nas z prośbą o odpłatne wynajęcie jednej z sal w celu zorganizowania otwartego spotkania. Zarząd MTP wyraził na to zgodę. Gościliśmy przedstawicieli różnych opcji politycznych, zarówno PO, PiS, Ruchu Palikota czy SLD - wyjaśnia Karolina Nawrot z Międzynarodowych Targów Poznańskich.

Spotkanie, które ma charakter otwarty rozpocznie się w sobotę o godz. 11:00 w pawilonie nr 14 MTP, sala 2.1.


Komentarze (0)

Aktualności
Niezapominajka
15

paź

17:00
Kościół Ewangelicko-Augsburski Łaski Bożej ul. Obozowa 5 (przy Rondzie Jeziorańskiego)
Händel: kantaty włoskie - koncert

16

paź

18:00
Szkoła Podstawowa nr 33 / 33 LO ul. Wyspiańskiego 27
VIII sesja (zwyczajna) Rady Osiedla Święty Łazarz
► porządek obrad

17

paź

17:00
Klub Osiedlowy "Krąg" ul. Dmowskiego 37
Uroczysta inauguracja sezonu kulturalno-oświatowego 2019/2020 na Łazarzu

19:00
Galeria Muzalewska ul. Głogowska 29/3 m.6
Sławomir Dróżdż "dlaczego" - wernisaż

19:30
Kościół Ewangelicko-Augsburski Łaski Bożej ul. Obozowa 5 (przy Rondzie Jeziorańskiego)
Händel: włoskie sonaty triowe i solowe - koncert

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: