Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Czyszczenie stawów w Parku Wilsona - na dnie spoczywały butelki, puszki a nawet deskorolki - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
Czyszczenie stawów w Parku Wilsona - na dnie spoczywały butelki, puszki a nawet deskorolki
25-04-2013 08:55   Janusz Ludwiczak
Do końca tygodnia zakończy się czyszczenie stawów w Parku Wilsona. Pracownicy Palmiarni do tej pory musieli wywieź 11 kontenerów śmieci. Okazało się, że na dnie zbiorników leżały nawet części od rowerów, telefony komórkowe i deskorolki, a także ogromna ilość butelek i innych śmieci.

Pod koniec zeszłego tygodnia rozpoczęły się porządki w Parku Wilsona. Ogrodnicy nie tylko zamiatają alejki, grabią trawniki i sadzą nowe kwiaty, ale także spuścili wodę ze wszystkich stawów i zbiorników wodnych na terenie Parku Wilsona. Wcześniej odłowione zostały wszystkie ryby, które obecnie pływają w specjalnych zbiornikach.

Od poniedziałku trwa oczyszczenie dna stawików z mułu i innych zanieczyszczeń, w Parku Wilsona, na ulicy Głogowskiej i w okolicach jeszcze w środę unosił się nieprzyjemny zapach. Ale nie ma się co dziwić. Pracownicy Palmiarni Poznańskiej musieli wywieźć 11 kontenerów, w których oprócz liści i mułu, znalazła się ogromna ilość śmieci. Na dnie zbiorników leżały nie tylko papierki, butelki i puszki, ale także części od rowerów, telefony komórkowe i deskorolki. W poprzednich latach znaleziono na dnie jednego ze stawów... tapczan.

W tym roku prace rozpoczęły się dopiero w ubiegłym tygodniu ze względu na przedłużoną zimę. Znaleźliśmy ogromną ilość butelek, a także części od rowerów i telefonów komórkowych. W poprzednich latach na dnie stawu leżał... tapczan. W sumie zebrało się jedenaście kontenerów śmieci - wyjaśnia Leszek Dezor z Palmiarni Poznańskiej, która administruje Parkiem Wilsona.

Obecnie kończymy czyszczenie dna stawów, myte jest podłoże. Od czwartku rozpoczynamy napełnianie stawów wodą, co potrwa w sumie trzy dni. Na pewno na długi majowy weekend w stawach będzie już woda. Ruszy również fontanna - dodaje Leszek Dezor.

Czyszczenie stawów w Parku Wilsona odbywa się co roku.


Komentarze (6)

28-04-2013 12:06:32
31 węzłowy Burke
Wg. mojej wiedzy na terenie parku , od strony ulicy Matejki , przysypany jest duży poniemiecki schron przeciwlotniczy. Może byłoby dobrze odkopać, oczyścić, może udostępnić, może jakoś zagospodarować ? Szkoda zabytku przecież. 31
27-04-2013 20:49:56
filomena
Fontanna w Parku Wilsona jest częściej nieczynna niż czynna, albo tylko w godzinach przedpołudniowych. Nie wiem o co chodzi.
25-04-2013 18:47:04
morlock
Acha. Odnośnie chodnika proponowałbym abyś w tej sprawie zahaczył dozorcę ale z tego co widzę to zamiast dozorców mamy zegarmistrzów bo zamiast wykonywać swoje obowiązki wynikające z pełnionej funkcji wolą łazić po wskazówki na Dmowskiego i Grunwaldzką. Qupa Aniołów nam się poprodukowała. Robić ni ma kto a czynsze rosną.
25-04-2013 18:34:44
morlock
@paramido. Dokładnie tak jest jak napisałeś. Daaawno temu gdy rządził poprzedni szef ZDM który później w oparach afery został zastąpiony obecnym szefostwem, mimo (jak zawsze) braku funduszy nawet marginalne uliczki po zimie były porządnie sprzątnięte. Pamiętam że zaraz po mariażu na stołkach ZDM pierwsza prawdziwa ulewa miała miejsce dopiero pod koniec czerwca i do tego czasu oddychaliśmy mielonym przez auta pozimowym piachem. Kurz w mieszkaniach, zębach, praniu ręcznikach, dosłownie wszystkim. Ece - Poznań Łazarz. Pozdrawiam!
25-04-2013 09:31:10
Polando
NO NO postarali się chłopcy
25-04-2013 09:03:28
paramido
a kto zmiecie piach z chodników? czekamy na pierwszą czerwcową burzę?
Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
12

sie

do 14-08-2022
Inkubator Kultury Pireus ul. Głogowska 35
Slavic fondness - wystawa | Luntrus
w godz. 14:00-20:00

17

sie

18:30
Łazarz
44. sesja (budżetowa-zdalna) Rady Osiedla Św. Łazarz
► porządek obrad

20

sie

09:00
Park Kasprowicza (przed halą Arena)
Joga na Arenie
- bezpłatne zajęcia jogi dla wszystkich chętnych

Międzynarodowe Targi Poznańskie
V Ogólnopolski Zlot Czerwonych Samochodów

27

sie

09:00
Park Kasprowicza (przed halą Arena)
Joga na Arenie
- bezpłatne zajęcia jogi dla wszystkich chętnych

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: