Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Rano powódź na Boninie, wieczorem potok na Paderewskiego - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
Rano powódź na Boninie, wieczorem potok na Paderewskiego
15-08-2008 02:37   Janusz Ludwiczak
Do pęknięć rur i zalania ulic w Poznaniu dochodzi coraz częściej. Niedawno woda lała się na ulicy Głogowskiej, a w czwartek rano pękła magistrala wodociągowa na Boninie pozbawiając Sołacz i Winiary tramwajów. Jakby tego było mało tego samego dnia pękła rura na ulicy Paderewskiego, która zamieniła się w potok.

W czwartek ok. 7 rano pękła magistrala wodociągowa o średnicy 1 m na os.Bonin. Woda zalała pobliski parking i podmyła torowisko. Przez cały czwartek tramwaje linii nr 9 i 11 kursowały objazdami przez Winogrady, Murawę do pętli Połabska. MPK nie uruchomiło komunikacji zastępczej, jednak zalecało korzystanie z autobusów linii nr 60, 68, 72, 76, 78 i 82.

Jakby tego było mało, szesnaście godzin później (przed godz. 23) pękła rura o średnicy 300 mm pod ulicą Paderewskiego. Woda lała się strumieniami i spływała na Stary Rynek niczym potok, jednak dzięki studzienkom kanalizacyjnym powódź na starówce nie groziła.
Ulica Paderewskiego jest zamknięta dla ruchu kołowego.

Pełne ręce roboty mają pracownicy Aquanetu i ZDM, a do awarii wodociągowych dochodzi w Poznaniu coraz częściej – w lipcu pękła rura w ulicy Głogowskiej, pozbawiając Łazarz tramwajów do końca sierpnia.

Podobne sytuacje zdarzają się nie tylko w stolicy Wielkopolski. 31 lipca pęknięta magistrala wodociągowa pozbawiła wody sporą część Wrocławia. Sporymi objazdami musiały jeździć tramwaje 7 linii i 12 linii autobusowych. Do zdarzenia doszło na skrzyżowaniu ulic Krasińskiego i Traugutta we Wrocławiu. Na środku skrzyżowania powstała ogromna dziura.

Na początku miesiąca w wyniku pęknięcia rury i zalania torowiska tramwajów pozbawione zostały do końca sierpnia tym razem szczecińskie Pomorzany.

Większość rur wodociągowych i kanalizacyjnych w centrach polskich miast nie była wymieniana od I wojny światowej. A do podobnych zdarzeń może dochodzić co raz częściej. W styczniu 2007 roku woda z pękniętej rury podmyła piasek przy skrzyżowaniu ulic Głogowskiej i Hetmańskiej, a w torowisku powstała dziura. Przez prawie tydzień ulicą Głogowską nie kursowały tramwaje. Sytuacja powtórzyła się w kwietniu i lipcu tego roku także na ulicy Głogowskiej, ale tym razem przy Dworcu Zachodnim. I znów Łazarz został pozbawiony bimb. Aż strach pomyśleć co się stanie gdy pęknie pochodząca z 1910 roku rura pod ulicą Gąsiorowskich czy o siedem lat starsza rura pod aleją Niepodległości.


R E K L A M A

Komentarze (3)

15-08-2008 16:51:36
stachu
Hahaha dzisiaj to zaleje dworzec jak zwykle
15-08-2008 15:16:11
ptys
ciekawe gdzie po dzisiejszych ulewach znowu peknie rura?
15-08-2008 12:01:09
meduza
Poznań to jedna wielka dziura, a Aquanet ma chyba pecha w tym roku. Jak zwykle kto na tym ucierpi? My, przez podwyżki wody.
Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
29

wrz

do 01-10-2023
Międzynarodowe Targi Poznańskie
Targi Smaki Regionów

01

paź

19:00
Rynek Łazarski
Cyrkowo-ogniowe show na pożegnania Łazarskiego Lata (Abstract show)

06

paź

do 08-10-2023
Międzynarodowe Targi Poznańskie
Retro Motor Show 2023 - Targi Pojazdów Zabytkowych
PGA: Poznań Game Arena - Targi gier, rozrywki i multimediów

15

paź

Polska * Poznań * Łazarz
Wybory parlamentarne

17

paź

do 18-10-2023
Międzynarodowe Targi Poznańskie
"PolEco" - Międzynarodowe Targi Ochrony Środowiska
Local Trends - Europejskie Forum Samorządowe
Forum Rozwoju Miast

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: