Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

W "piątkach", "szóstkach" i "trzynastkach" najbardziej grasują kieszonkowcy - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
W "piątkach", "szóstkach" i "trzynastkach" najbardziej grasują kieszonkowcy
14-08-2008 00:58   Janusz Ludwiczak
Ścisk i tłum te dwie rzeczy uwielbiają kieszonkowcy. Policjanci opublikowali wyniki badań, z których wynika, że kieszonkowcy lubią najbardziej kradzieże w pojazdach linii nr 12 i 74 oraz tramwajach linii nr 5, 6 i 13, które przejeżdżają przez Łazarz.

Jak podał "Głos Wielkopolski" kieszonkowcy upodobali sobie pasażerów pojazdów linii nr 12 oraz 74. Nie łatwo mają też "łazarzanie". Do kradzieży dochodzi także w tramwajach linii nr 5, 6 oraz 13. Pod koniec 2007 roku policjanci złapali złodziei, którzy regularnie okradali pasażerów na trasie prowadzącej z Łazarza w kierunku dworca PKS. W mieszkaniu jednej z kobiet mundurowi znaleźli łupy poszkodowanych, w tym dowody osobiste, karty bankomatowe, gotówkę i telefony komórkowe.

W tym roku na samej "dwunastce" odnotowano 30 kradzieży. Dla porównania w ubiegłym roku doszło na tej linii do 58 przypadków przestępstw z udziałem kieszonkowców. Nie wiele lepiej jest na "czternastce" – w 2007 roku doszło do 24 kradzieży (najwięcej zdarzeń dochodzi w piątki). Do kradzieży dochodzi także w pojazdach linii nr 5, 6, 7, 8, 13 i 64.

Kieszonkowcy działają w zorganizowanych grupach, lubią tzw. "sztuczny tłok", wykorzystują ścisk w przejściach i na korytarzach. Policjanci radzą nie przechowywać portfeli i dokumentów w tylnej kieszeni w spodniach u mężczyzn. Panie zaś nie powinny nosić portfela w reklamówkach oraz przy kasowaniu biletu zostawiać swojej torebki za zarezerwowanym miejscu siedzącym.


Komentarze (1)

15-08-2008 00:08:33
iks
Złodzieje nie muszą robic sztucznego tłoku, tramwaje n.p. 5 jest przepełniona, kursuje nieregularnie to samo dotyczy 8. Obecnie autobusy kursujące za tramwaj zamiast co 7min. jeżdżą co15 - 20min. Bywa że autobusu nie można wsiąśc, jest to raj dla złodziei.
Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
04

gru

do 06-12-2020
Międzynarodowe Targi Poznańskie
"Cavaliada" - Targi Sprzętu i Akcesoriów Jeździeckich
Festiwal Sztuki i Przedmiotów Artystycznych
ODWOŁANE

02

lut

do 05-02-2021
Międzynarodowe Targi Poznańskie
Targi Budma

11

lut

do 14-02-2021
Międzynarodowe Targi Poznańskie
"Gardenia" - Międzynarodowe Targi Ogrodnictwa i Architektury Krajobrazu

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: