Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Andrzej Seweryn odwiedził II LO - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
Andrzej Seweryn odwiedził II LO
17-04-2013 02:15   Janusz Ludwiczak
Andrzej Seweryn, polsko-francuski aktor teatralny i filmowy, reżyser, dyrektor Teatru Polskiego w Warszawie opowiadał uczniom i nauczycielom II LO o tym, dlaczego zdecydował się pójść do szkoły teatralnej, a nie postanowił zostać np. lekarzem.

Tym razem gościem kolejnego "Śniadania w Dwójce", które odbyło się we wtorek w auli II Liceum Ogólnokształcącego przy ul. Matejki był Andrzej Seweryn.

Znany i wybitny polsko-francuski aktor teatralny i filmowy musiał odpowiedzieć m.in. na pytanie: Czym kierował się przy wyborze szkoły teatralnej. Jest tyle pięknych zawodów jak lekarz czy akwizytor?

Chciałem zdawać do szkoły teatralnej, żeby zmienić świat i moją ojczyznę. Okazało się, że świat daje sobie radę. Zająłem się bardziej swoją pracą, poprawianiem dykcji niż zmienianiem świata - zażartował Andrzej Seweryn.

Niecodzienny gość opowiadał również o swojej pracy i karierze zawodowej.

Uwielbiam grać w filmach, mam ich na koncie ponad osiemdziesiąt. Każdą rolę traktuję tak, jakby była ona była najważniejsza. Staram się przygotować do niej najdokładniej. Z biegiem lat coraz trudniej jest mi się uczyć nowych, długich ról. Jest to wykonalne, ale muszę poświęcić więcej czasu. Największy problem mam jednak taki, że następnego dnia musze zagrać to samo - opowiadał w auli II LO Andrzej Seweryn.

"Śniadania w Dwójce" odbywają się już od 20 lat. Uczniowie II LO mogli spotkać się prezydentem Lechem Wałęsą, prezydentem Bronisławem Komorowskim, profesorem Leszkiem Balcerowiczem, Agnieszką Duczmal, Justyną Steczkowską, Maciejem Zakościelnym, Eleni, Andrzejem Maleszką, Krzysztofem Zanussi, Tomaszem Lisem czy Martyną Wojciechowską.


Komentarze (0)

Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
28

lip

do 31-07-2021
17:00
Park Kasprowicza - ogród społeczny Kolektyw Kąpielisko (przy boisku do streetballu i wybiegu dla psów)
IV Hawajskie spotkania na Łazarzu

07

sie

09:00
Park Kasprowicza (przed halą Arena)
Joga na Arenie - ćwiczenia na świeżym powietrzu
(polana przy hali Arena)
wstęp wolny

14

sie

09:00
Park Kasprowicza (przed halą Arena)
Joga na Arenie - ćwiczenia na świeżym powietrzu
(polana przy hali Arena)
wstęp wolny

15

sie

18:00
Park Wilsona Muszla Koncertowa
Koncert z cyklu "Poznańskie Muzykalia" - z utworami Elvisa Presleya

21

sie

09:00
Park Kasprowicza (przed halą Arena)
Joga na Arenie - ćwiczenia na świeżym powietrzu
(polana przy hali Arena)
wstęp wolny

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: