Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Brakuje tylko drwali - rozpoczęły się targi przemysłu drzewnego i meblarskiego - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
Brakuje tylko drwali - rozpoczęły się targi przemysłu drzewnego i meblarskiego
17-04-2013 01:16   Janusz Ludwiczak
Rozpoczęły się Międzynarodowe Targi Maszyn i Narzędzi dla Przemysłu Drzewnego i Meblarskiego "Drema" oraz Międzynarodowe Targi Komponentów do Produkcji Mebli "Furnica". To dobra okazja aby przyjrzeć się przemysłowi meblarskiemu i drzewnemu. Polska jest trzecim dostawcą mebli na rynku Unii Europejskiej i czwartą światową potęgą sektora meblowego. Targom towarzyszą m.in. Mistrzostwa Polski we Wbijaniu Gwoździ, wystawa prac laureatów konkursu "Wyczarowane z drewna" oraz pokaz produkcji biurek w Fabryce mebli na żywo.

Do piątku potrwają Międzynarodowe Targi Maszyn i Narzędzi dla Przemysłu Drzewnego i Meblarskiego "Drema" oraz Międzynarodowe Targi Komponentów do Produkcji Mebli "Furnica".

Polska jest trzecim dostawcą mebli na rynku Unii Europejskiej i czwartą światową potęgą sektora meblowego. Aż 74% mebli wyprodukowanych z polskiego drewna i płyt trafia na rynki zagraniczne. , 49% produkowanego papieru i tektury, 43% materiałów podłogowych oraz bezpośrednio 28 % płyt drewnopochodnych. Prócz doskonałych wyników eksportowych (wartość eksportu w 2012 r. wyniosła 6,6 mld euro, co oznacza prawie 3-proc. wzrost wobec wyniku z 2011 roku), polskie meblarstwo jest czołowym pracodawcą w przemyśle ( zatrudnia połowę wszystkich zatrudnionych w przemyśle drzewnym czyli ok. 130 tyś. pracowników), jest też branżą, która w ostatniej dekadzie przyciągnęła znaczne środki z tytułu napływu zagranicznego kapitału inwestycyjnego do Polski. W 2011 roku produkcja sprzedana mebli wzrosła w Polsce o ponad 21% r/r w cenach bieżących. Rok 2012 był już jednak słabszy, głównie za sprawą osłabienia koniunktury w strefie euro - mówi dr Małgorzata Wnorowska.

Targom "Drema" i "Furnica" towarzyszą m.in. Mistrzostwa Polski we Wbijaniu Gwoździ, wystawa prac laureatów konkursu "Wyczarowane z drewna" oraz pokaz produkcji biurek w Fabryce mebli na żywo.

Międzynarodowe Targi Maszyn i Narzędzi dla Przemysłu Drzewnego i Meblarskiego "Drema" oraz Międzynarodowe Targi Komponentów do Produkcji Mebli "Furnica" można zwiedzać do piątku, 19 kwietnia marca w godz. od 9:00 do 17:00 (w piątek do 16:00). Bilety wstępu kosztują 82 i 112 zł, natomiast wstęp dla profesjonalistów (po zarejestrowaniu się na stronie internetowej lub na miejscu w kasach biletowych) jest bezpłatny.


Komentarze (0)

Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
31

sty

do 03-02-2023
Międzynarodowe Targi Poznańskie
"Budma" - Międzynarodowe Targi Budownictwa i Architektury "Windoor-Tech" - Międzynarodowe Targi Maszyn, Narzędzi i Komponentów do Produkcji Okien, Drzwi, Bram i Fasad

03

lut

19:00
Klub Osiedlowy "Krąg" ul. Dmowskiego 37
Wernisaż Wystawy "Prac Malarskich Mieczysława Hofa"
Wstęp wolny

07

lut

18:00
Klub Osiedlowy "Krąg" ul. Dmowskiego 37
"Rok Wodnego Królika - nowy rok chiński" - spotkanie z astrologiem Jackiem Krygiem
Zaprasza Stowarzyszenie Radiestetów im. Czesława Spychalskiego

09

lut

19:00
Klub Osiedlowy "Krąg" ul. Dmowskiego 37
"4 Oblicza Miłości" - Spotkanie 2: Miłość erotyczna - o silnym podłożu zmysłowym, przeżywana w ciele

10

lut

17:30
Klub Osiedlowy "Krąg" ul. Dmowskiego 37
"Taka miłość w sam raz" - Walentynkowe Show słowno-muzyczne w wykonaniu Mojego Teatru
wstęp wolny

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: