Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

15 kwietnia Światowym Dniem Targów - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
15 kwietnia Światowym Dniem Targów
15-04-2013 17:47   redakcja, MTP
Wystawcy, zwiedzający i przedsiębiorcy działający w branży targowej mają swoje święto. Z inicjatywy Polskiej Izby Przemysłu Targowego 15 kwietnia obchodzony jest Światowy Dzień Targów.

Polska Izba Przemysłu Targowego proponuje, by 15 kwietnia obchodzony był Światowy Dzień Targów. Dzień ten nie został wybrany przypadkowo. 15 kwietnia 1925 roku powstało UFI - Światowe Stowarzyszenie Przemysłu Targowego.

Światowy Dzień Targów ma podnosić rolę targów jako skutecznego instrumentu komunikacji biznesowej i marketingu, a także promować znaczenie targów dla rozwoju gospodarczego miast, regionów i kraju.

Myślę, że to święto będzie dobrą okazją do uhonorowania wszystkich pracujących na rzecz targów. Warto zwrócić uwagę na rolę targów w rozwoju międzynarodowego biznesu i handlu. Od wielu lat targi mają bowiem ogromną zasługę w budowaniu nowoczesnej cywilizacji - wskazuje Andrzej Byrt, szef Międzynarodowych Targów Poznańskich i prezes Rady Polskiej Izby Przemysłu Targowego.

W Europie największymi terenami targowymi dysponują Targi Frankfurt - 578 tys m kw. powierzchni w halach i na otwartym powietrzu. Na targach frankfurckich wystawia się corocznie ok. 64 tys. wystawców, a ekspozycje oglądane są przez ponad 4 mln zwiedzających.

Międzynarodowe Targi Poznańskie są największymi targami w Polsce, posiadają ok. 60% udziałów na rynku polskim. W 2012 roku w ponad 80 wydarzeniach targowych wzięło 11 tys. wystawców, w tym około 3 tys. gości zagranicznych. W roku ubiegłym MTP odwiedziło ponad pół miliona zwiedzających, w tym goście z 82 krajów świata.

MTP posiadają 16 klimatyzowanych pawilonów o powierzchni ponad 110 tys. m2 w halach wystawienniczych i prawie 35 tys. m2 a także 81 nowoczesnych sal konferencyjnych.

W grudniu 2008 roku na Targach odbyły się światowy szczyt klimatyczny ONZ - COP14 ( (XIV Konferencja Konwencji Narodów Zjednoczonych w sprawie zmian klimatu), w którym uczestniczyło ponad 12 tys. gości ze 189 krajów świata. Rok później MTP były gospodarzem 32. Europejskiego Spotkania Młodych Taizé, na które przybyło 30 tys. osób z 50 krajów świata. Natomiast w grudniu 2012 roku na MTP Poznań Congress Center oddano do użytku jedną z najnowocześniejszych i największych sal kongresowo-konferencyjnych w Polsce - Salę Ziemi, która może pomieścić 2 tys. widzów i jest wyposażona w wysokiej klasy sprzęt multimedialny pozwalający na organizację zarówno koncertów światowej sławy gwiazd, jak i profesjonalnych wydarzeń biznesowych.


Komentarze (0)

Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
19

lis

do 23-12-2022
Międzynarodowe Targi Poznańskie
Poznański Jarmark Świąteczny - Betlejem Poznańskie

29

lis

19:00
Klub Osiedlowy "Krąg" ul. Dmowskiego 37
Piosenki Leonarda Cohena - koncert Kwartetu Proforma
- bezpłatne wejściówki na spektakl można rezerwować mailowo (zapisy.klubkrag@gmail.com) lub odebrać w sekretariacie Klubu Krąg

02

gru

do 04-12-2022
Międzynarodowe Targi Poznańskie
Festiwal Sztuki i Przedmiotów Artystycznych

17:00
Klub Osiedlowy "Krąg" ul. Dmowskiego 37
"Możliwe niemożliwe" - wernisaż wystawy fotograficznej podopiecznych Dziennego Ośrodka Adaptacyjnego nr 1 w Poznaniu dla osób dorosłych

03

gru

do 18-12-2022
Rynek Łazarski
Betlejem Poznańskie - jarmark świąteczny

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: