Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

W siedzibie ZTM na Matejki ruszyła produkcja PEKA. Komkarty będzie trzeba wymienić - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
W siedzibie ZTM na Matejki ruszyła produkcja PEKA. Komkarty będzie trzeba wymienić
15-04-2013 14:43   Janusz Ludwiczak
Waży 750 kg i w ciągu godziny może wyprodukować ponad 500 kart - mowa o maszynie, która rozpoczęła produkcję PEKA, czyli Poznańskiej Elektronicznej Karty Aglomeracyjnej. Pasażerowie, którzy posiadają Komkartę będą musieli wymieniać ją na kartę PEKA.

Poznańska Elektroniczna Karta Aglomeracyjna, w skrócie PEKA umożliwi m.in. opłacenie opłaty za przejazd na konkretną liczbę przystanków, doładowanie "sieciówki" przez internet czy uregulowanie opłat za pozostawienie samochodu w strefie parkowania. PEKA będzie również elektroniczną portmonetką i umożliwi zapłacenie za bilet do teatru czy Palmiarni. Więcej o tym w artykule: Za rok PEKA ułatwi życie poznaniakom.

W siedzibie Zarządu Transportu Miejskiego przy ul. Matejki 59 od lutego znajduje się już specjalna maszyna, która ważny 750 kg i w ciągu godziny może wyprodukować ponad 500 kart. Ruszyło właśnie "serce" systemu PEKA, a jednocześnie rozpoczął się I etap operacji wymiany KOMkart na karty PEKA

Z satysfakcją informujemy, że uruchomiliśmy właśnie informatyczne „serce” całego systemu, czyli skomplikowaną infrastrukturę informatyczną pozwalającą na obsługę danych i personalizację kart PEKA. Najbliższe miesiące będą czasem intensywnych testów i weryfikacji prawidłowości działania sukcesywnie dostarczanych elementów systemu PEKA oraz wdrażania kolejnych funkcji. Pełne wdrożenie systemu PEKA, który pasażerom da wiele korzyści, a jednocześnie pozwoli efektywniej zarządzać komunikacją miejską, zaplanowaliśmy na początek przyszłego roku - wyjaśnia Bogusław Bajoński, dyrektor Zarządu Transportu Miejskiego.

Pasażerowie, którzy posiadają z biletów okresowych, tzw. "sieciówek" lub "liniówek" za pośrednictwem KomKarty będą musieli przygotować się na zmiany. Czeka ich wymiana dotychczasowych KomKart na karty PEKA.

Wymiana KOMKart na nowoczesne karty PEKA jest złożoną operacją. By zminimalizować niedogodności, rozłożyliśmy ją na kilka miesięcy. W pierwszym etapie do wymiany dotychczas używanych KOMKart na karty PEKA zachęcać będziemy pasażerów, którzy korzystają z biletów 6-, 9-, 10 i 12-miesięcznych. Zakupione wcześniej bilety zachowają co prawda swoją ważność, natomiast po 15 maja bilety długookresowe "ładowane" będą wyłącznie na karty PEKA - tłumaczy Bogusław Bajoński, dyrektor ZTM.

Kolejnym etapem będzie wymiana kart z biletami 3-miesięcznymi. Od 15 czerwca 2013 roku bilety 3-miesięczne sprzedawane będą wyłącznie na karty PEKA - dodaje Bogusław Bajoński.


R E K L A M A

Komentarze (0)

Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
14

lip

16:00
Ogród Łazarz, ul. Potockiej 39/41 (między blokami)
3 Hawajskie spotkania na Łazarzu-plecenie długiego wieńca lei przez mieszkańców Łazarza
(obowiązują zapisy tel.604417795, e-mail:hawajski.lazarz@gmail.com)

15

lip

18:30
Park Kasprowicza (przy wejściu na pływalnię)
15. sesja (zwyczajna) Rady Osiedla Św. Łazarz
► porządek obrad

16

lip

17:00
Ogród Łazarz, ul. Potockiej 39/41 (między blokami)
"Podwieczorek w Ogrodzie Łazarz"-impreza integracyjna przy muzyce z Piotrem Jurkiewiczem. Impreza realizowana przez Klub Krąg we współpracy z Poznańskim Stowarzyszeniem Animatorów Kultury w ramach pro

17

lip

18:30
Ogród Łazarz, ul. Potockiej 39/41 (między blokami)
"W stronę słońca" - koncert w wykonaniu zespołu "Projekt Kobieta"

19

lip

Międzynarodowe Targi Poznańskie
Babi Targ
w godz. 12:00-16:00

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: