Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Przez Wildę czy Most Rocha? - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
Przez Wildę czy Most Rocha?
12-08-2008 11:29   Janusz Ludwiczak
W sobotę MPK zmieniło trasę "dwunastki". Tymczasem przez trzy dni pasażerowie nie mogli sprawdzić nowego rozkładu jazdy tramwajów linii nr 12. Nowe rozkłady pojawiły się dopiero we wtorek.

Ponad trzy dni zajęło MPK zamieszczenie nowego rozkłady jazdy linii tramwajowej nr 12. 9 sierpnia MPK ponownie zmieniło objazdową trasę bimby, kierując ją przez Św.Marcin, Podgórną, Plac Bernardyński, Most Św.Rocha i Jana Pawła II. Tydzień wcześniej, przez siedem dni (od 2 do 8 sierpnia) ze względu na remont torowiska na Królowej Jadwigi "dwunastka" jeździła przez Wildę i Hetmańską.

Niestety pasażerowie i turyści przed wyruszeniem w podróż mogli się zdziwić. W internecie, na stronach MPK zamieszczony był, aż do wtorkowego poranka stary rozkład jazdy. Według rozkładu tramwaje linii nr 12 nie jeździły przez Most Rocha, ale przez Wildę i Hetmańską.

Nowy rozkład jazdy pojawił się na stronach MPK dopiero we wtorkowy poranek. Szkoda tylko, że miejski przewoźnik na traktuje zbyt poważnie swojej strony internetowej, która jest podstawowym źródłem informacji dla pasażerów czy turystów. Przed wyruszeniem w podróż można sprawdzić aktualne zmiany tras czy rozkład jazdy (jest to ważne szczególnie w niedzielę, gdy tramwaje i autobusy jeżdżą rzadziej). To nie pierwsza wpadka MPK, ostatnio przewoźnik zapomniał o zamieszczeniu informacji o zamknięciu trasy tramwajowej na Sołacz i Piątkowską, o czym już pisaliśmy. Informacji pasażerskiej zabrakło też podczas zmian w komunikacji miejskiej na 11 listopada ubiegłego roku.


Komentarze (7)

13-08-2008 13:59:40
lazarus
Może ZTM to zmieni, bo na MPK nie ma co liczyć.
12-08-2008 22:18:43
TOMI
Do Max -a -mieszkańcy Łazarza bardzo chcą tego połączenia - jest ono bardzo potrzebne - skraca przejazd do PKS, Półwiejskiej i dalej do AWF, Politechniki i na dolny taras Rataj. A najważniejsze to brak przesiadki na Moście Dworcowym - a jest to bardzo często niebezpieczne przebieganie z jednego przystanku na drugi do podjeżdżającego tramwaju w kierunku Rataj. O powrót tego połączenia walczą wszystkie szkoły i przedszkola na Łazarzu - dojazd z grupą dzieci do Multikina jest naprawde problemem. Petycja w tej sprawie została przedstawiona p. Dyrektorowi MPK na spotkaniu w DK Krąg - obecni na tym spotkaniu byli również radni Rady Miasta Poznania, ktorzy obiecali pomoc w tej sprawie - trzymamy za słowo !!! PS - nawet likwidacja czasowej linii 28 spotkała sie z żalem wielu osób, którzy szybko dojechali w okolice PKS, Zamku i śródmieścia.
12-08-2008 11:46:28
max
A czy mieszkańcy Łazarza chcą takowego połączenia? Chyba to nie realne, aby obowiązywało od września. Po za tym od października kompetencje MPK ograniczyć ma ZTM.
11-08-2008 22:02:23
TOMI
Oczywiście - wiem, że jest to niemożliwe do końca sierpnia - ale we wrześniu zupełnie realne - jeśli MPK łaskawie rozpatrzy wnioski mieszkanców Łazarza.
11-08-2008 21:26:57
lazarus
TOMI teraz to i tak nie możliwe - Głogowską nie jeżdżą tramwaje. Może ZTM poprawi komunikację w Poznaniu. MPK ostatnio działa dziadosko! Już raz nie poinformowali pasażerów o zmianach na Sołaczu, nie uruchomili autobusów za tramwaj. A już nie wspomnę co dzieje się w godzinach szczytu na Głogowskiej! Polecam biurwom i dyrekcji z MPK wycieczkę autobusami i tramwajami od 7 do 10 rano oraz od 14 do 16 a nie poruszac się tylko służbowymi i prywatnymi autkami!!!
11-08-2008 21:16:55
TOMI
Mieszańcy Łazarza kolejny raz proszą MPK o powrót dawnej inii 12/14 na swoja dawną trasę - Górczyn - Most Dworcowy - Krolowej Jadwigi - Rondo Rataje - do Starołęki. Ta linia jest naprawdę bardzo potrzebna - MPK zna od lat postulaty i prośby pasażerów czyli swoich klientów - ale jest głuche na ich argumenty.
11-08-2008 19:46:48
pasazer
Chyba śpią w tym MPK.
Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
04

gru

do 06-12-2020
Międzynarodowe Targi Poznańskie
"Cavaliada" - Targi Sprzętu i Akcesoriów Jeździeckich
Festiwal Sztuki i Przedmiotów Artystycznych
ODWOŁANE

02

lut

do 05-02-2021
Międzynarodowe Targi Poznańskie
Targi Budma

11

lut

do 14-02-2021
Międzynarodowe Targi Poznańskie
"Gardenia" - Międzynarodowe Targi Ogrodnictwa i Architektury Krajobrazu

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: