Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Miasto dofinansuje remont ponad 115-letniej kamienicy przy ul. Strusia - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
Miasto dofinansuje remont ponad 115-letniej kamienicy przy ul. Strusia
12-04-2013 00:22   Janusz Ludwiczak
Ponad 76 tys. zł dofinansowania od miasta otrzyma Wspólnota Mieszkaniowa przy ul. Strusia 3/3a na remont dachu neogotyckiej kamienicy Margarety Grüder z 1898 r.

Wspólnota Mieszkaniowa przy ul. Strusia 3/3a otrzyma na dofinansowanie remontu dachu kamienicy w sumie 76 291 zł. Oprócz tego miasto dofinansuje remont ośmiu innych zabytków, łącznie przeznaczy na to pół miliona złotych.

Neogotycka kamienica przy ul. Strusia 3/3a powstała w latach 1898-1900. Pięciokondygnacyjny budynek został zbudowany dla pochodzącej z Berlina Margarety Grüder. Charakteryzuje się mocno plastyczną, rozedrganą fasadą z licznymi wykuszami i arkadami. Kamienica, którą zaprojektowali Herman Böhmer i Paul Preul została wybudowana w stylu eklektycznym, nawiązuje do form gotyckich.


Komentarze (2)

12-04-2013 13:42:59
morlock
O Zielonej Perełce już nikt nie pamięta choć rozumiem przybłędy które dały się wrobić w wynajem pustostanów innych kamienic. To że do wózków Waszych dzieciarów gruz na twarz spada , to pewnie normalne? Byle mieć poznańskie zameldowanie zrobimy wszystko? I proszę bez inwektyw z Waszej czy mężów stony. I tak dobrze będzie jak pan Januszek mój post upubliczni. Prawda kole w oczy.
12-04-2013 11:50:59
kaśka
Przydałby się remont całej kamienicy.
Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
24

lip

10:00
Palmiarnia Park Wilsona
Pokazy filmu "Był sobie las"

21:30
Międzynarodowe Targi Poznańskie
"Birdman" - plenerowe kino letnie
wstęp wolny

25

lip

21:30
Międzynarodowe Targi Poznańskie
"Kształt wody" - plenerowe kino letnie
wstęp wolny

26

lip

18:00
Kościół Św. Anny ul. Matejki/Limanowskiego 13
Odpust parafialny

27

lip

10:00
Łazarz
"Szlakiem ornamentów Poznania" - wycieczka po Łazarzu
zbiórka pod kamienicą przy ul. Matejki 2 (przy dawnym kinie Olimpia)

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: