Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

ZDM o postępie prac przy przebudowie Kaponiery i budowie nowego wiaduktu Kosynierów Górczyńskich - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
ZDM o postępie prac przy przebudowie Kaponiery i budowie nowego wiaduktu Kosynierów Górczyńskich
11-04-2013 00:36   redakcja, Zarząd Dróg Miejskich
Od sierpnia trwa przebudowa Ronda Kaponiera, a już siedem miesięcy trwają prace przy budowie nowego wschodniego wiaduktu Kosynierów Górczyńskich. Postęp prac na budowach przedstawił Zarząd Dróg Miejskich.

Wiadukt Kosynierów Górczyńskich
W połowie marca zakończone zostały prace związane z budową konstrukcji stalowej wszystkich przęseł wiaduktu oraz łącznicy (od ulicy Racławickiej) wraz ze scalaniem. W lutym zaczęły się roboty szalunkowe, zbrojarskie na płycie pomostowej, które powinny się zakończyć do końca przyszłego tygodnia. Z uwagi na warunki atmosferyczne na poniedziałek zaplanowano prace związane z betonowaniem. Zaawansowanie prac związanych z budową i przebudową infrastruktury podziemnej – według specjalistów – wynosi 90 procent.

Przebudowa węzła komunikacyjnego Rndo Kaponiera.
W drugim etapie, który rozpoczął się w połowie sierpnia wykonywano rozbiórkę konstrukcji garażu, wykonano wykop pod nową konstrukcję garażu wraz z zabezpieczeniem w postaci 256 mb kotwionej ściany szczelnej, konstrukcję ławy fundamentowej i ściany oporowej do poziomu – 1, nową trafostację zasilającą linie tramwajowe, torowisko w ulicy Zwierzynieckiej. Kontynuowane są roboty rozbiórkowe starej konstrukcji wiaduktu i dawnej trafostacji. W ostatnich dniach z uwagi na zrywanie starej okładziny sufitu, posadzek i roboty kablowe obowiązuje nowa, tymczasowa organizacja ruchu pieszego w przejściu podziemnym. Niestety długo utrzymująca się zimowa aura nie pozwoliła na realizację robót związanych z betonowaniem i wykonywaniem izolacji czy prac typowo drogowych. Niektóre prace, na przykład dokończenie rozbiórki konstrukcji garażu podziemnego, budowy ściany szczelinowej i nowej konstrukcji zostały przełożone do czasu zakończenia sezonu grzewczego z uwagi na kolizje z istniejącym ciepłociągiem 2 x 500. Należy zaznaczyć, że istniejący ciepłociąg zasila zachodnią część miasta w ciepło niezbędne do ogrzania mieszkań.


Komentarze (0)

Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
26

lip

13:00
Ogród Łazarz, ul. Potockiej 39/41 (między blokami)
"Zdrowy kręgosłup" - gimnastyka dla grupy 60+
"Zumba gold" - gimnastyka dla grupy 60+

18:00
Kościół Św. Anny ul. Matejki/Limanowskiego 13
Odpust parafialny

28

lip

do 31-07-2021
17:00
Park Kasprowicza - ogród społeczny Kolektyw Kąpielisko (przy boisku do streetballu i wybiegu dla psów)
IV Hawajskie spotkania na Łazarzu

07

sie

09:00
Park Kasprowicza (przed halą Arena)
Joga na Arenie - ćwiczenia na świeżym powietrzu
(polana przy hali Arena)
wstęp wolny

14

sie

09:00
Park Kasprowicza (przed halą Arena)
Joga na Arenie - ćwiczenia na świeżym powietrzu
(polana przy hali Arena)
wstęp wolny

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: