Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

"5" przez Wildę, "6" i "12" przez Most Rocha, a "3" na Moście Dworcowym - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
"5" przez Wildę, "6" i "12" przez Most Rocha, a "3" na Moście Dworcowym
08-08-2008 06:35   Janusz Ludwiczak
W sobotę, 2 sierpnia "piątka" zmieniła trasę, o czym MPK zapowiadało od dawna. Równocześnie rozpoczął się remont torów na ul.Królowej Jadwigi.

Od soboty co już zapowiadało MPK zmieniło trasę "piątki". Zamiast ulicami Reymonta i Grunwaldzką tramwaje tej linii jadą objazdem przez Hetmańską, 28 Czerwca 1956 r., Wierzbięcice,Most Dworcowy, Roosevelta do Ronda Kaponiery i dalej po stałej trasie na Stomil.
Dzięki temu mieszkańcy Górczyna i Łazarza uzyskali bezpośrednie połączenie z Wildą, Dworcem PKS czy Starym Browarem i Multikinem.
MPK postanowiło zmienić trasę "piątki" ze względu na zbyt dużą liczbę tramwajów na ulicy Grunwaldzkiej i Rondzie Jana Nowaka-Jeziorańskiego.

Równocześnie rozpoczął się remont torowiska tramwajowego pomiędzy Strzelecką, a Mostem Królowej Jadwigi. Ważna informacja dla mieszkańców północnego Łazarza. Trasę zmieniła "szóstka", która jeździ przez Grunwaldzką, Roosevelta, Rondo Kaponiera, Św.Marcin, Marcinkowskiego, Podgórną, Dowbora-Muśnickiego, Most Św.Rocha i dalej Jana Pawła II do Ronda Śródka. W kierunku przeciwnym "szóstka" jedzie przez Most Św.Rocha, Podgórną, Plac Wolności, Gwarną i Rondo Kaponiera.

Trasy zmieniły też tramwaje linii nr 11 i 12, a w okolicy Łazarza pojawiła się "trójka". I tak:
Tramwaje linii nr 3: WILCZAK - … - Strzelecka – AWF – Królowej Jadwigi – Most Dworcowy – Rondo Kaponiera – Roosevelta – … - WILCZAK
Tramwaje linii nr 11: PI¡TKOWSKA - … - Królowej Jadwigi – AWF – Strzelecka – Plac Wiosny Ludów – Podgórna – Marcinkowskiego – Plac Wolności – 27 Grudnia – Fredry – Most Teatralny – Roosevelta - … - PI¡TKOWSKA
Tramwaje linii nr 12: OS.JANA III SOBIESKIEGO - … - Most Dworcowy – Wierzbięcice – Hetmańska – Rondo Starołęka – Starołęcka – STAROŁęKA.
Są zmiany, ale są też udogodnienia. "Trójka" kursuje także w soboty i niedziele, a w dni robocze wraz z "jedenastką" pojawia się na przystankach co 12 minut.

Na trasie od Ronda Rataje do AWF kursują autobusy "za tramwaj":
RONDO RATAJE – Krzywoustego – Most Królowej Jadwigi – AWF – Kazimierza Wielkiego – Most Św.Rocha – Jana Pawła II – RONDO RATAJE.

Ponadto "piątka" oraz tramwaje linii nr 2, 9, 10 i 12 zatrzymują się na tymczasowym przystanku "Traugutta" na ulicy 28 Czerwca 1956 r., przed skrzyżowaniem z ulicą Hetmańską

Od najbliższej soboty - 9 sierpnia kolejne zmiany. MPK zmienia trasę "dwunastki", ze względu na zbyt dużą liczbę tramwajów na węźle Traugutta i tworzącymi się tam korkami. Zamiast przez Wildę i Hetmańską tramwaje linii nr 12 będą kursowały podobnie jak "szóstka" przez Św.Marcin, Marcinkowskiego, Podgórną, Most Św.Rocha i Jana Pawła II (powrót przez Plac Wolności i Gwarną).

Przypomnijmy też, że dla ruchu tramwajowego, ze względu na prowadzone prace kanalizacyjne jest ulica Głogowska. "Ósemka" oraz "czternastka" kursują objazdem przez Grunwaldzką, Rondo Jana Nowaka-Jeziorańskiego, Reymonta i Hetmańską. Zaś od Ronda Kaponiera do zajezdni tramwajowej wzdłuż ulicy Głogowskiej kursują autobusy "za tramwaj".

Prace na Królowej Jadwigi i Głogowskiej, a co za tym idzie zmiany tras linii tramwajowych nr 3, 5, 6, 8, 11, 12 i 14 potrwają do końca sierpnia.


Komentarze (3)

03-08-2008 23:45:22
filip
No i co z tego, że są nowe rozkłady dla tramwajów 5, 8 i 14 skoro do teraz MPK nie ułożyło rozkładu dla autobusów "za tramwaj", tyczy się to tylko nie tylko Głogowskiej, ale do za autobusu "za tramwaj" na Warszawskiej oraz Królowej Jadwigi.
02-08-2008 19:51:43
lazarus
no fajnie, bo na 5 jeżdżą helmuty - współczuje osobom starszym. najważniejsze, że są w końcu nowe rozkłądy dla 5, 8 i 14.
29-07-2008 17:21:17
madzia
fajnie i znowu będę mogła dojechać do browaru.
Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
04

gru

do 06-12-2020
Międzynarodowe Targi Poznańskie
"Cavaliada" - Targi Sprzętu i Akcesoriów Jeździeckich
Festiwal Sztuki i Przedmiotów Artystycznych
ODWOŁANE

02

lut

do 05-02-2021
Międzynarodowe Targi Poznańskie
Targi Budma

11

lut

do 14-02-2021
Międzynarodowe Targi Poznańskie
"Gardenia" - Międzynarodowe Targi Ogrodnictwa i Architektury Krajobrazu

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: