Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Radni osiedlowi wspólnie z policją zastanawiali się jak poprawić bezpieczeństwo na skrzyżowaniach - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
Radni osiedlowi wspólnie z policją zastanawiali się jak poprawić bezpieczeństwo na skrzyżowaniach
09-04-2013 00:34   Janusz Ludwiczak
W poniedziałek na skrzyżowaniu ulic Dmowskiego i Stablewskiego, gdzie dochodzi do wielu poważnych wypadków spotkali się przedstawiciele Rady Osiedla Św. Łazarz i Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji by poprawić bezpieczeństwo zarówno w tym miejscu jak i na innych niebezpiecznych ulicach.

Ze względu na to, że dosyć często dochodzi tutaj do wypadków poprosiliśmy policję o konsultacje, która miałaby na celu opracowanie jakieś koncepcji, która pozwoliłaby zgłosić temat do ZDM i w jakiś sposób poprawić bezpieczeństwo - objaśnia Wojciech Wośkowiak, przewodniczący Rady Osiedla Św. Łazarz i Radny Miasta Poznania.

Łazarscy radni chcieliby, by poprawiło się bezpieczeństwo na najbardziej niebezpiecznych krzyżówkach ulic (Dmowskiego i Stablewskiego oraz Kasprzaka z Chociszewskiego i Potworowskiego/Kasprzaka).

Sytuację chociażby na skrzyżowaniu ulic Kasprzaka i Chociszewskiego poprawiłyby zainstalowanie sygnalizacji świetlnej, ale jest to droga inwestycja. Chcemy uspokoić tam ruch przez zamontowanie progów spowalniających - sądzi Maria Łazarz, przewodnicząca Zarządu Rady Osiedla Św. Łazarz.

Aby rozmawiać o bezpieczeństwie musimy zrobić analizę zdarzeń drogowych. Obliguję się do jej wykonania, powie nam ona, co jest przyczyną kolizji i wypadków. Po tej analizie będziemy mogli wyciągnąć wnioski i podjąć jakieś kroki, które poprawiłoby bezpieczeństwo. Wspólnie z ZDM powinniśmy znaleźć jakieś rozwiązanie - powiedział starszy sierżant Paweł Różański z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Poznaniu.


Komentarze (4)

09-04-2013 19:03:25
xGUMISx
Progi spowalniające, oprócz spowolnienia ruchu, dodatkowo zniechęcą część kierowców do jazdy tą drogą. Oprócz progów można wprowadzić skrzyżowania równorzędne.
09-04-2013 08:16:04
eswu
Zdecydowanie progi spowalniające! Sygnalizacja świetlna skomplikuje ruch pieszy, a kierowcom też pewnie utrudni - tak można przewidywać obserwując efekty sterowania ruchem w wykonaniu ZDM.
09-04-2013 08:13:03
Mieszkanka
Myśle, że dziury w jezdni wystarczająco spowalniają prędkość, Po co progi spowalniające.
09-04-2013 07:31:11
NO TAK
no tak pogadają, przejdą się po łazarzu i okolicach i se pójdą do domku heheheh
Aktualności
Niezapominajka
15

wrz

Park Manitiusa
Piknik z Akademią Judo z okazji 10-lecia
W programie: Mistrzostwa Polski w pokazach judo, pokazy kendo, karate i aikido, paintball, dmuchany tor przeszkód, zabawy, konkursy, malowanie twarzy
<

19:00
Kościół Matki Boskiej Bolesnej ul. Głogowska 97
Odpust parafialny

17

wrz

19:00
Klub Osiedlowy "Krąg" ul. Dmowskiego 37
„Żniwna dziewczyna” - widowisko muzyczne z cyklu "Śpiewamy polskie piosenki" z udziałem: Kabaretu "Klub Szyderców Bis". W programie pojawią się w szczególności piosenki nawiązujące do lata i żniw – z

20

wrz

17:00
Klub Osiedlowy "Krąg" ul. Dmowskiego 37
"O rogalach Świętomarcińskich"- Spektakl muzyczny dla dzieci w wykonaniu Teatru Mozaika

21

wrz

do 23-09-2019
Międzynarodowe Targi Poznańskie
Targi stomatologiczne "Cede"

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: