Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Radni osiedlowi wspólnie z policją zastanawiali się jak poprawić bezpieczeństwo na skrzyżowaniach - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
Radni osiedlowi wspólnie z policją zastanawiali się jak poprawić bezpieczeństwo na skrzyżowaniach
09-04-2013 00:34   Janusz Ludwiczak
W poniedziałek na skrzyżowaniu ulic Dmowskiego i Stablewskiego, gdzie dochodzi do wielu poważnych wypadków spotkali się przedstawiciele Rady Osiedla Św. Łazarz i Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji by poprawić bezpieczeństwo zarówno w tym miejscu jak i na innych niebezpiecznych ulicach.

Ze względu na to, że dosyć często dochodzi tutaj do wypadków poprosiliśmy policję o konsultacje, która miałaby na celu opracowanie jakieś koncepcji, która pozwoliłaby zgłosić temat do ZDM i w jakiś sposób poprawić bezpieczeństwo - objaśnia Wojciech Wośkowiak, przewodniczący Rady Osiedla Św. Łazarz i Radny Miasta Poznania.

Łazarscy radni chcieliby, by poprawiło się bezpieczeństwo na najbardziej niebezpiecznych krzyżówkach ulic (Dmowskiego i Stablewskiego oraz Kasprzaka z Chociszewskiego i Potworowskiego/Kasprzaka).

Sytuację chociażby na skrzyżowaniu ulic Kasprzaka i Chociszewskiego poprawiłyby zainstalowanie sygnalizacji świetlnej, ale jest to droga inwestycja. Chcemy uspokoić tam ruch przez zamontowanie progów spowalniających - sądzi Maria Łazarz, przewodnicząca Zarządu Rady Osiedla Św. Łazarz.

Aby rozmawiać o bezpieczeństwie musimy zrobić analizę zdarzeń drogowych. Obliguję się do jej wykonania, powie nam ona, co jest przyczyną kolizji i wypadków. Po tej analizie będziemy mogli wyciągnąć wnioski i podjąć jakieś kroki, które poprawiłoby bezpieczeństwo. Wspólnie z ZDM powinniśmy znaleźć jakieś rozwiązanie - powiedział starszy sierżant Paweł Różański z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Poznaniu.


Komentarze (4)

09-04-2013 19:03:25
xGUMISx
Progi spowalniające, oprócz spowolnienia ruchu, dodatkowo zniechęcą część kierowców do jazdy tą drogą. Oprócz progów można wprowadzić skrzyżowania równorzędne.
09-04-2013 08:16:04
eswu
Zdecydowanie progi spowalniające! Sygnalizacja świetlna skomplikuje ruch pieszy, a kierowcom też pewnie utrudni - tak można przewidywać obserwując efekty sterowania ruchem w wykonaniu ZDM.
09-04-2013 08:13:03
Mieszkanka
Myśle, że dziury w jezdni wystarczająco spowalniają prędkość, Po co progi spowalniające.
09-04-2013 07:31:11
NO TAK
no tak pogadają, przejdą się po łazarzu i okolicach i se pójdą do domku heheheh
Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
14

cze

16:30
Klub Osiedlowy "Krąg" ul. Dmowskiego 37
"Z Przyrodą Za Pan Brat" - międzypokoleniowe warsztaty przyrodnicze

16

cze

do 18-06-2023
Międzynarodowe Targi Poznańskie
"Pyrkon" - Festiwal Fantastyki

17

cze

18:00
Kościół Ewangelicko-Augsburski Łaski Bożej ul. Obozowa 5 (przy Rondzie Jeziorańskiego)
Koncert "Psalmy mówią" w wykonaniu Andrii Merkhel – ukraiński kompozytor, kurator projektów teatralnych i artystycznych oraz wykonawca

20

cze

14:00
Klub Osiedlowy "Krąg" ul. Dmowskiego 37
Warsztaty rękodzieła artystycznego dla seniorów - Wikliniarstwo

Komisariat Policji Poznań-Grunwald ul. Rycerska 2
Znakowanie rowerów
w godz. 8:00-15:00

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: