Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Poznań jest dumny ze swoich mieszkańców - miasto zachęca do płacenia podatków kusząc nagrodami - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
Poznań jest dumny ze swoich mieszkańców - miasto zachęca do płacenia podatków kusząc nagrodami
05-04-2013 01:24   redakcja, Urząd Miasta Poznania
Twój podatek pozwoli utrzymać 53 drzewa przez cały rok, pozwoli kupić 70 książek do miejskich bibliotek, sfinansuje 264 obiady dla dzieci w szkołach - na miesiąc przed ostatecznym terminem składania deklaracji podatkowych za rok 2012 rusza drugi etap kampanii informacyjnej "Poznań jest z Ciebie dumny". W ten sposób Miasto Poznań chce zachęcić osoby na co dzień mieszkające w stolicy Wielkopolski, ale posiadające inny adres zameldowania, do płacenia podatków w Poznaniu. Ci, którzy zdecydują się na taki ruch, będą mogli wziąć udział w loterii i wygrać atrakcyjne nagrody.

Lepsza komunikacja miejska, modernizacja dróg i chodników, dostępność usług zdrowotnych, edukacyjnych, kulturalnych i sportowych, a także odpowiednia opieka w żłobkach i przedszkolach - to tylko niektóre przykłady, na których realizację pozwalają wpływy z podatków odprowadzanych w Poznaniu. Kampania informacyjna "Poznań jest z Ciebie dumny" ma zachęcić do wspierania miasta również tych, którzy w stolicy Wielkopolski nie są zameldowani, ale na co dzień korzystają z dostępnych tutaj usług m.in.: jeżdżą autobusami, odprowadzają dzieci do przedszkoli i żłobków, a wiosną wypożyczają rowery miejskie.

Co roku przy składaniu deklaracji PIT, każdy z nas oblicza ile pieniędzy w podatkach oddaje do budżetu narodowego. Czasem nie pamiętamy, że część tej sumy wraca do nas szybko, bo trafia do budżetów samorządowych. To z nich Poznań utrzymuje żłobki i przedszkola, buduje drogi i chodniki, utrzymuje i rozwija komunikację miejską. By Wasze pieniądze trafiały do budżetu samorządu, w którym mieszkacie i Wam służyły, wystarczy niewiele. Trzeba rozliczyć się w Poznaniu - apeluje Ryszard Grobelny, prezydent Poznania.

Zapłać podatek w Poznaniu w trzy minuty...
Przeniesienie swojego podatku do Poznania jest bardzo proste. Wystarczy znaleźć właściwy dla swojego miejsca zamieszkania w Poznaniu Urząd Skarbowy, poinformować o tej zmianie swojego pracodawcę i złożyć zeznanie podatkowe w nowym urzędzie do końca kwietnia 2013 r. Oznacza to, że aby płacić podatki w stolicy Wielkopolski wcale nie trzeba być tutaj zameldowanym - wystarczy w Poznaniu mieszkać. Tym samym podatek do Poznania mogą przenieść też pracujący studenci, którzy do tej pory rozliczali się z Urzędem Skarbowym w rodzinnych miejscowościach.

O korzyściach z odprowadzania podatków w Poznaniu informować będą billboardy i citylighty zlokalizowane w różnych częściach miasta, plakaty w pojazdach MPK, uczelniach wyższych, a także tabliczki rozmieszczone w największych parkach miejskich. Do końca tygodnia w mieście pojawi się w sumie blisko 900 nośników z informacją, zachęcają do płacenia podatków w stolicy Wielkopolski.

...i wygrywaj nagrody
Wszyscy, którzy przeniosą swój podatek za 2012 r. do Poznania i do 10 maja 2013 r. wypełnią formularz zgłoszeniowy, będą mogli wziąć też udział w konkursie. A do wygrania będą m.in. półroczne bilety sieciowe ZTM, bilety na Festiwal Ethnoport oraz inne wydarzenia kulturalne organizowane w Poznaniu, karnety na mecze Lecha Poznań w rundzie jesiennej, wejściówki do kina Muza, Term Maltańskich, czy zaproszenia na wybrane warsztaty organizowane przez Concordia Design. Losowanie odbędzie się 22 maja 2013 roku. Więcej informacji na stronie www.poznan.pl/podatki.


Komentarze (0)

Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
27

paź

17:00
Klub Osiedlowy "Krąg" ul. Dmowskiego 37
Dom Bajek - warsztaty literacko-plastyczne dla dzieci i opiekunów. Cykl Żywioły. Dla dzieci w wieku 2-5 lat.
- obowiązują zapisy: dom.bajek.poznan@gmail.com

18:30
Łazarz
30. sesja (zdalna) Rady Osiedla Św. Łazarz
► porządek obrad

28

paź

17:00
Klub Osiedlowy "Krąg" ul. Dmowskiego 37
"In Memoriam - VI łazarski wieczór zaduszkowy

30

paź

10:00
Młodzieżowy Dom Kultury nr 3 ul. Jarochowskiego 1
Konkurs Plastyczny Barwami malowane – temat prac „Dyzio marzyciel” - finał

03

lis

17:00
Klub Osiedlowy "Krąg" ul. Dmowskiego 37
"Przez żołądek do kultury: Wietnam" - spotkanie międzykulturowe, realizowane przez wolontariuszy, obcokrajowców mieszkających w Poznaniu

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: