Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

W Urzędzie Miasta zabłądzisz? - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
W Urzędzie Miasta zabłądzisz?
29-07-2008 01:09   Janusz Ludwiczak
Urząd Miasta Poznania składa się z 33 biur i wydziałów. Będąc wielokrotnie chociażby w magistracie na placu Kolegiackim można pobłądzić, bo budynek przypomina labirynt. Czy poznańscy urzędnicy śladami Świętochłowic stworzą wirtualny urząd z mapą, ułatwiającą poruszanie się po placówce?

Urząd Miasta Poznania składa się 33 wydziałów i biur, z czego na samym placu Kolegiackim jest ich osiemnaście. Wydział Rozwoju Miasta, Wydział Urbanistyki i Architektury, Biuro Kształtowania Relacji Społecznych, Wydział Gospodarki Komunalnej i Mieszkaniowej - jest tego sporo. Przeciętny petent może pobłądzić, jeżeli nie spojrzy na tablicę już przy samym wejściu do urzędu. Problem mogą mieć mieszkańcy szukający np. Oddziału Rewitalizacji w Wydziale Rozwoju Miasta, które wbrew pozorom, nie znajduje się w tej samej części co np. Wydział Urbanistyki i Architektury, tuż przy windach. Jeszcze gorzej mają klienci urzędu, którzy nie wiedzą, że dowód osobisty wymienia się na Libelta, a prawo jazdy na Gronowej.

Problem błądzenia po urzędzie czy wykonywania kilku telefonów mają z głowy Świętochłowiczanie w aglomeracji górnośląskiej. Urzędnicy stworzyli bowiem "Wirtualny Urząd", czyli plan urzędu miasta. Pozwala on nie tylko na znalezienie odpowiedniego wydziału, lokalizację pokoju w budynku, ale też wyszukanie informacji, gdzie dany urzędnik pracuje.

Plan podzielony jest na piętra i pokoje, każdy wydział zaznaczono innym kolorem. W "Wirtualnym Urzędzie" są także bezpośrednie numery telefonów do poszczególnych urzędników. Czy zatem poznański magistrat też nie powinien na stronie www.poznan.pl zamieścić plan urzędu miejskiego (nie tylko z części na placu Kolegiackim), co ułatwi życie zarówno mieszkańcom jak i pracownikom. W dodatku odetchną trochę panie w centrali (oficjalny numer do Urzędu Miasta Poznania to 061-878 52 00).


Fot: Janusz Ludwiczak, Urząd Miasta Świętochłowice (www.swietochlowice.pl)

Komentarze (1)

29-07-2008 10:31:49
lazarus
Oj byłem nie raz w urzędzie na placu kolegiackim i faktycznie można pobłądzić
Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
19

lis

do 23-12-2022
Międzynarodowe Targi Poznańskie
Poznański Jarmark Świąteczny - Betlejem Poznańskie

27

lis

Zajezdnia tramwajowa MPK ul. Głogowska 131/133
Katarzynki
• nauka jazdy tramwajem
• zwiedzanie Izby Pamięci
• wystawa modeli papierowych, w skali HD i z klocków Lego w godz. 12:00-16:00

Dworzec Zachodni
Katarzynki
• wystawa taboru historycznego i współczesnego
• wystawa pojazdów technicznych
przystanek PeSTki - w godz. 12:00-16:00

29

lis

19:00
Klub Osiedlowy "Krąg" ul. Dmowskiego 37
Piosenki Leonarda Cohena - koncert Kwartetu Proforma
- bezpłatne wejściówki na spektakl można rezerwować mailowo (zapisy.klubkrag@gmail.com) lub odebrać w sekretariacie Klubu Krąg

02

gru

do 04-12-2022
Międzynarodowe Targi Poznańskie
Festiwal Sztuki i Przedmiotów Artystycznych

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: