Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Policja: Uważaj na zakupach - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
Policja: Uważaj na zakupach
28-03-2013 14:08   redakcja, Komenda Miejska Policji w Poznaniu
Nadchodzące święta to czas spokoju i refleksji, wiąże się jednak nierozerwalnie z robieniem zakupów i kupowaniem upominków. W tym czasie nie wszyscy jednak zajmują się przygotowaniami do świąt. Jest to także czas wzmożonej działalności przestępczej – szczególnie kieszonkowcy w tym okresie nie próżnują.

Aby zminimalizować powyższe zagrożenia w jednostkach podległych Komendzie Miejskiej Policji w Poznaniu prowadzone są wzmożone działania prewencyjne mające na celu ograniczenie przestępczości w okresie przedświątecznym. Policjanci komórek ds. Prewencji Kryminalnej, Nieletnich i Patologii w rejonach swoich komisariatów odwiedzają i targowiska, supermarkety oraz miejsca kultu religijnego. Funkcjonariusze wręczają ulotki informacyjne „Uważaj na kieszonkowców” oraz przekazują informacje w jaki sposób skutecznie zabezpieczyć swoje mienie. Przypominają o konieczności przestrzegania podstawowych zasad bezpieczeństwa tj. :

  • zwracaniu uwagi na sztuczny tłok oraz zamieszanie wokół w sklepie, autobusie czy w innymi miejscu,
  • przenoszeniu niewielkich kwot pieniędzy które winny być umieszczane w różnych miejscach,
  • w trakcie zakupów nie należy pokazywać innym zawartości portfela,
  • należy chronić numer PIN do kart płatniczych, oraz nie przenosić go w portfelu razem z kartą, a także konieczności zasłaniania klawiatury bankomatu podczas wpisywania PIN-u,
  • nie trzymaniu portfela i dokumentów w tylnych kieszeniach spodni, zewnętrznych kieszeniach kurtek, oraz bocznych kieszeniach toreb.

Święta to również lubiany przede wszystkim przez dzieci „lany poniedziałek”. Niestety warunki atmosferyczne nie sprzyjają oblewaniu wodą, pamiętajmy zatem również, że:

  • oblanie wodą jadącego auta, motocyklisty czy rowerzysty to wykroczenie polegające na spowodowaniu niebezpieczeństwa w ruchu drogowym,
  • nieuprawnione wchodzenie do czyjegoś domu w celu polania go wodą wbrew jego woli to przestępstwo naruszenia miru domowego,
  • oblanie przechodnia cieczą, która zniszczy ubranie w zależności od wartości odzieży może stanowić wykroczenie lub przestępstwo.

Pamiętajmy zatem, żeby podczas nadchodzącego okresu refleksji i zadumy, nie zapominać o bezpieczeństwie, które pozwoli nam spokojnie przeżyć ten czas.


Komentarze (0)

Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
22

maj

Międzynarodowe Targi Poznańskie
Festyn rodzinny "Bądźmy razem"

24

maj

18:00
Galeria Ego ul. Wyspiańskiego 41/3
"Żółty po raz ostatni" - wernisaż wystawy Ewy Kuryluk

19:00
Kościół Matki Boskiej Bolesnej ul. Głogowska 97
Srebrny Jubileusz Kapłaństwa ks. dyr. Piotra Kusia

27

maj

17:00
Klub Osiedlowy "Krąg" ul. Dmowskiego 37
Legendy poznańskie - impreza dla dzieci

31

maj

do 03-06-2022
Międzynarodowe Targi Poznańskie
ITM - Innowacje, Technologie, Maszyny
"Modernlog 2022" - Targi Logistyki Magazynowania i Transportu

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: