Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Niegdyś mieściła się tu uczelnia, a od wtorku będzie dyskont. Biedronka ożywi główną ulicę Łazarza? - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
Niegdyś mieściła się tu uczelnia, a od wtorku będzie dyskont. Biedronka ożywi główną ulicę Łazarza?
23-03-2013 12:26   Janusz Ludwiczak
W zabytkowej kamienicy przy ul. Strusia 12, przy skrzyżowaniu z Głogowską we wtorkowy poranek otwarty zostanie dyskont spożywczy sieci Biedronka. W budynku, w którym niegdyś kształcili się studenci Wydziału Architektury Politechniki Poznańskiej mają mieścić się także biura właściciela Biedronki, firmy Jeronimo Martins Polska.

Jak już pisaliśmy w grudniu kolejny sklep sieci Biedronka będzie mieści się w budynku przy zbiegu ulic Strusia i Głogowskiej.

Kamienicę przy ul. Strusia 12 kupiła od Politechniki Poznańskiej firma Jeronimo Martins Polska, właściciel Biedronki. Uczelnia aż czterokrotnie próbowała sprzedać tą nieruchomość przy Strusia 12. Czwarty przetarg został rozstrzygnięty w połowie 2010 roku. Przedmiotem była nieruchomość o powierzchni działki 1454 m2, zabudowana budynkiem śródmiejskiej kamienicy o funkcji dydaktyczno - biurowej (916,7 m2 ) oraz niewielkich rozmiarów parterowym budynkiem pomocniczym (96,9m2). Cena wywoławcza nieruchomości wynosiła ponad 4,3 mln zł.

W sierpniu 2011 r. Wydział Urbanistyki i Architektury Urzędu Miasta Poznania wydał inwestorowi, firmie Jeronimo Martins Polska warunki zabudowy - przebudowa wraz z rozbudową i zmianą sposobu użytkowania budynku na potrzeby funkcji handlowo-biurowo-usługowej. We wrześniu inwestor otrzymał ostateczne pozwolenia na budowę.

W dniu 11.08.2011 r. została wydana decyzja o warunkach zabudowy dla inwestycji polegającej na rozbudowie, przebudowie oraz zmianie sposobu użytkowania budynku usługowego na budynek handlowo-biurowo-usługowy, na nieruchomości usytuowanej w Poznaniu przy ul. Strusia 12. W lipcu 2012 r. decyzja niniejsza została przeniesiona na rzecz Jeronimo Martins Spółka Akcyjna.
W dniu 13.09.2012 r. wydano decyzję pozwolenia na rozbudowę, przebudowę oraz zmianę sposobu użytkowania budynku usługowego na budynek handlowo-biurowo-usługowy przy ul. Strusia 12. Decyzja wydana została na rzecz Jeronimo Martins Polska S.A.
- wyjaśnia Paweł Marciniak, rzecznik prasowy Urzędu Miasta i Prezydenta Poznania.

Kilka dni przed Wielkanocą, we wtorek o godz. 8:00 otwarta zostanie czwarta na Łazarzu i 39 w Poznaniu Biedronka.

Otwarcie nowego sklepu sieci Biedronka w Poznaniu, przy ulicy Strusia, odbędzie się w najbliższy wtorek, 26 marca. Z okazji otwarcia placówki dla klientów zostanie przygotowana oferta artykułów spożywczych i przemysłowych w bardzo atrakcyjnych cenach. Placówka przy ul. Strusia będzie już 39. sklepem sieci Biedronka w Poznaniu. Plany rozwoju sklepów Biedronka w dużych miastach są wpisane w strategię naszej sieci. Podtrzymujemy także plany, aby sieć Biedronka liczyła 3000 sklepów do 2015 roku - poinformowało nas Biuro Prasowe Jeronimo Martins Polska S.A.

Czy Biedronka może być szansą na ożywienie Głogowskiej czy zagrożeniem dla już istniejących sklepów przy głównej ulicy Łazarza? Nad tym zastanawiano się podczas spotkania "Otwarte", które odbyło się w lutym w jednym z miejskich lokali użytkowych przy ul. Głogowskiej 60, o czym szerzej w artykule: "Otwarte" spotkanie na Głogowskiej - mieszkańcy o przyszłości Łazarza.


R E K L A M A

Komentarze (3)

26-03-2013 08:55:49
marianka
mogłaby powstać tez u zbiegu głogowska a górki,e-leclerc jak na taki sklep jest drogi do biedronki mam daleko...
24-03-2013 21:51:26
kka
i dobrze, w końcu będzie gdzie tanio zrobić zakupy w dobrej jakości. Do Biedry na Matejki miałam trochę daleko.
24-03-2013 07:21:59
sicilpol
Lepsze to, niż jakby budynek miał stać tak zaniedbany jak do tej pory. Przynajmniej oko cieszy
Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
12

kwi

do 14-04-2024
Międzynarodowe Targi Poznańskie
"Poznań Run Expo" - targi sportowe: bieg | aktywność | motywacja

14

kwi

Poznań * Łazarz
16. Poznań Półmaraton

17

kwi

17:00
Biblioteka Raczyńskich filia nr 4 ul. Lodowa 4
"4 dla seniora: Kultura Japonii" - Trening pamięci dla seniorów
- bezpłatne zajęcia poprawiające pamięć, koncentrację oraz okazja do spotkania i rozmów

20

kwi

11:00
Młodzieżowy Dom Kultury nr 3 ul. Jarochowskiego 1
Konkurs Piosenki Przedszkolnej

21

kwi

Poznań * Łazarz
Wybory samorządowe - II tura
w godz. 7:00-21:00

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: