Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Studenci School of Form rozebrali wartą 80 tys. zł Škodę na części - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
Studenci School of Form rozebrali wartą 80 tys. zł Škodę na części
23-03-2013 00:34   Janusz Ludwiczak
Gdzie znajduje się serce samochodu i jak funkcjonuje jego mechanizm? Czym jest auto we współczesnym świecie i jak inspiruje projektantów do tworzenia nowych form? W fascynującą podróż w głąb wnętrza Škody wybrali się studenci School of Form. W ramach projektu "Amazing Parts" studenci specjalności Industrial Design rozłożą na najdrobniejsze elementy trzecią generację Škody Octavii. Części silnika, skrzyni biegów, układu kierowniczego czy łożyska staną się inspiracją dla młodych projektantów i posłużą za materiał do zbudowania nowych przedmiotów, które będą połączeniem wartości użytkowych walorami artystycznymi.

W pawilonie 1 MTP studenci School of Form, pod okiem Oskara Zięty, znakomitego polskiego projektanta i szefa specjalności Industrial Design będą musieli nadać technicznym podzespołom nowej Škody Octavia całkiem nowe funkcje i stworzyć z nich formy przeznaczone do innych niż dotychczas zadań.

Badamy samochód jako część jednego holistycznego organizmu urbanistycznego, element miejskiego krajobrazu zależny od mieszkańców, systemu zasad i kulturowych symboli. Ale także jako intymną, prywatną przestrzeń, której można doświadczać w interaktywny, multisensoryczny sposób - mówi Agata Nowotny, socjolożka, koordynatorka zespołu humanistycznego zaangażowanego w projekt.

Efekt pracy studentów będzie można podziwiać podczas targów Motor Show, które odbędą się od 4 do 7 kwietnia, a do czwartku w pawilonie nr 1 (wejście od strony School of Form, ul. Głogowska 18) można zobaczyć jak nowiutki samochód rozbierany jest na śrubki.


Komentarze (0)

Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
06

gru

15:00
Skwer Eki z Małeki (Małeckiego/Łukaszewicza/Graniczna)
"Świąteczna Eka" - międzypokoleniowe warsztaty ozdób świątecznych

17:00
Klub Osiedlowy "Krąg" ul. Dmowskiego 37
Spektakl dla dzieci "Zimowa przygoda"w wykonaniu Teatru Krokodyl. Spektakl bedzie tłumaczony na język migowy

19:00
Klub Osiedlowy "Krąg" ul. Dmowskiego 37
Debata "Wolność -kocham i rozumiem"

07

gru

10:00
Łazarz
"Śladami Kroniki" - wycieczka z przewodnikiem:
School of Form - Cmentarz żydowski - Budynek Magnolii - Park Wilsona - skrzyżowanie ul. Głogowskiej z ul. Berwińskiego - Rynek Łazarski - Katolicka

10

gru

19:00
Klub Osiedlowy "Krąg" ul. Dmowskiego 37
„Całą noc padał śnieg” - widowisko muzyczne z cyklu "Śpiewamy polskie piosenki"z udziałem: Kabaretu "Klub Szyderców Bis".
- w programie pojawią się w szczególności piosenki nawiązujące do świąt Bo

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: