Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Godzina dla Ziemi: trzy zgaszone żarówki w domach = ponad 100 tys. zł oszczędności dla Poznania - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
Godzina dla Ziemi: trzy zgaszone żarówki w domach = ponad 100 tys. zł oszczędności dla Poznania
22-03-2013 23:02   Janusz Ludwiczak
W sobotę o 20:30 na całym świecie już po raz siódmy odbędzie się akcja "Godzina dla Ziemi", która ma zwrócić uwagę na konieczność oszczędzania energii.

"Godzina dla Ziemi" (Earth Hour) jest ogólnoświatową akcją, której organizatorem jest międzynarodowa organizacja ekologiczna WWF. Inicjatywa ta ma zwrócić uwagę na zmiany klimatu i konieczność oszczędzania energii. Akcja ma też na celu zjednoczenie ludzi.

Akcję "Earth Hour" po raz pierwszy zorganizowała w 2007 roku Australia i Nowa Zelandia. Wtedy o godz. 20:30 światła zgasiło 2,2 milionów ludzi. Rok później do akcji przyłączyło się aż 50 milionów ludzi i 370 miast, w tym dwa jedyne polskie miasta - Warszawa i Poznań. Rok temu w ramach "Godziny dla Ziemi" światła zgasiły setki milionów ludzi z ponad 5 tysięcy miast w 150 krajach. W Polsce do akcji oficjalnie przyłączyło się ponad 50 miast i ponad 30 tysięcy osób.

Gdyby na godzinę światła w domach zgasili wszyscy mieszkańcy Poznania wtedy miasto zaoszczędziłby ponad 100 tysięcy złotych (przyjmując, że w każdym domu palą się trzy żarówki o mocy 100 wat).

Chcemy zachęcić wszystkich Polaków do tego, by oszczędzali energię, wodę, chcemy zwrócić uwagę na to, że nasze codzienne wybory mają wpływ na środowisko, w którym żyjemy. Zachęcamy do gaszenia światła w pomieszczeniu, z którego wychodzimy, zakręcania kranu podczas mycia zębów, możemy przesiąść się z samochodu na rower lub do komunikacji miejskiej, by ograniczyć naszą emisję dwutlenku węgla i szkodliwych substancji do atmosfery. Zaczynamy mówić o potrzebie ochrony przyrody, oszczędzania energii i wody, chcemy zazielenić świat wokół nas - mówi Anna Połotnicka z WWF Polska.

W sobotę po raz kolejny na jedną godzinę zgasną iluminacje rozświetlające najbardziej rozpoznawalne obiekty, przygaszone zostanie oświetlenie ulic i budynków użyteczności publicznej, m.in. Ratusza, płyty Starego Rynku, Zamku, a także iglicy Międzynarodowych Targów Poznańskich.


Komentarze (0)

Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
19

lis

do 23-12-2022
Międzynarodowe Targi Poznańskie
Poznański Jarmark Świąteczny - Betlejem Poznańskie

29

lis

19:00
Klub Osiedlowy "Krąg" ul. Dmowskiego 37
Piosenki Leonarda Cohena - koncert Kwartetu Proforma
- bezpłatne wejściówki na spektakl można rezerwować mailowo (zapisy.klubkrag@gmail.com) lub odebrać w sekretariacie Klubu Krąg

02

gru

do 04-12-2022
Międzynarodowe Targi Poznańskie
Festiwal Sztuki i Przedmiotów Artystycznych

17:00
Klub Osiedlowy "Krąg" ul. Dmowskiego 37
"Możliwe niemożliwe" - wernisaż wystawy fotograficznej podopiecznych Dziennego Ośrodka Adaptacyjnego nr 1 w Poznaniu dla osób dorosłych

03

gru

do 18-12-2022
Rynek Łazarski
Betlejem Poznańskie - jarmark świąteczny

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: