Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Tak wyglądał Łazarz z lotu ptaka 69 lat temu - MTP udostępniło zdjęcia z bombardowania w 1944 roku - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
Tak wyglądał Łazarz z lotu ptaka 69 lat temu - MTP udostępniło zdjęcia z bombardowania w 1944 roku
20-03-2013 01:49   Janusz Ludwiczak
Zdjęcia z 1944 roku, ukazujące skutki bombardowania miasta udostępniło archiwum MTP. Na fotografiach widać również jak wyglądał Łazarz i Targi 69 lat temu. Targi zapraszają również w piątkowe południe na wycieczkę po Sali Ziemi i zmodernizowanym centrum kongresowym.

Archiwum MTP udostępniło kolejne historyczne fotografie, tym razem z 1944 roku, które ukazują Łazarz i Targi z lotu ptaka.

Nie wiemy dokładnie z którego dnia są te zdjęcia, gdyż negatywy nie były opisane, ale z pewnością są z kwietnia lub maja 1944 roku, bo wtedy miały miejsce bombardowania. Udało nam się również znaleźć zdjęcia przed bombardowaniem Poznania, na których widać Palmiarnię, dworzec kolejowy, dzisiejsze ulice: Matejki, Ułańską i Grunwaldzką - wyjaśnia Tomasz Mikszo z Międzynarodowych Targów Poznańskich.

Historyczne zdjęcia z archiwum MTP można również zobaczyć na profilu FB "Zwiedzamy MTP"

W piątkowe południe Międzynarodowe Targi Poznańskie zapraszają również na wycieczkę po zmodernizowanym centrum kongresowym i największej w Polsce sali kongresowo-widowiskowej.

W programie zwiedzania budynek Poznań Congress Center oraz oddana do użytku w grudniu 2012 roku Sala Ziemi, obiekt o łącznej powierzchni prawie 2000 metrów kwadratowych, który może pomieścić dwa tysiące osób. Wycieczka potrwa około dwóch godzin i jest bezpłatna. Dodatkową atrakcją będzie pokaz filmu o MTP z 1959 roku, który odbędzie się w Sali Ziemi - tłumaczy Karolina Nawrot, Międzynarodowe Targi Poznańskie.

Zbiórka w piątek, 22 marca o godz. 12:00 w Holu Wschodnim (wejście od strony Mostu Dworcowego i ul. Roosevelta).


Komentarze (0)

Aktualności
Niezapominajka
20

lis

do 23-11-2019
Międzynarodowe Targi Poznańskie
Targi branży kamieniarskiej "Stone"
Targi branży szklarskiej "Glass"

17:00
Klub Osiedlowy "Krąg" ul. Dmowskiego 37
Warsztaty kulinarne dla Aktywnych 60+- zdrowy posiłek- jesienne menu

18:30
Szkoła Podstawowa nr 26 ul. Berwińskiego 2/4
IX sesja (zwyczajna) Rady Osiedla Święty Łazarz
► porządek obrad

22

lis

17:30
Młodzieżowy Dom Kultury nr 3 ul. Jarochowskiego 1
"Jesienne warsztaty plastyczne z okazji Dnia Kredki" - dla dzieci szkolnych

27

lis

17:00
Klub Osiedlowy "Krąg" ul. Dmowskiego 37
"Przez żołądek do kultury: Turcja" - spotkanie międzykulturowe, realizowane przez wolontariuszy, obcokrajowców mieszkających w Poznaniu

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: