Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Policjanci rozdawali na Rynku Łazarskim gwizdki "ratunkowe" - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
Policjanci rozdawali na Rynku Łazarskim gwizdki "ratunkowe"
15-03-2013 00:34   Janusz Ludwiczak
Policjanci wspólnie z urzędnikami z Wydziału Zarządzania Kryzysowego i Bezpieczeństwa ostrzegali mieszkańców robiących zakupy na Rynku Łazarskim przed złodziejami. Podczas przeprowadzonych działań rozdawano materiały edukacyjne, książeczki informacyjne, karty pierwszej pomocy oraz gwizdki "ratunkowe".

We wtorek policjanci Referatu Prewencji Kryminalnej, Nieletnich i Patologii Komisariatu Policji Poznań Grunwald wspólnie z Krzysztofem Kapitaniukiem z Wydziału Zarządzania Kryzysowego i Bezpieczeństwa Urzędu Miasta Poznania przeprowadzili działania prewencyjne na terenie Rynku Łazarskiego.

Celem działań było zapobieżenie przestępczości zwłaszcza kradzieżom kieszonkowym i na legendę, gdzie ofiarami najczęściej stają się osoby starsze. Zwracano uwagę na to, że złodzieje często wykorzystując naszą nieuwagę i roztargnienie kradną dokumenty, pieniądze i telefony komórkowe - wyjaśnia Patrycja Kawiak z Komendy Miejskiej Policji w Poznaniu.

Wystarczy podczas zakupów pamiętać o kilku podstawowych zasadach, np. aby nie nosić portfela w tylnej kieszeni spodni, nie zabierać ze sobą zbyt dużej ilości pieniędzy, podczas zakupów nie pokazywać wszystkim zawartości swego portfela, pieniądze trzymać w kilku miejscach swej garderoby, rzeczy wartościowych nie trzymać w siatkach. Należy po prostu uważać i nie ułatwiać życia przestępcom - dodaje Patrycja Kawiak, Komenda Miejska Policji.

Mieszkańcy, którzy robili tego dnia zakupy na Rynku Łazarskim otrzymywali materiały edukacyjne, książeczki i ulotki informacyjne, karty pierwszej pomocy oraz gwizdki "ratunkowe".


Komentarze (1)

15-03-2013 07:33:30
Szeryf Internetu
Bardzo dobra akcja policji. Szczególnie teraz kiedy szykuje społeczeństwu nową niespodziankę. Podniesienie kwoty progowej między wykroczeniem a przestępstwem. Teraz emeryt jak mu podprowadzą portfel z emeryturą będzie mógł Policji nagwizdać.
Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
22

maj

Międzynarodowe Targi Poznańskie
Festyn rodzinny "Bądźmy razem"

24

maj

18:00
Galeria Ego ul. Wyspiańskiego 41/3
"Żółty po raz ostatni" - wernisaż wystawy Ewy Kuryluk

19:00
Kościół Matki Boskiej Bolesnej ul. Głogowska 97
Srebrny Jubileusz Kapłaństwa ks. dyr. Piotra Kusia

27

maj

17:00
Klub Osiedlowy "Krąg" ul. Dmowskiego 37
Legendy poznańskie - impreza dla dzieci

31

maj

do 03-06-2022
Międzynarodowe Targi Poznańskie
ITM - Innowacje, Technologie, Maszyny
"Modernlog 2022" - Targi Logistyki Magazynowania i Transportu

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: