Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Policjanci rozdawali na Rynku Łazarskim gwizdki "ratunkowe" - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
Policjanci rozdawali na Rynku Łazarskim gwizdki "ratunkowe"
15-03-2013 00:34   Janusz Ludwiczak
Policjanci wspólnie z urzędnikami z Wydziału Zarządzania Kryzysowego i Bezpieczeństwa ostrzegali mieszkańców robiących zakupy na Rynku Łazarskim przed złodziejami. Podczas przeprowadzonych działań rozdawano materiały edukacyjne, książeczki informacyjne, karty pierwszej pomocy oraz gwizdki "ratunkowe".

We wtorek policjanci Referatu Prewencji Kryminalnej, Nieletnich i Patologii Komisariatu Policji Poznań Grunwald wspólnie z Krzysztofem Kapitaniukiem z Wydziału Zarządzania Kryzysowego i Bezpieczeństwa Urzędu Miasta Poznania przeprowadzili działania prewencyjne na terenie Rynku Łazarskiego.

Celem działań było zapobieżenie przestępczości zwłaszcza kradzieżom kieszonkowym i na legendę, gdzie ofiarami najczęściej stają się osoby starsze. Zwracano uwagę na to, że złodzieje często wykorzystując naszą nieuwagę i roztargnienie kradną dokumenty, pieniądze i telefony komórkowe - wyjaśnia Patrycja Kawiak z Komendy Miejskiej Policji w Poznaniu.

Wystarczy podczas zakupów pamiętać o kilku podstawowych zasadach, np. aby nie nosić portfela w tylnej kieszeni spodni, nie zabierać ze sobą zbyt dużej ilości pieniędzy, podczas zakupów nie pokazywać wszystkim zawartości swego portfela, pieniądze trzymać w kilku miejscach swej garderoby, rzeczy wartościowych nie trzymać w siatkach. Należy po prostu uważać i nie ułatwiać życia przestępcom - dodaje Patrycja Kawiak, Komenda Miejska Policji.

Mieszkańcy, którzy robili tego dnia zakupy na Rynku Łazarskim otrzymywali materiały edukacyjne, książeczki i ulotki informacyjne, karty pierwszej pomocy oraz gwizdki "ratunkowe".


Komentarze (1)

15-03-2013 07:33:30
Szeryf Internetu
Bardzo dobra akcja policji. Szczególnie teraz kiedy szykuje społeczeństwu nową niespodziankę. Podniesienie kwoty progowej między wykroczeniem a przestępstwem. Teraz emeryt jak mu podprowadzą portfel z emeryturą będzie mógł Policji nagwizdać.
Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
25

sty

18:00
Kościół Prawosławny - Cerkiew św. Mikołaja ul. Marcelińska 20
Tydzień Powszechnej Modlitwy o Jedność Chrześcijan - modlitwa prawosławno-rzymskokatolicka

26

sty

13:00
Kościół Matki Boskiej Bolesnej ul. Głogowska 97
Koncert kolęd Chóru Męskiego Kompanii Druha Stuligrosza

01

lut

Klub Osiedlowy "Krąg" ul. Dmowskiego 37
Jubileusz 50-lecia Klubu Górskiego Grań

04

lut

do 07-02-2020
Międzynarodowe Targi Poznańskie
Targi budownictwa "Budma"

27

maj

do 02-06-2020
Łazarz
31. Dni Łazarza
27.05-02.06.2020

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: