Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Na placu przy dworcu kolejowym powstanie buspas - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
Na placu przy dworcu kolejowym powstanie buspas
07-03-2013 13:09   Janusz Ludwiczak
Wydzielenie miejsc dla pojazdów przywożących i wywożących pasażerów przed budynkiem starego dworca i pod Mostem Dworcowym, wydzielenie bus-pasa oraz wyznaczenie nowego przejścia dla pieszych - to koncepcja tymczasowej organizacji ruchu na ul. Dworcowej i na placu przed kolejowym Dworcem Głównym.

Zarząd Dróg Miejskich przedstawił koncepcję tymczasowej organizacji ruchu na ulicy Dworcowej i na placu przed dworcem kolejowym, która będzie obowiązywać do zakończenia budowy Zintegrowanego Centrum Komunikacyjnego.

Koncepcja zakłada wydzielenie miejsc dla pojazdów przywożących (wywożących) pasażerów przed budynkiem starego dworca i pod Mostem Dworcowym w sąsiedztwie nowego budynku. Zaplanowane zostało oznakowanie pionowe ("zakaz postoju") oraz poziome umożliwiające zatrzymanie na czas do jednej minuty.

Projekt przewiduje również wydzielenie buspasa dla autobusów komunikacji miejskiej w celu usprawnienia ich przejazdu z przystanku dla wysiadających do przystanku dla wsiadających pasażerów, a także wyznaczenie nowego przejścia dla pieszych (przejście połączy przystanki autobusowe, postój taksówek i ułatwi dojście do budynku nowego dworca).

Ponadto zlikwidowany ma zostać postój taksówek, który funkcjonuje obecnie przy peronie 4, w zamian taksówki będą mogły parkować na pasie w ciągu ul. Dworcowej.

Fot: Zarząd Dróg Miejskich

Uwagi dotyczące koncepcji organizacji ruchu na ulicy Dworcowej i placu przed dworcem PKP można przesyłać do 22 marca 2013 roku za pośrednictwem formularza na stronie internetowej ZDM.


Komentarze (0)

Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
24

lip

10:00
Palmiarnia Park Wilsona
Pokazy filmu "Był sobie las"

21:30
Międzynarodowe Targi Poznańskie
"Birdman" - plenerowe kino letnie
wstęp wolny

25

lip

21:30
Międzynarodowe Targi Poznańskie
"Kształt wody" - plenerowe kino letnie
wstęp wolny

26

lip

18:00
Kościół Św. Anny ul. Matejki/Limanowskiego 13
Odpust parafialny

27

lip

10:00
Łazarz
"Szlakiem ornamentów Poznania" - wycieczka po Łazarzu
zbiórka pod kamienicą przy ul. Matejki 2 (przy dawnym kinie Olimpia)

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: