Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Seniorzy przygotowali przedstawienie z okazji 150. rocznicy Powstania Styczniowego - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
Seniorzy przygotowali przedstawienie z okazji 150. rocznicy Powstania Styczniowego
26-02-2013 00:26   Janusz Ludwiczak
Kiedy i dlaczego wybuchło Powstanie Styczniowe - to starali się wyjaśnić seniorzy z Dziennego Domu Pomocy przy ul. Konopnickiej, którzy przygotowali przedstawienie. Spektakl został zaprezentowany podopiecznym wszystkich placówek Zespołu Dziennych Domów Pomocy z całego Poznania.

27 stycznia seniorzy z Dziennego Domu Pomocy przy ul. Konopnickiej wystawili w auli przy kościele Michała Archanioła przedstawienie jasełkowe, a już niespełna miesiąc później, w czwartek 21 lutego zaprezentowali spektakl z okazji 150. rocznicy wybuchu Powstania Styczniowego.

Jestem pełna podziwu dla naszych podopiecznych. Nie prowadzili oni długo prób, w międzyczasie wystawili jasełka jeszcze w innym Dziennym Domu Pomocy. Seniorzy starają się ról nauczyć na pamięć i wychodzi im to coraz lepiej - powiedziała Maria Paradowska, dyrektor Zespołu Dziennych Domów Pomocy.

Podopieczni przygotowali sceny z różnych przedstawień, m.in. z "Wiernej rzeki" Stefana Żeromskiego. Seniorzy zaśpiewali także pieśni patriotyczne, których również nauczyli się na pamięć. Przedstawienie odbyło się pod kierownictwem p. Elżbiety Porady, dla której jestem pełna podziwu za włożony trud - dodaje Maria Paradowska, kierownik Zespołu Dziennych Domów Pomocy Filia nr 1 - Klub "Centrum".

Spektakl obejrzeli podopieczni z pozostałych czterech Dziennych Domów Pomocy w Poznaniu.


Komentarze (1)

26-02-2013 09:40:08
Mariola301
Super , jesteście Wielcy!!!
Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
25

wrz

18:00
Klub Osiedlowy "Krąg" ul. Dmowskiego 37
"Paris, Paris" - recital piosenek francuskich w wykonaniu Dominiki Dobrosielskiej i Piotra Wizy

26

wrz

do 27-09-2020
Międzynarodowe Targi Poznańskie
Targ żywności regionalnej i ekologicznej
Targi mieszkań i domów
Jesienny targ ogrodniczy

27

wrz

18:00
Kościół Ewangelicko-Augsburski Łaski Bożej ul. Obozowa 5 (przy Rondzie Jeziorańskiego)
Festiwal The September Concert
- koncert "U Vivaldiego"

28

wrz

do 01-10-2020
Międzynarodowe Targi Poznańskie
Targi Polagra

18:00
Ogród Łazarz, ul. Potockiej 39/41 (między blokami)
"Wrzesień z zumbą w Ogrodzie Łazarz"- bezpłatne zajęcia fitnessowe dla każdego komu w duszy gra, a zdrowie pozwala! Zajęcia poprowadzi Klaudia Nierychlewska

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: