Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Miasto oddaje głos poznaniakom - ruszają konsultacje w sprawie konsultacji - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
Miasto oddaje głos poznaniakom - ruszają konsultacje w sprawie konsultacji
25-02-2013 21:26   Janusz Ludwiczak
W zeszłym roku odbyło się 67 konsultacji społecznych, najwięcej z nich dotyczyło miejscowych planów zagospodarowania przestrzennego. Sporym zainteresowaniem cieszyło się głosowanie dotyczące Poznańskiego Budżetu Obywatelskiego. W piątek ruszą konsultacje społeczne na temat umożliwienia mieszkańcom Poznania zgłaszania własnych wniosków o przeprowadzenie... konsultacji społecznych. Przedmiotem konsultacji będzie m.in. dyskusja nad liczbą wnioskodawców, którzy będą mieli prawo zaproponować zagadnienie do skonsultowania.

Od 1 do 31 marca 2013 roku trwać będą konsultacje społeczne na temat umożliwienia mieszkańcom Poznania zgłaszania własnych wniosków o przeprowadzenie konsultacji społecznych. Przedmiotem konsultacji będzie m.in. dyskusja nad liczbą wnioskodawców, którzy będą mieli prawo zaproponować zagadnienie do skonsultowania.

Do tej pory o przeprowadzeniu konsultacji społecznych decydował prezydent miasta lub rada miasta. Teraz o dyskusjach dotyczących przyszłości miasta będą mogli decydować sami poznaniacy.

Dotychczasowy zapis § 3 uchwały Rady Miasta Poznania z dnia 9 listopada 2010 r. w sprawie zasad i trybu przeprowadzania konsultacji społecznych na terenie Miasta Poznania wskazuje, że "o przeprowadzeniu konsultacji decyduje Prezydent lub Rada". Proponuje się zmianę tego zapisu na następujący: "Konsultacje mogą być przeprowadzone z własnej inicjatywy Prezydenta, na żądanie rady gminy lub na wniosek grupy mieszkańców".

W ramach konsultacji społecznych zorganizowane zostaną spotkania z przedstawicielami rad osiedli oraz organizacji pozarządowych (w połowie marca), uruchomiony zostanie punkt informacyjny, w którym będzie można zapoznać się z propozycją zmiany uchwały oraz złożyć własny wniosek, a także będzie można przesłać swoje uwagi listownie lub za pośrednictwem e-maila.

Więcej informacji na ten temat można znaleźć na stronie internetowej Urzędu Miasta Poznania


R E K L A M A

Komentarze (3)

02-03-2013 11:22:56
w
drogie "Panie", chciałbym zauważyć, że fragment terenu, o którym mówicie, należący obecnie do firmy ECHO Investment, wygląda dużo gorzej od wspomnianych ogródków. Wcześniej tam znajdowały się tam również ogródki, teraz jest jakaś masakra i to od wielu lat. Właściciel ECHO powinien uczyć się od wielu działkowiczów jak dysponować powierzonym sobie mieniem. Przez ogródki nie da się iść, bo to teren zamknięty dla osób postronnych, natomiast brud, fekalia, śmieci itp a także brak oświetlenia to "dzieło" wieloletniej ignorancji "Pożal się Boże" inwestora.
26-02-2013 11:41:55
Maria
Zgadzam sie z Ingą!. Po obu stronach ul. Hetmańskiej jest miejsce na rozumne zagospodarowanie . Zmieści sie nowe centrum handlowe oraz zabudowania mieszkalne lub park wypoczynkowy po drugiej stronie-miedzy ul. Hetmańską a ul. K. Potockiej. Z ulicy Łukaszewicza chodzimy dookoła ,aby dojść do przystanków na Hetmańskiej . Przez ogródki nie da się iść , bo brud , fekalia, śmieci itp a także brak oświetlenia. Ja osobiście obawiam sie osobników zamieszkujących w altankach ogródkowych na dziko( nie zawsze trzeżwych) !!!To zbyt atrakcyjne miejsce w centrum miasta na takie brudactwo i brak loggiki w zagospodarowaniu
26-02-2013 10:55:11
Inga
Jestem za zlikwidowaniem smietniska w centrum miasta. Jaki jest sens posiadania ogródków działkowych przy ruchliwej ul. Hetmańskiej i widok tych "Pożal się Boże altanek!" Niech wreszcie nasze miasto wyglada przyzwoicie , bez tych śmierdzących zakamarków.Najwyższy czas na europejskość.Wykoślawiona ul. Krauthofera , zawijasy komunikacyjne na Góreckiej , ul. Duszna chyba tez się prosi o likwidacje ( raptem paru mieszkanców , brak nawierzchni ) i dlatego nie rozumiem, o co ta walka?!Ten teren od dawna prosi sie o modernizację
Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
17

kwi

17:00
Biblioteka Raczyńskich filia nr 4 ul. Lodowa 4
"4 dla seniora: Kultura Japonii" - Trening pamięci dla seniorów
- bezpłatne zajęcia poprawiające pamięć, koncentrację oraz okazja do spotkania i rozmów

20

kwi

11:00
Młodzieżowy Dom Kultury nr 3 ul. Jarochowskiego 1
Konkurs Piosenki Przedszkolnej

21

kwi

Poznań * Łazarz
Wybory samorządowe - II tura
w godz. 7:00-21:00

22

kwi

18:00
Komisariat Policji Poznań-Grunwald ul. Rycerska 2
Znakowanie rowerów
w godz. 12:00-18:00

23

kwi

do 25-04-2024
Międzynarodowe Targi Poznańskie
Międzynarodowe Targi Energetyki
"GreenPower" - Międzynarodowe Targi Energii Odnawialnej
"Instalacje" - Międzynarodowe Targi Instalacyjne
"Sawo" - Międzynarodowe Targi Ochrony Pracy, Pożarn

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: