Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Stary Dworzec Główny zostanie zburzony? - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
Stary Dworzec Główny zostanie zburzony?
23-02-2013 18:47   Janusz Ludwiczak
Na pewno do końca roku podróżni będą mogli korzystać ze starego gmachu kolejowego dworca Poznań Główny. Najprawdopodobniej potem budynek zostanie zburzony. W marcu inwestor, firma TriGranit ma przygotować projekt przebudowy obiektu.

Pierwotnie stary budynek Dworca Głównego miał zostać zamknięty pod koniec grudnia. Stanie się to dopiero najwcześniej z końcem tego roku, kiedy zakończy się budowa Zintegrowanego Centrum Komunikacyjnego i otwarty zostanie nowy dworzec PKS oraz przydworcowe centrum handlowe Poznań City Center.

W marcu inwestor, firma TriGranit ma przygotować projekt przebudowy starego dworca. W gmachy tym według wstępnych założeń ma powstać hotel i biura, jednak sam budynek może zostać zburzony.

PKP poprosiło nas o przygotowanie koncepcji zmian. Nie wiemy w jakim stanie jest stan techniczny starego dworca. W wielu archiwach szukano dokumentacji technicznej obiektu, jednak nie udało się znaleźć kompletu dokumentów. Aby dowiedzieć się co kryje się w tym budynku, trzeba go dokładnie sprawdzić. Musimy zbadać ściany, konstrukcję, a to skomplikowany proces. Ten budynek może się okazać jedną wielką niespodzianką w kwestii konstrukcyjnej. Rozważany może być scenariusz wyburzenia budynku i postawienia w jego miejscu nowego obiektu, a to zależy od stanu budynku - powiedział Przemysław Terlecki, rzecznik TriGranit.

O tym jaka przyszłość będzie czekać stary budynek dworca Poznań Główny mamy dowiedzieć się w połowie roku.


Komentarze (2)

24-02-2013 20:47:00
tej
to oszustwo - nie było mowy o zburzeniu ...Tomek ma rację To kolejna kombinacja ....
23-02-2013 21:11:35
Tomek
Jak w ogóle można podejmować dyskusję na temat zburzenia tego obiektu. Na każdej wizualizacji przedstawiano odkrytą elewację (tak, pod spodem jest piękna cegła) osłoniętą szkłem, coś na wzór elewacji Browaru przy Półwiejskiej. Komu zależy na zburzeniu tego obiektu, że już teraz przygotowuje pod to grunt? Czy t ponownie mieszkańcy będą zmuszeni bronić historii swojego miasta? Coraz bardziej przeraża mnie myślenie naszych władz. No ale co tam, cieszmy się, Euro pięknie się udało, premie przyznane, a miliardy zadłużenia dla przyszłych pokoleń pozostaną...
Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
03

lip

Ogród Łazarz, ul. Potockiej 39/41 (między blokami)
Piknik ekologiczny w Ogrodzie Łazarz "Na powitanie lata"

18:00
Park Wilsona Muszla Koncertowa
"Poznańskie muzykalia" - koncert z utworami Haliny Frąckowiak

06

lip

17:00
Klub Osiedlowy "Krąg" ul. Dmowskiego 37
Letnie zajęcia językowe

13

lip

17:00
Klub Osiedlowy "Krąg" ul. Dmowskiego 37
"Przez żołądek do kultury: Turcja" - spotkanie międzykulturowe, realizowane przez wolontariuszy, obcokrajowców mieszkających w Poznaniu

17:00
Klub Osiedlowy "Krąg" ul. Dmowskiego 37
Letnie zajęcia językowe

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: