Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Stary Dworzec Główny zostanie zburzony? - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
Stary Dworzec Główny zostanie zburzony?
23-02-2013 18:47   Janusz Ludwiczak
Na pewno do końca roku podróżni będą mogli korzystać ze starego gmachu kolejowego dworca Poznań Główny. Najprawdopodobniej potem budynek zostanie zburzony. W marcu inwestor, firma TriGranit ma przygotować projekt przebudowy obiektu.

Pierwotnie stary budynek Dworca Głównego miał zostać zamknięty pod koniec grudnia. Stanie się to dopiero najwcześniej z końcem tego roku, kiedy zakończy się budowa Zintegrowanego Centrum Komunikacyjnego i otwarty zostanie nowy dworzec PKS oraz przydworcowe centrum handlowe Poznań City Center.

W marcu inwestor, firma TriGranit ma przygotować projekt przebudowy starego dworca. W gmachy tym według wstępnych założeń ma powstać hotel i biura, jednak sam budynek może zostać zburzony.

PKP poprosiło nas o przygotowanie koncepcji zmian. Nie wiemy w jakim stanie jest stan techniczny starego dworca. W wielu archiwach szukano dokumentacji technicznej obiektu, jednak nie udało się znaleźć kompletu dokumentów. Aby dowiedzieć się co kryje się w tym budynku, trzeba go dokładnie sprawdzić. Musimy zbadać ściany, konstrukcję, a to skomplikowany proces. Ten budynek może się okazać jedną wielką niespodzianką w kwestii konstrukcyjnej. Rozważany może być scenariusz wyburzenia budynku i postawienia w jego miejscu nowego obiektu, a to zależy od stanu budynku - powiedział Przemysław Terlecki, rzecznik TriGranit.

O tym jaka przyszłość będzie czekać stary budynek dworca Poznań Główny mamy dowiedzieć się w połowie roku.


R E K L A M A

Komentarze (2)

24-02-2013 20:47:00
tej
to oszustwo - nie było mowy o zburzeniu ...Tomek ma rację To kolejna kombinacja ....
23-02-2013 21:11:35
Tomek
Jak w ogóle można podejmować dyskusję na temat zburzenia tego obiektu. Na każdej wizualizacji przedstawiano odkrytą elewację (tak, pod spodem jest piękna cegła) osłoniętą szkłem, coś na wzór elewacji Browaru przy Półwiejskiej. Komu zależy na zburzeniu tego obiektu, że już teraz przygotowuje pod to grunt? Czy t ponownie mieszkańcy będą zmuszeni bronić historii swojego miasta? Coraz bardziej przeraża mnie myślenie naszych władz. No ale co tam, cieszmy się, Euro pięknie się udało, premie przyznane, a miliardy zadłużenia dla przyszłych pokoleń pozostaną...
Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
14

lip

16:00
Ogród Łazarz, ul. Potockiej 39/41 (między blokami)
3 Hawajskie spotkania na Łazarzu-plecenie długiego wieńca lei przez mieszkańców Łazarza
(obowiązują zapisy tel.604417795, e-mail:hawajski.lazarz@gmail.com)

15

lip

18:30
Park Kasprowicza (przy wejściu na pływalnię)
15. sesja (zwyczajna) Rady Osiedla Św. Łazarz
► porządek obrad

16

lip

17:00
Ogród Łazarz, ul. Potockiej 39/41 (między blokami)
"Podwieczorek w Ogrodzie Łazarz"-impreza integracyjna przy muzyce z Piotrem Jurkiewiczem. Impreza realizowana przez Klub Krąg we współpracy z Poznańskim Stowarzyszeniem Animatorów Kultury w ramach pro

17

lip

18:30
Ogród Łazarz, ul. Potockiej 39/41 (między blokami)
"W stronę słońca" - koncert w wykonaniu zespołu "Projekt Kobieta"

19

lip

Międzynarodowe Targi Poznańskie
Babi Targ
w godz. 12:00-16:00

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: