Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Forum kultury na rzecz lokatorów "czyszczonych" kamienic - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
Forum kultury na rzecz lokatorów "czyszczonych" kamienic
23-02-2013 18:11   Janusz Ludwiczak
W poniedziałek w Centrum Kultury Zamek odbędzie się VIII Otwarte Forum Kultury w sprawie działań środowiska kultury na rzecz lokatorów "czyszczonych" kamienic.

W ostatnich miesiącach jesteśmy świadkami eskalacji procederu nękania, zastraszania i usuwania lokatorów kilku poznańskich kamienic. Bandyckie metody naruszające ludzką godność i poczucie elementarnych zasad przyzwoitości wydają się bezkarne, podważając wiarę w funkcjonowanie reguł demokratycznego społeczeństwa. Brak skutecznej reakcji i niewydolność systemu, który nie potrafi obronić pokrzywdzonych mają jak najgorsze konsekwencje dla poczucia wspólnoty obywateli.
Rozumiejąc rolę kultury jako przestrzeni budującej i utrwalającej mechanizmy demokracji, broniącej podstawowych praw i wolności jednostki, zwracamy się do środowiska ludzi kultury z apelem o udział w najbliższym spotkaniu Otwartego Forum Kultury, które poświęcone zostanie debacie na temat możliwych form wsparcia lokatorów, ustaleniu sposobów i zasad zaangażowania środowiska kultury na rzecz pokrzywdzonych i nękanych mieszkańców „czyszczonych” kamienic
- czytamy w zaproszeniu.

Uważamy, że należy podjąć działania zarówno w sferze symbolicznej, pokazującej sprzeciw i niezgodę na bezradność wobec dziejącej się niesprawiedliwości, jak i w realnym wymiarze - materialnego wsparcia potrzebujących naszej pomocy współobywateli. Dlatego rozważamy min. przeprowadzanie podczas wydarzeń kulturalnych w Poznaniu publicznej zbiórki pieniędzy przeznaczonych na skuteczną pomoc prawną dla gnębionych lokatorów.
Formułując nasz apel wychodzimy z założenia, iż niemożliwe jest - bez poczucia hipokryzji - formułowanie wszelkich artystycznych przekazów odwołujących się do wartości, gdy wokół nas dzieją się wydarzenia podważające podstawowe normy chroniące słabszych przed bezwzględnością silniejszych. Zależy nam na Państwa obecności!
- mówią członkowie Otwartego Forum Kultury

VIII Otwarte Forum Kultury w sprawie działań środowiska kultury na rzecz lokatorów "czyszczonych" kamienic, poniedziałek 25 lutego godz. 19:00, Scena Nowa Centrum Kultury Zamek.


Komentarze (0)

Aktualności
Niezapominajka
16

paź

18:00
Szkoła Podstawowa nr 33 / 33 LO ul. Wyspiańskiego 27
VIII sesja (zwyczajna) Rady Osiedla Święty Łazarz
► porządek obrad

17

paź

17:00
Klub Osiedlowy "Krąg" ul. Dmowskiego 37
Uroczysta inauguracja sezonu kulturalno-oświatowego 2019/2020 na Łazarzu

19:00
Galeria Muzalewska ul. Głogowska 29/3 m.6
Sławomir Dróżdż "dlaczego" - wernisaż

19:30
Kościół Ewangelicko-Augsburski Łaski Bożej ul. Obozowa 5 (przy Rondzie Jeziorańskiego)
Händel: włoskie sonaty triowe i solowe - koncert

18

paź

do 21-10-2019
Międzynarodowe Targi Poznańskie
"Poznań Sport Expo" - targi sportowe

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: